Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A skótok megakadályozzák a...

A skótok megakadályozzák a Brexitet? Egyáltalán van ennek az egésznek még értelme?

Figyelt kérdés

2018. jún. 22. 10:23
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
A skótok néhány éve szavaztak Nagy-Britannia mellett, de azért mert Nagy-Britannia tagja az EU-nak. Ez tartotta Őket ott. Most egy új helyzet van és Skócia kormánya bejelentette, hogy az új helyzetre való tekintettel Új népszavazást írnak ki. Egyébként a Brexit szavazáskor a skótok magasan az EU mellett szavaztak, és már nagyon unják, hogy az angolok döntsenek a sorsukról. Az új helyzet miatt a skótok újabb függetlenségi népszavazást tartanak, és nem érdekli Őket, hogy az angoloknak tetszik e. A skót miniszterelnök asszony elég világosan fogalmazott: 2019-ben újabb skót függetlenségi népszavazás várható és ez nagy valószínűséggel végső búcsú lesz Londontól.
2018. jún. 22. 18:53
 12/20 A kérdező kommentje:
Skócia kormánya annyi haladékot adott Londonnak, hogy megvárják a Brit kormány és az EU közötti Brexit tárgyalások végét és utána írják ki az újabb függetlenségi népszavazást Skóciában. A Brexit tárgyalásokat 2019.-ben kellene lezárni. Vélhetően a Skót kormány azért türelmes az ideig mert abban reménykedik, hogy az angolok belebuknak a Brexit tárgyalásokba. Azonban ha a britek kilépnek az EU-ból lesz újabb skót függetlenségi népszavazás.Skócia miniszterelnök asszonya jelentős diplomácia tárgyalásokat folytat a fontosabb EU tagállamokkal. Ez Londonnak nem tetszik.
2018. jún. 22. 19:03
 13/20 anonim ***** válasza:

"A spanyolok akadékoskodnának a Katalánok miatt. Azonban főleg a németek és a franciák szava lenne a döntő. "


Ilyen téren azért több is van, Belgium, Olaszország, Németország részéről is felmerülhet, hiszen gazdasági alapon komoly ellentétek húzódnak ezekben az országokban.

2018. jún. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
A németeknek egyértelmű érdekük a britek gyengítése. Az olaszok pedig a németek és a franciák mellé éppen a britek helyére pályáznak harmadik tényezőnek. Tehát ha ténylegesen megvalósul a Brexit akkor inkább az EU többi tagállamának a független Skócia, és a britek gyengítése az érdeke. Annál is inkább mert a britek és az USA az EU ellen összefogva közeledik egymáshoz. Tehát ha a skótok kimondják a népszavazáson a függetlenségüket akkor az EU meghatározó országai támogatni fogják.
2018. jún. 22. 21:14
 15/20 anonim ***** válasza:
Na azért vannak itt tévedések. A skót kormány nem adhat haladékot Londonnak, mert alárendeltje a brit kormánynak. Magyarán a skót kormány nem írhat ki népszavazást a brit kormány engedélye nélkül. De az sem egyértelmű, hogy a skót lakosság a brexit miatt megszavazná a függetlenséget, sőt az sem, hogy egyáltalán akarnának-e a közeljövőben referendumot. Ismert, hogy Nicola Sturgeon tavaly év elején belengette a második népszavazást, aminek hatására a júniusú választáson az SNP egy rakat helyet elveszített. Az embereknek elegük van a szavazásokból, amiket mindig fárasztó és költséges kampány előz meg. Ezért az SNP most éppen pihenteti a témát. Jelenleg a vita nem is erről van, hanem arról, hogy a brit kormány az EU elhagyásához egy olyan törvényt alkotott, amivel 7 évre elvehetné a skót parlament jogköreit, amin persze a skót kormány és parlament (a skót toryk kivételével) kiakadtak. Nicola Sturgeon "jelentős" diplomáciai tárgyalásai pedig nem léteznek, egyszer találkozott Guy Verhofstadttal, aki finoman szólva is egy senki, és talán egyszer az ír miniszterelnökkel. A skót első miniszternek annyi jelentősége van jelenleg kb, mint egy tartományi miniszterelnöknek Németországban, de valójában annyi sem, mert a brit kormány egy pillanat alatt megszüntethetné a skót autonómiát. Ennek megfelelően nem tud "jelentős" tárgyalásokat folytatni érdemben, mert egy Merkel vagy Macron szintű vezető le sem ül vele.
2018. jún. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
A Skót kormány haladékot adott Londonnak, és megvárja a Brexit tárgyalások végét az újabb függetlenségi népszavazással. Ha a skótok függetlenségi népszavazást akarnak akkor meg is tartják, egyre kevésbé tűrik London gyámkodását. Ezzel a brit kormány is tisztába van. London nem tudja akadályozni a skótok távozását, ha azok menni akarnak. Ha mégis akkor polgárháborús helyzet alakulna ki, és erősödnének az Észak-Ir elszakadási törekvések is. Nem fognak számítani az egyezmények. Ezek a népek egyre inkább Londontól szabadok akarnak lenni.
2018. jún. 23. 19:26
 17/20 anonim ***** válasza:
De miről beszélsz? Írjál már konkrétumokat is. Nem adott a skót kormány semmiféle haladékot. Sturgeon tavaly év elején mondta, hogy terveznek egy népszavazást még a kilépés előtt, de azután hogy megvan a tárgyalások eredménye. Aztán nagyon hamar kiderült, hogy a lakosságnak a legkevésbé sincs kedve újra népszavazni. Ezután jegelve lett a téma, mert az SNP rájött, hogy politikailag nem tesz jót nekik a téma. Például a skót toryk egy rakás skóciai választókerületet elvettek az SNP-től a tavaly nyári választáson, köszönhetően a belengetett népszavazásnak. Persze hivatalosan nem mondtak le a dologról, de két hete Sturgeon a BBC-nek azt mondta arra a kérdésre, hogy mikor lesz népszavazás, hogy most nem az időponttal kell foglalkozni. De a brexit előtt ezerszázalék, hogy nem lesz most már.
2018. jún. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Konkrétum: Skócia miniszterelnök asszonya ( első miniszter) többször közölte (és ehhez megvan a politikai támogatottsága Skóciában,) hogy a Brexit tárgyalások lezárása után lesz újabb skót függetlenségi népszavazás. Skócia ugyanis igényt tart arra, hogy saját maga döntsön a saját sorsáról. Megjegyzem igazából a londoni kormánynak van problémája, akik a legutóbbi választásokon elveszítették a többségüket a brit parlamentben és az egyik ír párt külső támogatásával tudnak csak kormányozni. A brit konzervativ párt volt a választások igazi vesztese. A skótok okosak. Nyugodtan megvárják, hogy London bele bukjon a Brexitbe ( jó eredménnyel nem tudnak ki lépni az EU-ból), aztán a Skótok többek között erre való hivatkozással kiírják a függetlenségi népszavazást és lelépnek. A legjobb alkalom, hogy otthagyják az angolokat, ami egyébként is régi vágyuk.
2018. jún. 24. 08:08
 19/20 anonim ***** válasza:
A brexitet nem tudják megakadályozni. Aztan, hogy lesz- e újabb népszavazás és milyen eredménnyel, az majd kiderül.
2018. júl. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk, minden okuk megvan az új népszavazásra, hiszen legutöbb az angolok éppen azzal "zsarolták" őket, hogy ha az elszakadásra szavaznak, búcsút inthetnek az EU- nak. Maradtak, de az EU-ból, épp az angolok miatt, így is kikerülnek...
2018. júl. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!