Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mit szóltok a 96 éves német...

Mit szóltok a 96 éves német náci elítéléséhez?

Figyelt kérdés
Örülök neki, hogy a napokban elítéltek egy 96 éves nácit. Remélem találnak még ilyen tetveket. Csak azt sajnálom, hogy közvetlenül a háború után nem ítélték el. Németországnak nyomatékosítania kell, hogy a jövőben nem alakulhat ki a nácizmus az országban. A nácizmus csíráját is ki kell irtani, hogy ilyen barbárság soha ne történjen meg újra.

2017. aug. 2. 20:08
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
91%
Kérdező, volt célod is a kérdéssel, vagy kizárólag hisztizni akartál egy kiadósat?
2017. aug. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
100%

[link]

[link]


Ez a hír, aminek örülnünk kell. A kiegyensúlyozott tájékoztatás jegyében két sajtótermékből.:-)

2017. aug. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
75%

Na köszi, végre valaki megosztja az infót is ;)

Most már tudom, min lehet lelkendezni.

2017. aug. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
34%

"Nem tudhatjátok mikor kerülnek olyan helyzetbe a magyarok mint a zsidók, és akkor már mindjárt nem olyan vicces igaz?"


Tudjuk, kérdező, hisz pont ugyanolyan helyzetbe került mindenki a kommunizmus és fasizmus révén!!

lásd a riadtan, rémülten és ostobán lepontozott 5-öst.


Ha "véletlenül" nem találnátok újra leírom, "és akkor már mindjárt nem olyan vicces, hogy a magyarokban bűntudatot akarsz kelteni azért, amiért nem okolhatóak, igaz?":


Kommunizmus-fasizmus:

Ezek egymást erősítették és erősítik ma is.

Mint két birkózó, akik birkózás közben egymást erősítik.

Erőteljes sötét inercialitásuknál fogva a tévelygő-kóválygó embereket beszippantják.

---------------

Szabó Lajos-Tábor Béla, Vádirat ​a szellem ellen

---------

" A fasizmus lényegileg nem jelent önálló magatartást; a marxista - az egyetlen létező, tehát legrosszabb értelemben vett marxista - magatartás jelentkezik benne, kisebb fokú módosításokkal. Erősebben kihangsúlyozza a marxizmus "aktivista" mozzanatait. Az aktivitást a marxizmus csak a szellemből vezethette le; miután ezt mélyen szégyellte, nem maradt más hátra, mint ezen a ponton egy érinthetetlen transzcendens irracionalizmushoz menekülni. Ezt a transzcendens irracionalizmust hámozta ki magának a fasizmus.

[...]

Egyetlen pont volna, ami arra csábíthatna, hogy a fasizmusban egy magasabb rendű állásfoglalás csíráját véljük látni: a fasizmusnak a hierarchia ( értékhierarchia, emberhierarchia) kérdésében hirdetett nézete. A marxizmus magatartása a lefelé-nivellálás, a teljes értékközömbösség. Éppen ebből az alapmagatartásból tűnik ki a legbizonyosabban, hogy a marxizmus (beleértve természetesen az összes titkos marxizmusokat, így elsősorban a szellemileg legtehetetlenebb és értékproblémák iránt ennek megfelelően érzéketlen anarcho-szindikalizmust is) gyógyíthatatlan: nem lehet "megreformálni", "kiegészíteni", vagy bármi más módon pozitívvá tenni. Ezen az értékközömbösségen keresztül tartja egyébként a vérrokonságot a szintén lefelé-nivelláló liberális demokráciával, amellyel azonban egy írás, amelynek tárgya a szellem felelőssége, nem foglalkozhat, mert vértelen létmegnyilvánulásaiból hiányzik a tudatosságnak az a minimuma is, amely a felelősségre vonást egyáltalán lehetővé teszi. "


[link]

------------------------


ÉBRESZTŐ!! ennek, hogy ez ilyen értelmesen fel van tárva, igazán lehet örülni! És nem beleesni újra ezekbe a szörnyű lélekölő eszmék magnetikus vonzásába.

2017. aug. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
27%

Mivel gyilkosságban vett részt, persze, hogy elítélik!


"Örülök neki, hogy a napokban elítéltek egy 96 éves nácit. Remélem találnak még ilyen tetveket. Csak azt sajnálom, hogy közvetlenül a háború után nem ítélték el. Németországnak nyomatékosítania kell, hogy a jövőben nem alakulhat ki a nácizmus az országban. A nácizmus csíráját is ki kell irtani, hogy ilyen barbárság soha ne történjen meg újra."


