Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A neoliberális gazdaságpolitik...

A neoliberális gazdaságpolitikát sokan miért azonosítják tévesen a liberális oldallal?

Figyelt kérdés
Ez a gazdaságpolitika, pont, hogy számos konzervatív politikus kedvence volt (Reagen, Thatcher). Ez a neoliberalizmus a piaci fundamentalizmussal volt egyen értékű, amely szerint bármilyen állami szerepvállalás a szocializmussal és verseny torzítással ér fel. Holott pont ez a letojom, ráhagyok mindent a piacra mentalitás, az amely a leginkább rászorulók felemelkedését ellehetetleníti és növeli a társadalmi egyenlőtlenséget.
2018. júl. 24. 15:51
 1/3 anonim ***** válasza:
64%

Na és akkor mi a különbség a klasszikus liberalizmus és a neoliberalizmus között?

A liberalizmusnak mindenképpen az a lényege, hogy csökkentjük az állami szerepvállalást, a lakosságánál hagyjuk a pénzt és hagyjuk működni a piacot.

Ha valaki tőkét halmoz fel, akkor az infláció hatására rá van kényszerítve, hogy befektesse, hiszen ha nem teszi, akkor folyamatosan romlik a pénze. A liberális gazdaságon belül pedig könnyebb vállalkozni, mert nincsenek akkora állami terhei az embernek, tehát könnyebben fektet be egy vállalkozásba, hiszen kevés az adó.

Ebben mi a rossz?

2018. júl. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hogy mi a rossz?


Láthatod a rendszerváltás utáni időszakot.

2018. júl. 24. 18:12
 3/3 anonim ***** válasza:

"A liberális gazdaságon belül pedig könnyebb vállalkozni, mert nincsenek akkora állami terhei az embernek, tehát könnyebben fektet be egy vállalkozásba, hiszen kevés az adó.


Ebben mi a rossz?"


Csak azt hagytad ki, hogy a cégek nem kedvtelésből vállalkoznak ("mert nincs hova tenni a pénzt, ha alacsony a kamat" ez egyébként csak a likvid betétekre igaz, ha már beruháztál annak csak becsült értéke van), hanem igyekeznek minél alacsonyabb kockázattal, minél magasabb profitot kaszálni.

Milyen fura mi, hogy a jó szándékú liberalizmus végül mindenhol monopóliumokhoz, kartellekhez és trösztökhöz vezetett?

Inkább miért azonosítják a liberalizmust az emberek a szabad versennyel, miközben látható, hogy semmi köze hozzá?!


A liberalizmusnak amúgy még kevesebb köze van Bősz Anetthez meg Fodor Gáborhoz, akik ma Magyarországon liberálisnak hívják magukat, amúgy meg simán csak a marxista gyökerű "kritikus" filozófiának a piaci kofái. Mi köze a liberalizmusnak a marxizmushoz?


Thatcher Angliája egyébként arról volt híres, hogy egyszerre volt magas az infláció és magas a munkanélküliség szemben a konzervatív Phillips görbe által jósoltakkal, erre egyébként csináltak egy olyan fiskális fordulatot, hogy visszavágták a túlzó szociális pénzszórásokat, ami alapvetően senem konzervatív se nem liberális gazdasági fogás.

A Tony Blair-féle jelenleg uralkodó liberalizmus meg arról szól, hogy az a versenyképes cég, amelyik ügyesebben sumákolja el a közterheket. Ismét zseniálisat alkotott a liberalizmus.

2018. júl. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!