Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi a jobb, ha nagyhatalmú...

Mi a jobb, ha nagyhatalmú emberek uralják a földet, vagy ha megdöntjük őket és anarchiát teremtünk?

Figyelt kérdés

Egyszer egy történelemben nálam sokkal jártasabb személy mondta nekem, amikor naivan a világbéke mellett érveltem, hogyha nem lennének háborúk, akkor néhány évtizeden belül olyan túlnépesedés lenne, amit a Föld nem tudna eltartani. Nem szeretem az összeesküvés elméleteket, de bennem is felmerült, hogy az ilyen ebola meg ehhez hasonló vírusokon, hogy ezek egész véletlenül nem e tudatos kiirtást szolgálnak, hogy csökkentsék ezt a mérhetetlen népességrobbanást a fejlődő országokban. A bolygó eltartóképessége véges, és ez a menekültáradat ami most jön, még semmi ahhoz képest, ami egy 10-20 éven belül jönni fog. Egyes jobban hozzáértők szerint már néhány évtizeden belül egész európa teljesen le lesz zárva drótkerítéssel és tűzparancs lesz kiadva, ha valaki megpróbál kívülről behatolni. Ez elég embertelenül hangzik és elborzasztó. Mindemellett nehéz elhinni, hogy ilyen hamar bekövetkezhet, de ha belegondolunk már most is kezd elfogyni az ivóvíz, éhezés van a világ egyre több pontján, ami nagyobb veszélyt okozhat mint az eddigi összes háború együttvéve.

Sok rózsaszín cukormázas agymosó film azt próbálja belénk pumpálni, hogy a "csúnya gazdag vezetők" kezében van az irányítás és ők elnyomják a szegényeket, és azt a megoldást kínálja erre, hogy ki kell nyírni ezeket a vezetőket és akkor minden megoldódik. A gond csak az, hogy ez nem igaz. Ha létezik egy nagytőkés réteg, akik a világot uralják, valószínűleg arra törekszenek, hogy a földet megóvják, hogy sok 100 év múlva is élhető legyen, ehhez viszont sajnos rengeteg embertelen cselekedetet kell végrehajtaniuk. Ha most fognánk és eltüntetnénk ezt a tőkés réteget, akkor anarchia lenne és káosz és lehet, hogy egy 100 éven belül a teljes föld elpusztulna. Mindenki utálja a diktátorokat, vezéreket, globális háttérhatalmakat, nagytőkéseket, de abba senki nem gondol bele, hogyha ezeket eltüntetnénk, akkor mi pusztítanánk el saját magunkat. Ezek a hatalmas urak afféle szükséges rosszak, akik többé kevésbé rendben tartják a világot. Nagyon igazságtalan módon az kétségtelen. De tud valaki jobbat, tud valaki megoldást? Mi legyen a túlnépesedéssel? Mi legyen az éhezéssel? Mi legyen a munkanélküliséggel? Nagyon nehéz kérdések ezek.



2017. dec. 16. 11:53
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

#5

Nem, azt kommunista diktatúrának nevezték. A szocializmushoz legközelebb áll, azok a szegény elmaradott szociáldemokráciák, a mindenki által lesajnált norvégiában, svédországban pl :)

2017. dec. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
9%

Lehet hogy tisztázni kellene : A FEJLŐDÉS a problémák gyökere.


Ugye azért "fejlődünk" hogy előnyökre tegyünk szert... Másokkal szemben...


Szóval elsősorban a fejlődés az, ami az egyenlőtlenséget gerjeszti.

Ennek szép példája a "telálmányok" levédése.

Az intellektuális erőfeszítések túlnyomó többsége önzésen alapul.


És minnél önzőbb, annál nagyobb anyagi különbségeket tud létrehozni.


És EZT nevezzük fejlődésnek.


Meg kellene nézni, hogy mi az, amit az emberiség kollektív emlékezete ARANYKORNAK nevez, és hogy milyen úton lehetne újra ejutni oda.


Lehet, hogy újra elő kellene kaparni a régóta a szőnyeg alá sepert erkölcsöket?

2017. dec. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
A társadalmi egyenlőtlenségeken nem lehet változtatni. Aki megpróbálta az mindig 10x akkora kárt okozott, mint ami előtte volt. Ennek az az egyszerű oka, hogy az emberek nem egyenlőek, nem egyenlőek a képességeik, nem egyenlő a vagyonuk, nem egyenlő a szorgalmuk, nem egyenlő a mentalitásuk, nem egyenlő a kultúrájuk, nem egyenlő a filozófiájuk, ennek megfelelően nem egyenlő élet színvonalon élnek és ez így is van rendjén. Az igazságosság nem azonos az egyenlőséggel!
2017. dec. 16. 14:34
 14/15 anonim ***** válasza:

"Meg kellene nézni, hogy mi az, amit az emberiség kollektív emlékezete ARANYKORNAK nevez, és hogy milyen úton lehetne újra ejutni oda."

A 70-es években a diktatúra árnyékában is történt ilyen: Újra engedélyezték és szorgalmazták a háztáji gazdaságokat és más maszekolásokat. Ez bejött mert otthon a sajátjában magának és családjának mindenki szívesen dolgozott. Még úgy is bejött hogy mellette mint valami kötelező katonai szolgálatra, naponta be kellett járni időt elcseszni és munkát színlelni a kötelező munkahelyekre.

Ez a nyugati országokban is jól működik, hogy nem csak milliárdosokból és őket szolgáló szegényekből áll a társadalmuk, hanem otthon a sajátjukban megélni képes szabad emberekből is. Ha megnézzük a gazdag országokat, láthatjuk hogy például a földek nem néhány milliárdos kezében vannak. Hanem fel vannak osztva kisebb-nagyobb parcellákra és a közeli falvakból sokan élnek abból. Az is lehet hogy emiatt magasabb ott a munkaerő értéke, mert kevesebb a kiszolgáltatott nincstelen, hisz otthon is megél.

Az hogy a tőke csak milliárdosok (lásd a feudalizmust vagy a mai magyar kapitalizmust) vagy csak az állam (lásd a szocializmust) kezébe kerül, nem járható út. Mégis folyton a nem járható úton kötünk ki: Államosítások, rendszerváltás utáni milliárdosok létrejötte (gyűjtőnéven: tőke koncentrálása). Míg a járható útba mindig csak belekóstolunk: Háború utáni földosztás, 70-es évek maszekizmusa (gyűjtőnéven: tőke a népé).

2017. dec. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Továbbá Wartburg és pálinka, ahogy a bugyuta kérdéseidben magyarázni szoktad.
2017. dec. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!