Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A baloldal miért lett kapitlai...

A baloldal miért lett kapitlaista?

Figyelt kérdés

A baloldal, illetve baloldali politika jellemzője, hogy nagy súlyt fektet a társadalmi egyenlőség érvényre juttatására és az általános (szociális) jogokra, szemben a társadalmi hierarchiával, illetve egyenlőtlenséggel. A baloldali politika támogatja a kisebbségek és a hátrányosabb helyzetű csoportok jogait, illetve e jogok érvényre juttatását, támogatja a szabadságjogokat, és általában támogatja a kulturális sokszínűséget,[1] gazdaságilag pedig a nagyobb állami szerepvállalást. A baloldal meghatározása történelmileg és országonként is változó.



Ez wikipedia. Eszerint a baloldal egyenlőséget társadalmi egyenlőséget és állami szerepvállalást nyújt. Na ez elmondva nem hangzik rosszul. Elméletileg a baloldal segíti az elesetteket segíti őket. Ezzel szemben a kapitalizmus nem. A kapitalizmus a mindenki annyit ér amennyit. A kicsi megeszi a nagyot. Vagyis teljesen az ellenkezője.


Azzal egyet is értek hogyha valaki többet dolgozik az vehessen több dolgot de a kapitzalizmus a kizsákmányolásra a piramisjátékra épül. Kiszipolyozzák a kicsit a nagy miatt.


A kapitalizmus vagy piacgazdaság olyan gazdasági rendszer, amelyben a termelési tényezők többségében magántulajdonban vannak, miket haszon elérésének céljából működtetnek, és ahol a termelt javak és szolgáltatások elosztását túlnyomórészt a szabad piac határozza meg.

A kapitalista, tőkés gazdaságok meghatározó eleme a tőke. E gazdaságok növekedését a tőke felhalmozódások és a bankok hitelei biztosítják, amelyek a gazdaság megtakarításainak összegyűjtésével fedezik az újabb és újabb befektetéseket.


2017. szept. 18. 00:48
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

Azért,mert a világ jelentős részén kapitalizmus van.

Az egyenlőséget nem szó szerint kell érteni.

A jogegyenlőség nem egyenlő a vagyoni egyenlőséggel.

Viszont támogatja azt,hogy ha már létezik állam,ami eleve egy szociális intézmény,akkor hasson úgy a piacgazdaságra,a kizsákmányolás ne érjen el egy kritikus szintet,ergo a szegények is megtudjanak élni.

Olyan,adópolitkát támogatnak,amivel a tehetősebbek többet tesznek a közösbe.


Nyugaton a jobboldal nem abból áll,hogy adjunk adókedvezményt a gazdagoknak.

2017. szept. 18. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ez szimpatikus. Csak valahogy nem értem ezeket a gondolatokat egyik sem hangoztatja. Nekem mindig az az érzésem hogy a gazdagok pártján állnak. Nem az itthoni dolgokra gondolok hanem hogy bankrendszer támogatása illetve nagy multinacionális vállalatok oldalán.
2017. szept. 18. 01:39
 3/9 A kérdező kommentje:
Egy ideális kapitalizmus az olyan lenne mint egy óriási török bazár. Mindenkinek van saját üzlete és árul. Ami nincs azt megveszi beszerzi. Aki gazdagabb többet ad a közösbe. Csakhogy a mostani úgy néz ki hogy van három bolt a bazárban és a többi ember nekik dolgozik ráadásul a bazárok arányaiban kevesebbet fizetnek mint akik dolgoznak.
2017. szept. 18. 01:41
 4/9 anonim ***** válasza:
Sok pénzt akartak az oligarhák.
2017. szept. 18. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Alain Delon ***** válasza:
A kérdésedből számomra nem derül ki, hogy a baloldal kapitalista lett.
2017. szept. 18. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mert összefogott a neoliberálisokkal. Ők pedig egy kapitalista szélső jobb.
2017. szept. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A bankok oldalán állnak?


Miért a jobboldal,Fidesz kinek az oldalán áll mondjuk?

Megszavazták a CSOK-ot,így nőttek az ingatlanárak,így az emberek,akik munkából élnek,és abból vásárolnak lakást,még több hitelt kell felvegyenek a bankoktól,ahhoz,hogy saját lakásuk legyen!

2017. szept. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
mert ideológiákat szolgálnak ki, és ezért cserébe a saját anyjuk is eladó
2017. szept. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mert van szélsőbal, meg nem annyira szélső, meg majdnem centrumos. A szélsőbal bizony nem kapitalista, hanem kommunista, meg anarcho-szocialista, meg ilyesmik. A nem annyira szélső bal pedig a kapitalizmus keretei közt képzeli el a szociális egyenlőtlenségek elvátolítását.
2017. szept. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!