Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha Bismarck Franciaország...

Ha Bismarck Franciaország legyőzése és a Német Birodalom megalapítása után 1871 kora nyarán Oroszországra támad, akkor mennyiben alakult volna másképp a világtörténelem?

Figyelt kérdés

Oroszország ekkoriban még jobban el volt maradva Németországtól, mint 1914-ben, ráadásul a németek felhasználhatták volna az Oroszországban élő kisebbségek (ukránok, lengyelek, belaruszok, finnek, litvánok, lettek, észtek) függetlenségi törekvéseit is a siker érdekében és hogy német bábállamokat hozzanak létre ezeknek a népeknek a segítségével a győzelem után, ami nagyban megnövelte volna a német befolyást Európán belül.

Ráadásul délen ott volt az Oszmán Birodalom is, akik akkoriban folyamatosan háborúztak az oroszokkal és biztos tetszett volna nekik egy ilyen lehetőség, valamint még a Monarchia is segített volna, így 100% lett volna a siker lehetősége.



2018. júl. 24. 11:59
 1/8 anonim ***** válasza:

Ebbe azért Anglia is beleszólt volna. Az angol érdek az, hogy egyensúly legyen a kontinensen.

1871: ha nincs Oroszország, nem lehet erős Németország. És természetesen fordítva.

2018. júl. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

#1

Ezt kifejtenéd bővebben? A britek mit tudtak volna tenni? A német hadsereg akkoriban simán elsöpörte Franciaországot, a briteknek a franciák nélkül nem sok mozgásterük lett volna a kontinensen.

Azt sem értem, hogy erős Oroszország nélkül miért ne lett volna erős Németország, hiszen a németek megszerzik az oroszoktól a nyugati területeiket, nyersanyag-lelőhelyeiket és Ukrajna teljes mezőgazdasági kapacitását, tehát már az 1870-es évek elején meglett volna nekik mindaz, amit csak 1918-ban értek el a Breszt-litovszki békével. Németország ezzel kvázi gyarmatokhoz jut, önellátóvá válik és növelni tudja a lakosságszámát is.

2018. júl. 24. 12:22
 3/8 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Nem lett volna Nagy-Németország, mert a franciák és az osztrákok is nagyon szívesen revansot vettek volna 1866-ért és 1870-ért. Plusz Anglia is örömmel megakadályozta volna a kontinentális egyensúly felborulását.
2018. júl. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én csak azt mondom, hogy a németek később rettenetesen megbánták azt, hogy nem simították el a dolgaikat még akkor, amikor volt rá lehetőségük.
2018. júl. 24. 13:18
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Olaszországon kivül nem volt akkor még szövetségese Németországnak, ráadásul ha jól emlékszem még a franciáknak is nagyobb gazdaságuk volt 1871-ben.
2018. júl. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 hollófernyiges ***** válasza:
Igazából volt szövetségese. Oroszország :)
2018. júl. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Bismarck német hadserege ugyanúgy a sárba ragadt volna a végtelen orosz pusztaságon, hosszan elnyúló utánpótlási vonalakkal, mint Napóleon serege.


Az oroszok meg visszavonultak volna és kivártak volna.


Vagy említhetnék egy későbbi XX. századi német sereget is, amelyik Oroszországra támadt, hát, az sem jár sokkal sikeresebben.

2018. júl. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A britek tényleg támogatták volna az oroszokat, mert nekik az volt mindig a lényeg, hogy ne legyen egységes Európa.

[link]

2018. aug. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!