Vajon Franciaország tesz-e lelkiismeret vizsgálatot? Elgondolkodott-e már azon, hogy száz év óta hány magyar halt meg Trianon miatt? A többi lentebb.
Vajon elgondolkodott-e már azon, hogy hány magyar életet tönkre? Akik sosem ártottak Franciaországnak. Hány magyar hunyt el Trianon miatt? Akik sosem ártottak Franciaországnak. Hány magyar nem született meg? Akik sosem ártottak Franciaországnak. Hány magyar család lett szegény, akik sosem ártottak Franciaországnak. Hány magyar család sínylődött? Akik sosem ártottak Franciaországnak. Hány magyar vesztette el otthonát, földjét, megélhetését, akik sosem ártottak Franciaországnak. Hány magyar vesztette el hazáját, akik sosem ártottak Franciaországnak. Hány magyar nő lett özveggyé, akik sosem ártottak Franciaországnak. Hány magyar szenvedett megvetést, etnikai kiközösítést, bántalmat, akik sosem ártottak Franciaországnak. Hány magyart hurcoltak meg, akik sosem ártottak Franciaországnak. Hány magyar gyermek lett árvává, akik sosem ártottak Franciaországnak. Hány magyar lett nincstelen? akik sosem ártottak Franciaországnak. Mindezen felsorolást sokáig sorolhatnám. Jelen és jövőidőben is.
Ezek után csodálkozik ezen Franciaország?:
"A modern diplomáciában ismeretlen (és tiltott), hogy egy népe, egy országot büntessenek meg. Még a náci Németországban is csak a vezetőket büntették!"
Ennél viccesebbet rég olvastam. Mond csak a kollektív bűnössék neked mond valamit? 1945 után kitelepítések mégis micsodák, ha nem egy nép büntetése?
"Ha jól értem, akkor arra gondolsz, hogy kollektív bűnösség terheli azokat, akik azt tették Magyarországgal Trianonnal és utána, amit?"
Először is kérdező rosszul érted, én azon állításra gondoltam, hogy "Még a náci Németországban is csak a vezetőket büntették!".
Másodszor előbb ajánlom neked a #38-as választ, ha jól értelmezem, te még azzal sem vagy tisztában mikor volt az első világháború és a spanyolnyátha járvány.
". Magyarországnak kárpótlás jár. Mind területileg, mind anyagilag, kamatos kamattal és jelentős késedelmi díjjal. Erkölcsi és anyagi jóvátétel jár nekünk."
Magyarország mikor fogja ezt meg tenni a második világháború után az ország területéről kitelepített népek felé?
"
"bizonyítható, hogy a trianoni Békediktátum egy diplomáciai bűncselekmény"
Akkor talán nem ártana bizonyítani, mert eddig csak az arcod jár."
Már ne haragudj, de a kommentelő felvetése remek volt. Diplomáciai bűncselekmény. Az volt.Tehát Mgayarország az akkori és ottani diplomáciai bűnözők miatt van ott most, ahol van, mind területileg, mind gazdaságilag, mind nemzetközileg, mind politikailag, mind katonailag, stb. Többek között a bűncselekményt kell bizonyítani, amely ugye szándékos és előre kitervelt volt.
Talán értő aggyal érdemes lenne elolvasni mit írtam.
Hogy egy országot tettek tönkere (ami elfogadhatatlan), hogy tisztán magyarlakta területeket adtak át szomszédainknak Ügy, hogy Ausztria volt a főhatalom és nem Magyarország, hogy a náci Németországban is csak a vezetőket helyezték vád alá és büntették meg, hogy a Békediktátumban alilg esik szó a kisebbségbe szorult magyarok védelméről az nem bizonyíték? Mit kívánsz még?
" náci Németországban is csak a vezetőket helyezték vád alá és büntették meg"
Persze és gondolom maguktól, szabadakartukból távozott több millió német Lengyelországból, Csehszlovákiából, Magyarországról és Romániából. Ne nevetess már.
"Ügy, hogy Ausztria volt a főhatalom"
Hasonlítsd össze az első világháború előtti Ausztriával és akkor kiderül, hogy nem csak mi veszetettünk nagy területeket.
"Békediktátumban alilg esik szó a kisebbségbe szorult magyarok "
...
"A kisebbségek védelmének biztosítására öt külön ún. kisebbségi szerződést is kötöttek: Lengyelországgal (Versailles, 1919. június 23.), majd Csehszlovákiával és Jugoszláviával (Saint Germain en Laye, 1919. szeptember 10.), Romániával (Trianon, 1920. június 4.), Görögországgal (Sévres, 1920. augusztus 10.); ugyancsak aláírták a következő országokkal megkötött békeszerződések különleges rendelkezéseit is: Ausztria (Sain Germain en Laye, 1919. szeptember 10.), Bulgária (Neuilly, 1919. november 27.), Magyarország (Trianon, 1920. június 4.), majd később ezekhez csatlakozott a Törökországgal kötött lausanne-i szerződés (1923. július 24.)."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!