Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Tényleg ilyen magyarellenes...

Tényleg ilyen magyarellenes törvények vannak Romániában?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=7eIQOKzYDcE


Nem tudom kiez csak véletlenül megláttam a videót, 10 percig csipog meg kommenteket olvas...


De a videót nem lehet kommentelni.


2017. dec. 30. 15:20
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
Nincsenek, csak fb kommentekből tájékozódik a fruska és clickbait címeket ad.
2017. dec. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Csak nézettséget akart a picsus. Nézd meg átlag 3-4 ezres a nézettsége ennél az egy vidinél meg 1 hónap alatt 190 ezer. Ha felveszem ahogy ürítek adok neki egy román gyűlölő címet azt megnéznék 200 ezren.
2017. dec. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A végén azt mondja, hogy írjatok kommentet. De a kommentelés le van tiltva.
2017. dec. 30. 15:56
 4/7 anonim ***** válasza:
mert gondolom mindenki leoltotta
2017. dec. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A lány nem említ magyarellenes törvényeket, csak magyarellenes cégeket és kommentelőket.

A csaj egyáltalán nem szimpatikus, de az köztudott, hogy a határontúli magyarokat sokszor megszólják azért, ha a kisebbségi jogaikat szeretnék gyakorolni. Ez tíz éve sokkal rosszabb volt, főleg a Vajdaságban és Felvidéken. Azóta viszont javultak a külkapcsolatok, állami szinten már nem dühöng annyira a nacionalizmus, de az egyes emberek még mindig sokszor hajtják ezt a "ha magyarul akarsz beszélni, menj Magyarországra" dumát. Ennek az az oka, hogy a környező államok sokáig elhallgatták az állampolgáraik elől, hogy azok 1000 éven át magyar területek voltak, és ők vették el. A mai román, szerb, stb. fiatalok közül sokan nincsenek is képben, hogy a magyarok nem odamentek, hanem ott születtek már az őseik is.

2017. dec. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
82%

Nincsenek. Itt élek Erdélyben, románok között dolgozom, soha nem volt problémám azért, mert magyar vagyok.


Amikor román környezetbe kerültem, egy 5 éves gyerek szintjén beszéltem a román nyelvet, de inkább aranyosnak tartották, ahogy töröm a románt.


Kórházban dolgozom, a betegek jogai közé tartozik, hogy ha nem ismeri a román nyelvet, akkor az anyanyelvén, vagy egy közös nyelven kell informálni. Soha nem tapasztaltam ebben a környezetben bunkóságot, még azt sem mondják ki, hogy a beteg nem tud románul. Úgy fejezik ki, hogy a magyar nyelv beszélője, minden negatív felhang nélkül.


Azok a betegek, akik olyan megyékből jönnek, ahol nem igazán élnek magyarok, mindig megpróbálják a megbecsülésüket kifejezni, akarnak adni bonbont, hogy ne legyen rossz véleményem a románokról. :D :D :D


Sokáig külön volt ünnepelve a húsvét. A magyar húsvét után a magyarok vittek sütit és kalácsot a románoknak, a román húsvét után a románok hoztak sütit és kalácsot a magyaroknak.


Március 15-én köszöntve voltam, augusztus 15-én egész hetem szabad volt, mert ez a magyaroknál nagy ünnep. Érdeklődnek a hagyományaink iránt is és úgy tűnik ebben a környezetben ismerik is őket és nagyon sokan megtanulják a magyar nyelvet is, mert hasznosnak tartják és nem cikinek.



Itt is vannak unatkozó trollok, de nem pont úgy van, hogy minden egyes román utálja a magyarokat.

2017. dec. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Magyarellenesség az biztos van.
2017. dec. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!