Oroszország miért védelmezi a grúziából kiszakadt területeket amiket amugy önálló államoknak tekint, mi haszna belőle?
Meg kellene kérdezzed a kiszakadt területek - Abházia és Észak-Oszétia - lakóit, mert akkor hiteles választ kapnál a kérdésedre.
Ezeknek a területeknek a lakói inkább biztonságban érzik magukat Oroszország védőszárnyai alatt, mint Grúzia részeként, pl. erőszakos grúzosítástól tartanak, ami bizony eléggé elképzelhető illetve a grúzok USA hoz történő dörgölőzése sem tetszik nekik.
Teljesen természetes, hogy Oroszország megvédi a hozzá fordulókat.
"Bezzeg amikor az usa küld cia ügynököket valahova törvénytelen módon az rendben van mert az usa űber demokratikus állam."
Az még hagyján, de akkor sem szólnak semmit mikor mondvacsinált okokkal az USA megtámad a világ másik felén lévő országokat és terrorszervezeteket pénzel, de megkérdezik Oroszországot miért érdekli a vele szomszédos Grúzia.
Pl. az, hogy amíg ez a helyzet Ukrajnával, Grúziával addig tutira nem lesznek NATO tagok.
A már NATO tag Montenegro kapcsán Trump elég kemény szavakat használt egy intejúban, miniszterelnöküket meg lazán eltolta kézzel egy NATO találkozón.
Carlson (FoxNews riportere) Montenegrót hozta fel példaként, ami tavaly csatlakozott a NATO-hoz, kiváltva ezzel Oroszország haragját. Trump Carlsonhoz hasonlóan megkérdőjelezte az ilyen típusú katonai beavatkozások hasznosságát. Ezután áttért Montenegróra. Kiemelte, hogy az ország ugyan kicsi, de nagyon erős emberek lakják. A montenegróiak „nagyon erős emberek, nagyon agresszív emberek” – mondta az amerikai elnök. „Ha agresszívvá válnak, akkor gratulálok, már ki is tört a harmadik világháború.”
Oroszország azért támogatta Abháziát, Dél-Oszétiát a '90-es években, mert ezzel is sakkban tarthatta Grúziát.
Aztán Grúzia úgy döntött csatlakozik a NATO-hoz, ezt az USA is erősen támogatta, így a grúz elnök Szakashvili elbízta magát, 2008-ban úgy érezte, hogy ideje erőszakkal, egy villámháborúval visszaállítani az ország területi integritását. Azonban rosszul mérte fel a helyzetet, Oroszország ezt nem hagyta és közbelépett.
2008 őszén ismerte el Oroszország Abházia és Dél-Oszétia függetlenségét. Ez a diplomáciai gesztus elsősorban a Nyugatnak szólt válaszlépésként, amiért azok 2008 tavasszal elismerték a dél-szerbiai szakadár tartomány, Koszovó szintén egyoldalúan kikiáltott függetlenségét.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!