Romániát mennyibe érinti, hogy Ukrajna kivételével az összes szomszédjukban orosz-barát vezetés van már?
Piros: orosz-barát vezetés
Kék: nyugat-barát vezetés
Most már Moldovában és Bulgáriában is orosz-párti elnök nyert. Ukrajna eléggé kétes, de mivel nem EU-tag, nem számít annyira. Viszont a térségben egyedül Romániának van nyugat-barát vezetése.
Ez mennyiben érinti/fogja érinteni Romániát a későbbiekben?
Mivel Románia is orosz gázzal fűt, ezért inkább a saját amerikai rakétakilövőjük fog nekik hosszabb távon problémát jelenteni, nem a szomszéd államok oroszbarát kormányai.
Az oroszok nagy ütemben építenek Kína irányába a már meglévők mellé újabb gázvezetékeket. Nincs az a gáz, amit Kína ne vásárolna fel. Ha ezek a vezetékek is üzembe állnak, az teljesen kiváltja az oroszok európai gázpiacát.
Attól kezdve az oroszoknak csak politikai kérdés lesz, hogy kinek ad el az EU-ban gázt, és mennyit. És attól kezdve majd mindenki elkezd úgy táncolni, ahogy ők fütyülnek, vagy nem kapnak gázt. (Hacsak nem áll át az egész EU egyik napról a másikra megújuló energiákra.)
Nem értem az olyan válaszolókat, mint az első, az oroszoknak csupán politikai kérdés lesz, hogy kinek adnak el gázt...persze. Gondolkodj már egy kicsit kereskedő fejjel!
Tegyük fel, te eladsz naponta 100 darab jószágot valamiből, nyílik egy új piac, akik szintén 100 jószágot vásárolnak valamiből, tehát 200 jószágot tudsz eladni, jelentősen nő a bevételed, ehhez igazítod a kiadásaidat, aztán egyszercsak elhatározod, hogy mivel a régi vevők nem szimpatikusak, ezért nekik nem adsz el, újra csak 100 jószágot tudsz eladni, megfeleződik a bevételed, kénytelen vagy visszavágni a kiadásaidat különben tönkremégy. Kapaszkodj meg a ruszkik nem ennyire hülyék!
Miközben valóban épül egy új vezeték Kína felé- közben gőzerővel készül az Északi Áramlat Németorszég irányába, tényleg ezek a hülye oroszok majd jól elzárják a bevételeik nagyobbik részét adó gázt...
Európa, főleg Nyugat-Európa tudja pótolni az orosz gázt, Oroszország nem tudja pótolni a bevételeket! mit gondolsz, a fenemód nagy embargó kellős közepén, miért nem merült fel az oroszok részéről a gáz és olajvezetékek elzárása, azért, mert az náluk államcsőd!
Első!
A Gazprom nem hülye, egy ekkora kiesést a büdös életben nem tudnának semmivel sem pótolni. Egy ekkora piacot, mint Európa, sehol máshol nem találnak az oroszok. Ráadásul a kínaiak is rendesen meg tudnák fingatni az oroszokat, ugyanis egyre több a kínai az orosz Mandzsúriában és Dél-Szibériában, hasonló lenne a helyzet mint amit Oroszország csinált a Krím-félszigettel.
Mellesleg az orosz vezetés sem kedveli Romániát. Ez már akkor is megmutatkozott, mikor létrejött az Eurázsiai Unió, és Putyin kijelentette, hogy meghívná Magyarországot és Bulgáriát is. A köztük lévő Románia ki lett kukázva, még csak meg sem említették.
# 4
"Ráadásul a kínaiak is rendesen meg tudnák fingatni az oroszokat"
Ne álmodozz. Kína és Oroszország nem csak szoros gazdasági partnerek, de katonai szövetségesek is. Hallottál te olyanról, hogy Sanghaji Együttműködési Megállapodás? Ha Kína valakit is megfingat, az az USA és az EU lesz.
# 2
"Nem értem az olyan válaszolókat, mint az első"
Látom hogy nem érted. A nyelvtani jelen idő és a nyelvtani jövő idő közötti különbséget sem érted.
"Ne álmodozz. Kína és Oroszország nem csak szoros gazdasági partnerek, de katonai szövetségesek is. Hallottál te olyanról, hogy Sanghaji Együttműködési Megállapodás? Ha Kína valakit is megfingat, az az USA és az EU lesz."
Hát hogyne.
Azért omlott össze az összes ázsiai tőzsde Trump megválasztásakor :)
A kínaiak abból élnek, hogy az USA és az EU megveszi a cuccaikat. Nem vesszük meg akkor nagy szívás lesz.
# 7
"Azért omlott össze az összes ázsiai tőzsde Trump megválasztásakor :)"
Ja. Azóta is össze van omolva. XD
Kár, hogy ezt Kínában nem tudják. Szólnál esetleg nekik is?
A jövő és a jelent idő között tényleg nagy különbség van.
Például, hogy a jövőben az EU az USA-tól is vehet gázt meg olajat mert Trump megígérte, hogy feloldja az ezt tiltó 1970-es évek óta létező törvényt. Valamint az is elkerülte a figyelmedet, hogy 2014-ben az EU kidolgozott egy vészhelyzeti protokollt arra az esetre, ha az oroszok elzárnák a gázt. Európa gázellátását továbbra is biztosítani lehet, csak drágább lesz.
Gondolom az LNG-ről hallottál már.
Az orosz gazdaság viszont 1 hónap se bírná a kieső olaj és gázbevételek nélkül.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!