Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Bosznia-Hercegovinába tényleg...

Bosznia-Hercegovinába tényleg beköltözött az arab tőke?

Figyelt kérdés

Láttam pár riportot és írást arról, hogy Boszniát elvileg hídfőállásként használják az arab államok, főleg az öböl menti országok. Elvileg sok földet arabok vesznek meg, és komoly pénzeket is pumpálnak az országban, egyik riport szerint annyira, hogy sok helyen szaporodnak az arab feliratok is. Pedig Bosznia is az EU felé akar(t?) menni és az EUnak is vannak hosszútávú bővítési szándékai (Szerbia pl).


Vélemény, reflexió erre?



2018. máj. 6. 13:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Logikus, hogy ott erősebben nyomulnak. Amúgy nem is a tőkeexport a baj, hanem az ideológiai (vahabizmus pl). Én bízom benne, hogyy az erős muszlim lakossággal bíró államok (Törökország, Albánia, Bosznia, Macedónia) belátható időn belül nem lesznek EU tagok.
2018. máj. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, miért lenne kizáró ok az EU-nak, hogy sok egy országban az arab befektető.
2018. máj. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én nem értem ez a hídfőállás hasonlatot, hiszen az arab tőke már rég itt, elég csak a labdarúgás területén szétnézni, Manchester City, PSG, arab többségi tulajdonos, Arsenal sem véletlenül játszik Emirates Stadionban.
2018. máj. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Angliaban eroteljesen ott vannak, az biztos. Aruhazlancok, radio, televizio (pld a BBC) mar reg arab tulajdon es befolyas.
2018. máj. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!