Miért nem lehet objektívan vitatkozni a "rassz és IQ" témáról? Miért sértődik meg mindenki, ha valaki szóba hozza?
"Annyira megsértődött mindenki, hogy a kérdésed alatt kábé kollektív büdöslipsizés, PC-zés és fekázás alakult ki."
Majd jövök én, akit meg majd mindenki egyhangúan lerasszistáz.
Hát ezért nem lehet.
Mert már akkor is egymásnak ugranak az emberek, amikor csak megkérdezed, hogy miért nem lehet róla beszélni.
Ha nem tudományos szakemberek beszélnek róla, akkor természetes, hogy kevés a valós tényadat, sokkal több a szubjektív vélemény. Ahogyan ha még normális módon is van megfogalmazva egy vélemény, érvelés, akkor is személyeskedésnek veszik sokan, akik nem értenek vele egyet, mert nem tudnak viszont érvelni, nem ismernek valódi adatokat, hogy cáfolhassák, ezért mocskolódni kezdenek.
A tudományos életben meg ha valaki ezzel a témával kezd foglalkozni a nyilvánosság előtt, akkor egyrészt ugyanazok, ugyanúgy nekiugranak, másrészt még szakmai körökben is kirekesztik, mert hát ő "rasszista", hiszen mennyien ezt mondták rá a médiában.
Akkor ez mennyire rasszista? A bőrszínt és az iq-t hasonlítja össze. Távol keletiek a legosabbak, a magyarok meg csak átlagosak. Haha elb@*%tok ti kis buták!
Miért hazudsz? Lehet:
Persze a dolog történelmi kontextusa miatt körültekintően kell fogalmazni. A különböző statisztikai mutatók és a rasszok közötti korrelációt évszázadok óta használják bizonyos rasszok elleni diszkrimináció megalapozásához. Szóval az ilyen irányú kutatásokat ennek megfelelően kell tudni kontextusba helyezni. De egyáltalán nem tilos, hiszen sok-sok oldal tanulmányt találni róla, sok könyvet is írtak a témában stb.
"Távol keletiek a legosabbak, a magyarok meg csak átlagosak. Haha elb@*%tok ti kis buták!"
Ha ezt én mondtam volna, akkor most én lennék a rasszista!
Talán azért, mert nincsenek felmérések. Mert kb a 60-as évektől tiltják a külön fajtákra irányuló kutatásokat, és nem csak a IQ-ra. Szóval csak más kutatásokból véletlenül adódó leszűrt adatokra lehet támaszkodni.
Mint pl. a különböző fajták D vitamin szintjéről is csak véletlenül derültek ki az adatok. Pont ezért Amerikában már törvényt akarnak hozni arra, hogy az általános kérdőíveken-kutatásokban tilos legyen a rassz megkérdezése.
Azon kívül az intelligencia nem az egyetlen, sőt talán nem is legfontosabb minőségjelzője az embernek. Viszont igen nehéz pl. kreativitásra teszteket-felméréseket-kutatásokat folytatni,főleg nem számszerűsítve.
Az megvan hogy az iq teszt igazából nem mérés?
hogy a matek miatt az átlagos ember iq-ja az mindig 100 +/- 15 lessz?
hogy a iq teszt kor szerint is sulyozva van illetve rendszeressen ujra kell (kéne) kalibrálni a teszteket?
A tutiiqteszt.hu helyett javaslom legalább a mensa illetve a wiki oldlak elolvasását, hátha lejön hogy az iq "mérése" nem is olyan egyszerű, pld az elvileg kultúra független tesztek is vitatottak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!