Sokan miért követelnek új Brexit népszavazást amikor jogilag már semmit sem érne? Ennyire ostobák?
Azzal, hogy az Egyesült Királyság kormánya aktiválta a Lisszaboni Szerződés 50. cikkelyét hivatalos megkezdődött a kilépés, ami két év eltelte után mindenképpen végbemegy.
Az uniós jog szerint ezt már visszavonni nem lehet.
A sok korlátoltan értelmes ember miért követel új népszavazást?
Illetve az állítólagos demokraták, aminek az unió pártiak szívesen vallják magukat, nem látják be, hogy a demokrácia vége lenne, ha egy kérdésről addig szavaztatnának amíg a nekik nem tetsző álláspont nem győz?
A nép már döntött.
A végleges Brexit megállapodás kapcsán is "sokan" népszavazást követelnek, ami jogilag lehetséges és alapjában véve nem is lenne baj, csak végül nagyon rondán félremehetne, amire komoly esély van.
Ilyenkor jogilag már csak arról lehetne szavazni, hogy a kialkudott feltételekkel vagy egyezség nélkül lépjen ki az Egyesült Királyság az EU-ból.
De nagyon sok tudatlan úgyis azt hinné, hogy ha elutasítja a tervezetet, akkor a kilépést is elutasítja, aminek a vége a lehető legrosszabb lenne.
Megegyezés nélkül távozna az Egyesült Királyság, amit éppen ők, az unió pártiak akarnának a legkevésbé.
Már pedig borítékolható, hogy sokan képtelenek lennének megérteni, hogy most nem a kilépésről hanem a megállapodásról szavaznak.
Ti mit gondoltok erről?
Sorban azt írjátok, hogy meg lehetne oldani, mert az EU vezetői benne lennének, a jog rugalmas, stb...
Demokrácia!
Ezen az alapfogalmon ne lépjetek át!
A választópolgárok többsége megszavazta.
Valaki írja, hogy becsapva érezheti magát sok ember, mert fel lettek ültetve a politikusok hazugságainak?
És honnan tudod, hogy nem a maradás pártiak voltak a hazugok? De ha ezt most el is felejtjük:
Ha visszavonnák a kilépési eljárás megindítását (nem lehet!), akkor pedig nem hogy sok ember hanem a többség érezhetné magát becsapva, hiszen a többség megszavazta!
Az nem lenne hazugság, sőt a demokrácia vége?
A pénzügyi hatásokat említette valaki:
A nagybankok töredéke annyi munkahelyet visznek át a kontinensre mint amennyit prognosztizáltak korábban! Tehát ezek az érvek is torzítóak, másrészről pedig demokráciáról, jogról van szó, nem arról, hogy lesz-e negatív hatása a Brexitnek.
Nem tudom ahhoz mit szólnának a "demokraták" ha megfordítanánk?
Ha anno a maradás győzött volna, de most újra akarnák szavaztatni a kilépés pártiak, mert a maradáspárti politikusok felültették a népet és jobb lenne kilépni.
Akkor az is beleférne a demokráciába, vagy ilyenkor jön az úgynevezett "rugalmasság"?
A Brexit népszavazásnak azért ez lett az eredménye, mert az 50 felettiek 56%-a, 65 felettiek 61%-a szavazott a kilépésre, 18-24 közöttieknek csak 25%-a, 25-49 éveseknek is csak 49%-a. A fiatalok úgy érzik, hogy azok döntöttek helyettük, akik hamarosan már meghalnak, vagy nyugdíjasok lesznek. A 18 alattiak ugyebár nem is szavazhattak..
Nálunk pl. 8 millió választó (18 feletti) van, akikből csak 4 millió dolgozik. Itt is lehetne ügyesen olyan dolgot megszavaztatni a néppel, ami a dolgozók adótterheit növelve kedvezne a nyugdíjasoknak, munkanélkülieknek (a 4 millió dolgozóból is 1 millió már nyugdíjas éveire gondol).
"Demokrácia!
Ezen az alapfogalmon ne lépjetek át!
A választópolgárok többsége megszavazta."
Magyarul, ha valamit egyszer megszavaz a nép, akkor azon a többség egy másik szavazáson nem változtathat?
Ez mégis mióta része a demokráciának?
Ezzel majd akkor érvelj, ha te világ életedben, semmivel kapcsolatban sem változtattad meg az álláspontodat.
"És honnan tudod, hogy nem a maradás pártiak voltak a hazugok? "
Azt nem tudom, hogy ők is hazudtak-e, viszont Nigel Farage a választások utáni reggel elismerte, hogy hiba volt azzal kampányolni, hogy az EU-nak küldött heti 350 millió fontot majd az NHS-be fektetik.
Vegyünk egy egyszerű példát:
Skóciában nem lehet több népszavazás a függetlenségről, mert 2014-ben már volt egy szavazás?
"Skóciában nem lehet több népszavazás a függetlenségről, mert 2014-ben már volt egy szavazás?"
Ez nem jó példa, mert Skóciában pont azért nyertek a NEM-mel szavazók, mert féltek, hogy Skócia gazdaságilag bedől, ha kilépnek, mert akkor automatikusan az EU-ból is kilépnének. Viszont így, hogy az UK kilép az unióból, a skótok meg maradnának, teljesen érthető, hogy újabb népszavazást akarnak tartani.
# 8
Én tudom, de ahogyan a kérdező szerint azért nem lehetne újra népszavazás, hiszen egyszer már volt és a többség akkor döntött. Állítólag ez a demokrácia egyik alapja.
"Magyarul, ha valamit egyszer megszavaz a nép, akkor azon a többség egy másik szavazáson nem változtathat?
Ez mégis mióta része a demokráciának?
Ezzel majd akkor érvelj, ha te világ életedben, semmivel kapcsolatban sem változtattad meg az álláspontodat."
Nagyon kiforgatod!
Természetesen a véleményt meg lehet változtatni, de itt népszavazásról és a hozzá kapcsolódó jogi, sőt nemzetközi jogi aktusokról van szó, ezt lásd már!
Arra nem reagáltál, hogy az 50. cikkely aktiválása után két évvel mindenképp megszűnik az EU tagság, tehát hiába tartanának új népszavazást.
Ami pedig a vélemény megváltoztatását illeti.
Természetesen most már ki kell lépni, arra viszont meg van a jogi lehetőség, hogy a jövőben tárgyaljanak az EU-val, hogy be akarnak-e lépni újra és erről népszavazást is tartani az Egyesült Királyságban.
De a legutóbbi népszavazás döntését végre kell hajtani és nem figyelmen kívül hagyni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!