Koszovót miért nem adták vissza a nyugati nagyhatalmak
Szerbiának, mint ahogy például Hongkongot Kínának?
Figyelt kérdés
Hongkong ugyan Kínához tartozik, nem lett független, de gyakorlatilag a megállapodás szerint teljes autonómiája van, még a monetáris politikában is, csak a külpolitika és a hadsereg, hadvezetés tartozik a pekingi kormányhoz.
Szerintem egy ilyen széleskörű autonómia jó lett volna az albánoknak is és egy ilyen rendezés hosszútávon is jobb mintának szolgált volna Kelet-Európa többi szeparatista mozgalma, nemzetiségi konfliktusa (pl. Abházia, Dél-Oszétia, Hegyi-Karabah, Dnyeszter Menti Köztársaság, Krími Köztársaság) számára alternatívaként az egyoldalú elszakadás, függetlenedés helyett.
Koszovót nem kelett visszaadni. Koszovó önállóan elszakadt...sokan még ma sem ismerik el.
Mellesleg koszovó lakosságának 90%-a albán
Hongkong lakossága pedig kínai.
2017. dec. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
2/7 anonim válasza:
Koszovó függetlenné nyilvánította magát, míg Hong Kong-ot csak bérelték az angolok.
2017. dec. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
3/7 A kérdező kommentje:
Koszovó igazgatását az 1998-1999-es háború végén a NATO vette át a KFOR 50000 katonájával és a nyugati nagyhatalmak szereztek döntő befolyást. 2005-től az Amerikai Egyesült Államok aktívan szorgalmazta Koszovó függetlenné válását. Az EU is az Ahtisaari-tervet támogatta, mely Koszovó függetlenségét irányozta elő. Lényegében ez eredményezte a mostani állapotokat és vezet Koszovó de facto, majd később nemzetközileg elismert függetlenségéhez.
2017. dec. 7. 20:48
4/7 A kérdező kommentje:
Hongkong példáját a széleskörű autonómia miatt hoztam fel, mely alternatívája lehet a független államiságnak.
2017. dec. 7. 20:49
5/7 anonim válasza:
"Szerintem egy ilyen széleskörű autonómia jó lett volna az albánoknak is....." Azért jo, hogy odairtad "Szerintem ", ugyanis szerintem:-)) te nem voltál tényezö ebben a történetben.
2017. dec. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
6/7 anonim válasza:
Nekünk miért nem adják vissza Felvidéket vagy Erélyt? Mert a nagyhatalmaknak ez az érdeke.
2017. dec. 8. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
7/7 Salamon Bálint válasza:
1981-ben már követelték az akkori jugó vezetéstől a tagköztársasági státuszt, de azt a hatalom erőszakkal elutasította. Ennek hozománya az 1998-as háború, majd az elszakadás. A koszovói albánok már nem a szerbektől vártak megoldást, mert ismerték Milosevicset aki előtte megtámadta szlovénokat, horvátokat majd bosnyákokat. Mivel sikerült végül fegyverrel - és nemzetközi háttérrel - kiharcolniuk a de facto függetlenséget, így esuük ágában sincs ezt feladni és belemenni egy bizonytalan szövetségi rendszerbe Szerbiával.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!