Magyarország miért nem használja ki az Ukránok által gerjesztett konfliktust?
#11
De valakinek meggyőződése, az egész világ ellenünk, magyarok ellen van :)
"10# ez nem igaz, Nato tagok vagyunk, a Nato alaptétele pedig a tagországok kölcsönös védelme."
Ezt csak a hülyék veszik be. Egy dolog hogy van egy ilyen szabály a NATO-ban, de a gyakorlat ezt felülírja.
Kérdező el vagy tájolva!
Pillants rá az USA budapesti nagykövetségének facebook oldalára! (Ukrajna fókuszban háttérkép, bejegyzések, hogy elkötelezettek Ukrajna mellett, ennek demonstálására egy hónapos rendezvénysorozat brit és ukrán nagykövetséggel közösen szervezve...)
'Vagy talán tudsz példát mondani a történelemből, amikor nyugati hatalmak segítettek valamiben Magyarországnak?'
30 éves háború, 1848, 1956.
1848, 1956? Ez nem a humor rovat :)
A harmincéves háborúban pedig inkább mi segítettünk másoknak.
1. Kérdező: amit felvázolsz, nem bölcs ötlet: a magyar hadsereg valóban nincs kifejezetten jó állapotban, és a diverzió akkor is kockázatos húzás volna, ha a NATOnak nem állna érdekében elkerülni Ukrajna még súlyosabb destabilizációját (nem, nem mennének bele abba, hogy az orosz-NATO ütközőzónában kialakuljon egy kétfrontos zavaros, ahol az ellenség is halászhat).
2. Nem, a NATO nemigen teheti meg azt, hogy támadás éri az egyik tagállamát és nem intézkedik, mert onnantól senki nem fogja komolyan venni, egyebek mellett a saját tagállamai sem. Ha valóban megtámadná, és valóban Ukrajna Magyarországot, megtörténhetne, hogy a NATO a szerződés vonatkozó cikkére hivatkozva beavatkozna, és megszállná Ukrajnát, Magyarországnak azonban mindebből nagyjából annyi „haszna” származna, amennyi kárt tesznek az országban a beavatkozásig az ukránok – a nyertes leginkább a NATO lenne (ez fokozhatná esetlegesen a lelkesedésüket is), mivel ilyesféleképpen mindenféle gyötrelmes politikai szerencsétlenkedés (az összes baj, amit a hozzájuk lojális ukrán oligarch.... khm, vezetés csinál) nélkül, csupán a szerződésbe foglalt kötelességeik teljesítése révén vonhatnák meghatározatlan időre (amíg, ugye, a helyzet stabilizálódik) a közvetlen ellenőrzésük alá Ukrajnát, ami sok mindent megkönnyítene számukra.
'1848, 1956? Ez nem a humor rovat :)'
Nem poénból írtam. 1848-ban Bécsben a mi védelmünkben robbant ki lázadás, csak honvédeink addig tököltek a Lajtánál, hogy Windischgratz leverhette a felkelést.
1956-ban pedig sokat segítettek a magyar emigrációnak.
19#
Na neee.Ez félrevezetés. Az, hogy voltak olyan felhangok, amik Magyarország mellett voltak, nem jelenti azt, hogy a nyugat segített.
50 év múlva meg majd azt mondod, hogy az eu Magyarország barát volt, mert elég sokan felszólaltak a Szargennytíni jelentés ellen,(?) vagy mi!?
Nem fogok vitát nyitni róla, mert nincs hozzá kedvem, csak momdtam.
Kérdező
Nem olyan rossz az a magyar hadsereg, hidd el. Főleg a kissebb csoportjai, diverziós egységei, speciális alakulatai, kicaik, de képzettek.
Nagyot kell fejlesztenin hadseregen az biztos, és igen is visszahoznám a sorkatonai szolgálatot, persze nem a bentlakós idiótaságot, hanem a fél éves, tüdő kiköpős kiképzéses fajtát.
A létszámot növelni kell, és technikai korszerűsítést is illő végrehajtani.
A szlovákok pedig, nem tudnának lenyomni,egyértelműen semmi esetre sem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!