Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Oroszország miért hagyja,...

Oroszország miért hagyja, hogy Ukrajna a nyugat kezére kerüljön?

Figyelt kérdés
[link]

2017. aug. 21. 08:20
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Mert nem tud mit tenni. Az ukránoknak már a töke tele volt az oroszokkal és az EU-ra vágytak.
2017. aug. 21. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Oroszországnak nem kell egész Ukrajna. Csak a szevasztopoli kikötő fontos, mert ott állomásoztatják a fekete-tengeti flottát, amivel elég hamar tudnak reagálni a NATO földközi-tengeri flottájának hadmozdulataira. Nyugat-Ukrajna meg azt csinál, amit akar, őket nem zavarja, amíg az Európába irányuló gázszállítást nem akadályozzák.

Ha Putyin akarta volna, Ukrajna nagyobb részén is előadhatta volna a színjátékot a népszavazással, de nem volt rá szüksége. Most már ott a flotta a Fekete-tengeren, biztos a kikötő sorsa, nem mondhatják fel az ukránok a bérleti szerződést, innentől akár építkezhet is a NATO.

2017. aug. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ukrajna külön ország, és nem Oroszország gyarmata. Az ukránok megelégeltél a 20%-os orosz kisebbség miatti folytonos és bizonytalan hintapolitikát (egyszer EU aztán Oroszország majd megint EU), és az ukránok többsége az EU-t akarja és akarta.

Mellesleg Oroszországnak nem kell Ukrajna, csak a Krím-félszigeti kikötő kellett. Már Kelet-Ukrajnára sem tartanak igényt orosz kisebbség ide vagy oda, mert ha kellene, már rég elvették volna. Viszont a szakadár államokat még Oroszország sem ismeri el.

2017. aug. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tényleg miért hagyja hogy egy független állam azt csinál amit akar?
2017. aug. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem hagyja. A krími és kelet-ukrajnai intervencióval megakadályozták, hogy elvesszen a szevasztopoli haditengerészeti bázis és ezzel a NATO csatlakozást is blokkolják. Ukrajnában jelenleg a Nyugat felé elkötelezett kormány van, de az ország katonailag nem igazán fontos a Nyugat számára. Gazdaságilag fokozódik a nyugati nyitás és a keleti elzárkózás Ukrajnában, az EU is ezt támogatja, ugyanakkor inkább csak vámunióról, piacnyitásról van szó. Az ukrán vállalatok jellemzően versenyképtelenek az uniós piacon. Ukrajna EU tagsága nincs napirenden, a Nyugat nem kívánja finanszírozni Ukrajna fejlesztését strukturális, regionális támogatásokkal és a munkaerőpiaci nyitástól is szinte ugyanúgy tartanak, mint Törökország esetében. Túl nagy, túl fejletlen országokról van szó.

Hosszabb távon Ukrajna is valószínűleg magára fog maradni és Törökországhoz hasonlóan önálló külpolitikába kezdenek, megpróbálhatnak egyensúlyozni a Nyugat és Kelet között.

2017. aug. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!