Ti mit léptetek volna a brit miniszterelnök helyében a Falklandi konfliktus alatt?
Sokan róják fel neki a belgrano elsüllyesztését, mert állítólag enélkül nem lett volna akkora a konfliktus. De kétlem, mert ismerve a teljes előzményt nem vicceltek az argentin juntából.
Ti mint brit miniszterelnök mit tettetek volna? Diplomáciai megoldást akartatok volna minden áron vagy nem léptetek volna vissza a fegyveres konfliktustól?
Egy hasonló , magyar alternatív valóságban áthelyezve? (Kitaláció, nyílván), Isten őrizz, hogy Trianonozzak, nem az a célom. De ha mondjuk máshogy íródik meg a dolog, és székelyföld, amolyan egyszerre magyar egyszerre román fennhatóságú lenne(!), és jelen közel keleti konfliktusok kiéleződnének, valamit el akarna érni az Iszlám állam, az ISIS, és lerohannák, megszállnák székelyföldet, egy valamit erőddé vennének ott, ti , a magyar miniszterelnökként hogy lépnétek? Ha mondjuk a román távol maradva diplomáciai megoldást akarna? Mégegyszer: totál kitaláció, elmélet.
A teljes kérdés elméleti feltevés, filozófia, semmi komoly. De azt hiszem ilyen filozófiai gondolkodásra szükség van ilyen nemzetközi események elbírálásánál.
Ha a másik fél hajlandó a diplomáciára akkor természetesen meg lehet azt beszélni. De ha nem akkor nincs mit tenni erővel kell érvényesíteni az akaratunkat. Nem hinném, hogy a brit hadseregnek gondot okoznának az argentinok.
A magyar részről szólva pedig, ne is haragudj de totális hülyeség, pedig én szeretek alternatív történelemmel foglalkozni. Ha az ISIS megszállná Erdélyt akkor már egész Romániát megszállná tehát a románok nem tárgyalnának senkivel az teljesen biztos. Azon kívül az ISIS pont rossz példa volt, mivel velük aztán teljesen esélytelen a diplomácia, ők úgy gondolják hogy vannak ők meg akiket ki kell irtani. Na meg attól függetlenül hogy milyen országról beszélünk ha valaki csak úgy minden országot elfoglal a Közel-Kelettől a Balkánig akkor azok nem fognak megállni csak azért mert szépen kérjük.
Persze lehet ilyen szintű alternatív történelemmel foglalkozni amire gyakorlatilag 0 esély van, csak akkor lehet jobban jársz ha egy kicsit jobban kidolgozod és írsz egy könyvet vagy rendezel egy filmet/sorozatot. :)
Miért lenne marhaság? Székelyföldet írtam, mert nagy távra van a közel kelettől, és nem Magyarországon van, akár argentínától és angliától Falkland, és nem egy ország, csak egy országrész, mint Falkland csak egy gyarmat.
Tehát nem azt mondtam hogy odáig megszáll mindent, csak így, ennyi. Plusz: az argentin juntával sem volt egyszerű, sokkal inkább bűnözők voltak mint politikai szervezet, így azért írtam az ISIS-t mert aktuális hasonló nem jut eszembe.
Az akkori erőviszonyok között az argentinok egyetlen előnye az volt hogy a Falkland-szigetek irdatlanul messze voltak nem csak Európától, de még a legközelebbi brit támaszpontoktól is, tehát a tárgyalásos rendezés akár reális alternativa is lehetett (volna). Másrészről viszont ha Thatcher bármiben is engedett volna egy ilyen kalandor politikai juntának, akkor azt gyengeségként is értékelhette volna a világ angolokat nem szerető része és azért a gyarmati rendszer megszűnte után is bőven maradtak a világban brit külterületek.
Világosan emlékszem az akkori hiradókra, nem is kevesen az argentinok pártjára álltak, (persze nem államok vezetői), de valahogy egy percig nem volt kétséges hogy London ezt nem hagyja annyiban és a nemzetközi jog alapján a háború megindítása jogos volt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!