Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Van itt valaki aki olvasta...

Van itt valaki aki olvasta Harari könyveit (Sapiens és Homo Deus)? Mi a véleményetek, és szerintetek mi az amiben tévedhet?

Figyelt kérdés

Rémisztő dolgokról ír, azt meg kell hagyni. Kizártnak tartom hogy minden úgy igaz ahogy leírja. viszont annak ellenére hogy milyen cinikus, nihilista, és demagóg, egyszerűen nem találom rajta a fogást, hogy mi az amiben tévedhet! Szerintetek miben tévedhet?


Az egyedüli dolog amire gondoltam hogy ő ateista, de ha viszont mégis van Isten, akkor mivel azt a faktort nem vette számításba, és akkor már bukik egy csomó következtetés amire jutott.


Ennek ellenére borzasztóan okos embernek tartom, és nagyon jó meglátásai vannak!


2018. szept. 15. 17:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Vázolnád nagy vonalakban miről szol a koncepciója?
2018. szept. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Metionin ***** válasza:
Én a Sapienst olvastam, szerintem érdekes könyv. Nem gondolom hogy bármiben tévedne (én se vagyok épp istenhívő).
2018. szept. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1 Hosszú lenne leírni, mivel két könyvet írt amiben leírja a világnézetét (az egyikben a történelemről, a másikban a jövőről).


#2 köszönöm a válaszod. Azok a dolgok amik bökik a csőrömet a Homo Deusban vannak (ami a jövőről szól). A Sapiens (ami a történelemről szól) tényleg zseniális könyv!

2018. szept. 15. 18:23
 4/7 anonim ***** válasza:
93%

A Sapienst olvastam. Nem közöl új tènyeket, de a látásmódja egyedi. Tanulságos, érdekes könyv, de a jövőt illető jòslatait nem èrzem megalapozottnak. Annyian jósolták már hogy mi lesz, aztán nem úgy lett. A mesterséges intelligencia még sehol sem tart, önálló tudattal bíró gépet még senki sem alkotott. Nem mondom hogy nem lehet, de ahhoz egy emberi agyat kellene számítógépen modellezni (hogy modellezed le amit még azt sem tudsz hogy működik) majd emberhez hasonló élményeknek kitenni és akkor lesz saját tudata. Ettől nagyon messze vagyunk. Gagarin repülésekor jósolták hogy elmegyünk a Marsra vagy egy másik galaxisba...ehhez képest hol tartunk?

A vallásról írt részét különösen jónak tartom. Nem vagyok hívő és a maradék kételkedést (és mi van ha Isten mégis létezik?) is kiölte belőlem. Ennek ellenére nem nézem le aki vallásos, sokaknak ez rengeteget segít az élete során.

2019. márc. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!


Na igen, Harari sem vallásellenes, sőt ki is hangsúlyozza, hogy ez tette civilizációvá az emberiséget, hogy közös hit alapján idegenek sokasága összefog.

2019. márc. 16. 21:15
 6/7 anonim ***** válasza:

Furcsának tartom, hogy egy-két embernél azt látom, hogy kicsit félreértelmezték a Homo Deus-t.. :)


Harari azt vázolta fel, hogy jelenleg merrefelé tart a világ, és szerintem tű pontosan látja, hogy milyen útra léptünk. Ugyanakkor nem tudom, hogy emlékszel-e arra, amit még a könyv elején ír (bennem ez nagyon megragadt), valahogy így szólt: "Mit ér a prófécia, ha az nem változtat meg semmit?". Harari nem ezt mondja, hogy ez lesz, és kész, és ezen nincs mit változtatni, sőt! Felhívja a figyelmet arra, hogy "Figyeljetek, itt van egy nagyon égető helyzet, amivel a politikusoknak és vezérigazgatóknak globálisan sürgősen kell foglalkozniuk még MOST, mert ha nem, akkor nagy a valószínűsége, hogy ez lesz!".


Szerintem nagyon jól látja a dolgokat és szerintem ez egy nagyon fontos könyv, mert ez az egyetlen olyan széles körben ismert irat, amely felhívja a figyelmet a mesterséges intelligencia gyors fejlődésének köszönhető jövőbeni társadalmi problémákra, amikkel már igencsak foglalkozni kéne, mert az A.I. már nem csak itt kopogtat, hanem be akarja törni az ajtót és be akar rontani a jó és rossz hozományaival együtt.


Harari egyébként pont az egyetlen jelentős technovallás-kritikus jelenleg, nagyon nem nihilista, sőt! Az már egy másik dolog, hogy dogmáktól mentesen igyekszik gondolkodni és úgy látni globálisan a társadalmat (tetszett amúgy az a zen buddhista mondás, amit belerakott a "spirituális" fogalom magyarázata kapcsán: "Ha az úton szembejön veled Buddha, öld meg!").


Potenciális problémákat vet fel, amivel jelenleg nem igazán foglalkoznak a politikusok, pedig nagyon kéne!

2020. ápr. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
"A Sapienst olvastam. Nem közöl új tènyeket, de a látásmódja egyedi. Tanulságos, érdekes könyv, de a jövőt illető jòslatait nem èrzem megalapozottnak. Annyian jósolták már hogy mi lesz, aztán nem úgy lett. A mesterséges intelligencia még sehol sem tart, önálló tudattal bíró gépet még senki sem alkotott. Nem mondom hogy nem lehet, de ahhoz egy emberi agyat kellene számítógépen modellezni (hogy modellezed le amit még azt sem tudsz hogy működik) majd emberhez hasonló élményeknek kitenni és akkor lesz saját tudata. Ettől nagyon messze vagyunk. Gagarin repülésekor jósolták hogy elmegyünk a Marsra vagy egy másik galaxisba...ehhez képest hol tartunk?" - DeepBlue, AlphaGo, ami magától tanul? David Cope EMI szoftvere? Szerintem ezek már elég alapos indokok arra, hogy komolyan kezdjünk el aggódni. Az M.I. munkavilágra gyakorolt hatásával már több komolyabb cég is foglalkozik azért. Ráadásul úgy tűnik, tényleg nincs szükség tudatra arra, hogy lepipáljon minket bármiben egy évszázadon belül, pont az M.I. mutatja meg, hogy nincs szükség tudatra a szuperintelligenciához, sőt, még több esetben akadályoz is. Tudunk uralni esetleg egy magától tanuló, szuperintelligens tudat nélküli valamit? Ha igen, hogyan? Na, szerintem, ez nagyon fontos kérdés!
2020. ápr. 30. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!