A brexit utan mi lesz az Angliaban elo magyarok sorsa?
Januarban koltozunk ki, marciusban brexit. Rengeteg informaciot hallottam mar mindenhonnan, az angolt beszelem, de sajnos a hivatalos szovegeket meg nem teljesen ertem. Fokent olyan dolgok erdekelnenek, hogy milyen papirozasi dolgaink/gondjaink lesznek, vagy hogy mennyire szamithatunk segitokeszsegre az angoloktol. Nekunk is at kell majd ternunk a vizumos rendszerre, vagy csak annak, aki marcius utan erkezik?
Elore is koszonom az ertelmes valaszokat!:)
Tovabbi szep napot mindenkinek!:)
Kicsit részletezem: ha valaki 2020. december 31-ig 5 évet élt folyamatosan az országban, az megkapja a settled státuszt. Természetesen igényelni kell, és valami 60GBP körüli összegbe kerül. Ha nem élt 5 évet az illető, akkor pre-settled státuszt kaphat, amit ha megvan az 5 év, akkor lecserélhet settled státuszra.
Fontos tudni, hogy ez mind még nincs kőbe vésve, ha nem lesz megegyezés, azaz jön a no deal brexit, akkor minden borulhat, és senki nem tudja, hogy mi lesz. Ebből a szempontból jó, hogy januárban költöztök, mert novemberre ki fog derülni, hogy pontosan mi a helyzet.
*5
Áruld el nékem, komám, hogy a lófütykösbe lesz valakiből disszidens, ha kimegy külföldre a jobb munkalehetőségért? Már nem a cuclizmust írjuk ;)
"Megszavazta a nép, s ezt ott komolyan veszik. Biztosan lesz Brexit."
A nép biztosan nem:
Angolok voltak inkább kilépés pártiak, skótok, walesiek, észak-írek nem.
Az emberek meg marhára nem tudták mire szavaznak. Most már látható sokuknak is hogy mennyire elcseszték. A patkányképű Nigel Farage és Boris Johnson addig keverte a szart, amíg a brexitre többen szavazták, mikor ezt tényleg megszavazták azonnal meglógtak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!