Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Európa 2035-ben: orosz szakért...

Európa 2035-ben: orosz szakértők magyar területi revíziókat jósolnak?

Figyelt kérdés

Albánia egyesül Koszovóval és Macedónia egy részével, Bosznián megosztozik Szerbia és Horvátország, Magyarország pedig gyarapodik valamikori területeinek egy részével - valahogy így fog festeni Európa 2035-ben, legalábbis egyes orosz szakértők meglátásai szerint. Orosz szakemberek elkészítették Európa 2035-ös térképét a CIA, az orosz GRU nemzetbiztonsági szolgálat és még néhány forrás adatai alapján. A munkában részt vett Zbigniew Brzezinski geostratéga, politikai elemző, Carter elnök volt tanácsadója is. Szerintük Albánia, Szerbia, Horvátország, Bosznia-Hercegovina és Macedónia határainak elmozdulása mellett komolyabb változásokon megy majd át Spanyolország, Franciaország és Nagy-Britannia is - adta hírül az RTS. A begyűjtött információk elemzését követően az oroszok arra számítanak, hogy Albánia egyesül Koszovóval, de Európa más részeit is hatalmas változások rengethetik meg az elkövetkező két évtizedben. A nagy területi átrendeződések sorozata véleményük szerint Nagy-Britanniában kezdődik majd Skócia függetlenségének kikiáltásával, ami azonnal elindítja az ír egyesülései folyamatot is - írja az orosz Ekszpresz. A katalánok és a baszkok kikiáltják Spanyoloroszágtól való elszakadásukat, függetlenekké válnak, aminek hatása majd a szomszédos Franciaországban is érezhető lesz, ahol - állítják az orosz szakértők - "megkezdődik a multikulturalizmus széthullása". Franciaország déli részén egy iszlám állam jön létre, Lotharingia pedig Németországhoz csatlakozik. De széthullik majd Belgium is, és a flamandok Hollandiához csatlakoznak, míg Olaszország a gazdag északra és a szegényebb délre szakad ketté, miközben Szardínia és Szicília kikiáltják függetlenségüket. Bosznia-Hercegovina területén majd Szerbia és Horvátország osztozik, de létrejön Nagy Albánia is, amelyet Albánia, Koszovó és Macedónia egy része alkot majd. Szomorú sors vár az orosz elemzők szerint Lengyelországra is, amely kénytelen lesz lemondani területei egy részéről az Oroszország és Németország között létrejövendő új megállapodások miatt. Eltűnik azonban majd Fehéroroszország is, beolvad Oroszországba, akárcsak a balti államok egyes részei vagy Ukrajna. Nagy változások várhatók a Kaukázusban is, mert az orosz elemzők szerint Oroszország nem tudja majd megtartani Csecsenföldet és Dagesztánt.


Magyarország esetében a Vajdaság északi részét és Erdély majdnem felét kapná meg Magyarország 2035-re az orosz szakértők szerint.



2018. aug. 15. 14:36
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

#20

Így ment ez a Nyugatrómai-birodalom bukása után is...

Annyi különbséggel, hogy ott az """eredeti""" latin emberek megmaradtak, a hódító barbárok pedig idővel beilleszkedtek a társadalomba.


Mondjuk ez sem teljesen igaz, mert a franciáknak pl aligha van közük az eredeti rómaiakhoz.

2020. febr. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Hol lehet ezt a térképet megtekinteni?
2020. febr. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%
#21 El is tartott a barbároknak vagy ezer évig, mire a rómaiak kulturális színvonalát elérték.
2020. febr. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

#23


Sajnos a Nyugatrómai-birodalom bukása után a "civilizált" latinoknak is megváltozott az élete, eléggé le lettek lakva a városok.


Pl mint manapság Tarantó (indexen van róla egy érdekes cikk).


Egyébként pedig igazad van, főleg a sötét középkorban a Kelet volt sokkal fejlettebb.

De ez még a késő középkorra is igaz lehet, az oszmánok (akkor) nagyon nagy birodalom lettek, de ők is a bizánci maradványokra építkeztek...

2020. febr. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
50%

Én nagyon valószínűnek látom a dolgot. A francia iszlám állam létrejöttét is el tudom képzelni, hogy létrejön.


Az oroszok nem tévednek, az biztos. Viszont, ha Oroszország be akarja szippantani Ukrajnát, akkor talán nekünk is adhatna belőle. Nemde?


Előre kell most gondolkodnunk. Ezért a kedvező és pozitív kimentelt kell, hogy - amennyire csak lehet -, előmozdítanunk. Nagyon, de nagyon fontos számunkra az orosz barátság további megerősítése.

2020. szept. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Nem értem, hogy Skócia és Írország miért akarja elhagyni az Egyesült Királyságot. Teljes a jólét. Utána rosszabb lesz szerintem nekik. Nincsenek elnyomva. Nincs okuk panaszra.
2020. szept. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

#25

Már miért akarná Oroszország Ukrajnát beszippantani?

2020. szept. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!