Akkor nyilván mindenfajta terrort elítélsz, ahol embereket gyilkolnak le! Beleértve a császári uralmakat is, ahol évi több százezer katona halt meg a nép szórakoztatására az arénákban, és ahol a diktátorokat császárnak hívták.

2017. aug. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
75%

sry 36 -nem kell olyan messzire menni, az ókorig - még itt vannak élő utódai, akik a proletárdiktatúrák fájdalmait hordozzák, az ÁVOSOK kegyetlenségeit, Trianon gyalázatát és az azóta tartó hadisarcot, és azt a szomorú tényt, hogy feledésbe merült, hogy mit tettek velünk, hogy éljenezve a marxista-leninista elveket, legjobb tarkónlövető filozófusunk, Lukács Gyuri bácsi filozófiáját -létszemléletét tanulva, és hallgatva, hogy milyen gyalázatos bűnös és alja a magyar, elviselni, hogy identitásától, történelmétől meg akarják fosztani stb, de hát tudjátok.


Elítélendő mind!

2017. aug. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
82%

"Oskar Gröning 1942-ben, 21 évesen érkezett Auschwitzba. Nem sokkal később szemtanúja volt egy szelekciónak: „Egy gyereket egyszerűen megfogtak a lábánál és felhajították a kocsira…amikor tovább jajveszékelt, mint egy beteg csirke, odacsapták a teherautó oldalához. Nem értettem, hogyan képes az SS-ből bárki is arra, hogy megfogjon egy gyereket és szétverje a fejét egy teherautó oldalán…vagy lelője, és felhajítsa a platóra, akár egy zsák lisztet.” Gröning SS-Rottenführer (tizedes) volt. Mégis el akart menni Auschwitzból, de nem engedték.


Két évig dolgozott a táborban. Az áldozatoktól elvett pénzt és értékeket kezelte, lopott eleget. Aztán az 1980-as években egy bélyeggyűjtő klubban szembesült a holokauszttagadókkal. Egyik brosúrájukat kijavította és elküldte egy revizionista nézeteit hangoztató ismerősének. Hamarosan zaklató leveleket, telefonhívásokat kapott: „90 százaléka mind olyan emberektől jött, akik megpróbálták bebizonyítani, hogy amit a saját szememmel láttam és Auschwitzban tapasztaltam, az egy nagy-nagy tévedés, hogy csupán hallucináltam, mert az egész meg sem történt.” Gröning egyébként nem szerette különösebben a zsidókat. Egyáltalán nem érzett bűnbánatot, lelkifurdalást auschwitzi munkája miatt. Az zavarta, hogy olyanok nem hisznek neki, akik évekkel, évtizedekkel Auschwitz után születtek. Öregemberként, 80 felett, nekik üzente: „Szeretném, ha hinnének nekem. Láttam a gázkamrákat. Láttam a krematóriumokat. Láttam a máglyákat. Ott voltam a rámpán, amikor a szelekcióra sor került. Szeretném, ha elhinnék nekem, hogy mindezekre sor került, mert én ott voltam.”

A tagadókat nem hatja meg Gröning érvelése. Nem hisznek neki."


"Fontos tanú a magyar zsidó, Dr. Nyiszli Miklós, aki Mengele mellett korboncnokként dolgozott a Sonderkommandóban. Ugyanakkor kórosan túlbecsüli a léptéket, akár méretekről, akár számokról van szó. Szerinte a Sonderkommando felkelése során 70 SS és 853 fogoly halt meg. A valóságban 3 SS és 451 rab esett el. 200 méter hosszú vetkőzőről ír, pedig tudjuk, és a helyszínen is lemérhetjük: a birkenaui II. krematórium földalatti vetkőzője 49,43 méter hosszú. Nyiszli gyakran még a dátumokat (felkelés, gázosítás leállítása) is keveri. Ezek kétségtelenül zavaró hibák. "


Forrás: [link]


Oskar Gröning életrajza: [link]

Dr. Nyiszli Miklós életrajza: [link]

2017. aug. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
62%
Jönnek a nácimosdatók szép számmal, sebaj a tanulság az, hogy időben kell cselekedni, jobb kivágni a tumort mielőtt áttéteket ad, náci szimpátiáért most is kötél kellene hogy járjon főleg Magyarországon.
2017. aug. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
14%
szerintem szomorkodhatsz, #39 mert rohadtul nem náci itt senki, a francba ez a provokáció sem jött be!
2017. aug. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
76%
olyan ez már kérdező 39, mint mikor egy hisztérika azt álmodja, hogy egy néger kergeti méteres szerszámmal és sikoltozva menekül, mire megszólal a néger: asszonyom, ne sikoltozzon, ön álmodik engem, nem én magát!
2017. aug. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!