Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért ragaszkodnak az Trianonn...

Miért ragaszkodnak az Trianonnal elcsatolt területeinkhez az érintett országok?

Figyelt kérdés
El tudnám képzelni, hogy ma ennyi év távlatából azt mondja valamelyik ország, most már civilizáltabbak vagyunk, ami volt elmúlt, tudjuk, hogy Magyarországból érdemtelenül kaptuk a lopott területet, a lelkiismeretünk és a méltóságunk azt diktálja, hogy adjuk vissza. Valamilyen szinten ezeknek az országoknak ez örök szégyenfoltja lesz a magyar föld mindig. Miért éri meg ez nekik, miben áll a plusz földterület előnye úgy, hogy még magyarok is lakják ráadásul. Természeti kincsek, különösebb bevétel ezekből nincs úgy tudom sehol. Igazából arra is például kíváncsi lennék mit éreznek ezzel kapcsolatosan ezek a nemzetek emberek szintjén. Ha magamból indulok ki én restellném ezt a dolgot.
2017. aug. 26. 17:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
Te most olyan országokról beszélsz, ahol például a benes dekrétumok még mindig érvényben vannak attól függetlenül, hogy ez az EU alapelveivel gyökeresen szembe megy. Mivel a törvénykezésükben is civilizálatlan barbárok, így nem is várhatsz el tőlük túl sokat.
2017. aug. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%
Én még nem loptam, de ha lopnék, nem adnám vissza, hisz azért loptam, hogy másé az enyém legyen.
2017. aug. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
65%

1. Az elcsatolt területek lakosságának mára a töredéke magyar. Ha Erdélyt visszacsatolnák, mit kezdenél a csupán másfél milliós magyarság mellett 5 millió románnal? Szerinted ők zokszó nélkül elviselnék a dolgot? Ez progromokat vagy akár háborút eredményezne. Vagy ott van Szlovákia, aminek a teljes területét fel kéne áldoznia, és ezzel megszűnne, mint ország létezni. Teljesen lehetetlen elképzelés, hogy ebbe belemenjen Szlovákia lakosságának a nagy része, ami szintén mára echte szlovák.


2. "Természeti kincsek, különösebb bevétel ezekből nincs" Nincs, csak éppen Közép-Európa egyik legfőbb bányavidéke Erdély, rengeteg szénnel, arannyal, ércekkel, stb. Tehát gazdaságilag is megroppantaná a románokat.


3. A klasszikus országokban való gondolkodás már eleve elavulttá vált. A világ kinyílt, a gazdaság, a kultúra, az identitásfelfogás, a problémák globálissá váltak. Már nem pl. Magyarországban és Romániában, vagy Németországban és Franciaországban kell gondolkodni, hanem keletben és nyugatban, Európában és Afrikában és Közel- és Távol-Keletben. Ezeken a színtereken folynak a 21. század konfliktusai, és nem avíttá vált nemzetállami sértődések miatt.

2017. aug. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
77%

"Miért éri meg ez nekik, miben áll a plusz földterület előnye úgy, hogy még magyarok is lakják ráadásul."


Azt amikor átmész Szlovákiába a határ utáni második faluban kiderül, hogy mégsem így van. :D

Arra kíváncsi lennék, hogy az ilyen kérdéseket feltevők jártak-e már ezeken a magyar lakta területeken.

2017. aug. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Saját, megszerzett területéről nem mond le önként egy állam sem.


Az is viszonylag ritka a történelemben, hogy békésen megegyezve területcserével vagy pénzért, anyagi ellentételezésért cserél gazdát, fennhatóságot egy terület szuverén államok között.


Határváltozások jellemzőn országok közötti katonai konfliktusok, háborúk vagy belső harcok, polgárháborúk utáni felosztás eredményeként jönnek létre.

2017. aug. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
46%

A szlovén határ mellett van egy Felsőszölnök nevű falu, amit többségében szlovénok laknak.


Át fogjuk adni önként valamikor is Szlovéniának? Na látod...

2017. aug. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
45%

Trianon egy vesztes háború eredménye volt.


Elvesztettük a háborút. Ezzel együtt elveszítettük a területeket is.

Most ez egy olyan dolog, az Oszmán Birodalom valamikor elfoglalt hatalmas területeket, Magyarországtól a mai Szudán, Algéria, Irán és Oroszország határáig uralta a területeket. Aztán legyőzték és visszaszorították, végül az első világháború után kialakultak a mai határai.


Van joguk visszakövetelni ezeket a területeket? Például a "magyar földeket"?

Nincs. Nem laknak már itt törökök vagy csak kevesen.


Az őseink ugyanúgy másoktól vették el a "magyar földeket". Csak 1000 éve.

Ez most egy folt a magyarságon?


Tessék itt egy etnikai térkép.

[link]

Ráadásul ez 2001-es, azóta még kevesebb a magyar.

Ha valamire jogot formálhatunk, azok a piros területek, de igazából egyáltalán nem biztos, hogy ezek a területek tényleg Magyarország részeivé is akarnak válni, főleg ahol csak szűk többség a magyar.

2017. aug. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
32%
Mert pl Romániának Erdély (Bukarestet nem számítva), Szerbiának pedig a Vajdaság a legfejlettebb része. Nagyon fontos gazdasági területek ezek, nélkülük halott lenne az említett két ország.
2017. aug. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
58%

Lopott terület meg örök szégyenfolt az ő szempontjukból, mióta??? :-DDD



Már bocs, hogy kiröhöglek, de Romániának annyira nem szégyenfolt, hogy az állami ünnepük is Erdély visszaszerzéséhez köthető. Abszolút nem érzik szégyenfoltnak, sőt úgy gondolják, hogy ők kiszabadították az elnyomott nemzet testvéreiket a magyar rabiga alól, és visszaszerezték népük bölcsőjét, még a román himnuszban is részben arról szól, hogy Ébredj román halálos álmodból, amibe beletaszítottak barbár zsarnokok (értsd: a törökök és magyarok), hogy egyáltalán, hogy gondolod ezt, hogy ezt szégyellnék, amin az egész nemzettudatuk alapszik? gondolom nem vagy több 15 évesnél, hogy ilyet egyáltalán megkérdezel. Most pedig csak Romániáról írok, Szlovákia, Szerbia más szituáció.


Egyébként ennyi erővel akkor Olaszországtól kezdve Lengyelországon át Oroszországig mindenki szégyenkezzen, mert szinte nincs olyan európai ország, amin ne birtokolna "rabolt földet" az amerikai kontinensről meg jobb nem is beszélni, elvégre ott kollektíve minden ország lakói az argentinoktól a kanadaiakig lopott földön élnek.

2017. aug. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Szlovákia mondjuk azért ragaszkodik a területekhez, mert gyakorlatilag megszűnne létezni, ha mindent vissza kéne adnia... :D
2017. aug. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!