Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi az az MK-ULTRA? Most...

Mi az az MK-ULTRA? Most olvastam meg láttam videókat ilyen amerikai tudatmódosító műholdakról, most mi van.

Figyelt kérdés
Németh Sándor a hit gyülekezetéből meg mit tudom én Putyin meg Bush.Ezek módosítottak vagy még mindig módosítanak minket.Most akkor mi ez az egész, valaki érthetően magyarázza már el....
2010. máj. 19. 12:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

[link]


Nézd meg a 4. pontot.

2010. máj. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Aha magyarul ez nem ilyen humbuk hanem kábítószeres tudatmódosítás? de én amiket olvastam az teljesen máshogy adta elő. Mintha valami sugárzással vagy valami "földöntúli" dologgal tették vagy teszik ezt.
2010. máj. 19. 12:35
 3/18 anonim ***** válasza:
35%

Azt azért nem hiszem, hogy ilyesmit lehetne tenni.

Akkor már teljesen felesleges lenne hazudni a médiában, ha már úgyis azt gondolnánk, amit ők akarnak.


Legalábbis én nem látom sok értelmét, hogy hullámokkal manipulálnának...

2010. máj. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
22%
AZ MK-ULTRA program nagyrészt tudatmódosítókkal kísérletezett, főként LSD-vel. A CIA azért szüntette meg, mert ez még nekik is etikátlan volt.
2010. máj. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
20%

Ez az egész egy baromság!


Aki ilyesmiben hisz, és terjeszti ezeket, azok olyan emberek, akiknek a tipikus "modernség ellensége vagyok" komplexusok van. Jellemző rájuk, hogy szeretik a középkort, ultra-nacionalisták, ultra-konzervatívok, vagy szélsőjobb vagy szélsőbal oldaliak, antikapitalisták, nyavalyognak, és bojkottálják a multikat, mert azt hiszik, akkor mekkora hazafik!

2010. máj. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
71%

Az MK ULTRA egy kódnév volt a CIA-nál a hidegháború alatt az 50-es 60-as években, de lehet már előbb is. Elvileg annyit takar, hogy az amcsik megpróbáltak egy olyan tudatmódosító technikát kifejleszteni, ami abból állt, hogy egy adott embert beprogramoznak gyilkolásra.

De nem akráhogy, a léynege az, hogy egy kulcsszóra aktivizálódjon a program az agyban, hajtsa végre az ember feladatot, majd pedig felejtse el az egészet, mintha nem tett volna semmit (tehát hoyg ne lehessen kinyomozni, hogy ki adta a parancsot).

Rengeteg ilyen témájú film vagy filmrészlet van, ami ebből ered. Állítólag így öltek meg pár embert (pl Kennedy), de valószínűbb az, hogy semmire sem jutottak ezzel a tervvel.

Hogy a hitgyülisekhez meg putyinhoz meg bushoz mi köze azt nem tudom.

2010. máj. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
86%

Látom, beindult egyesek fantáziája.


Kérdező, ne olvass semmit Drábiktól, kicsit túl élénk az ő képzelete is.


Az MK-ULTRA valóban létezett. Nem azért állították le, mert "etikátlan" volt (a CIA nem ennyire finnyás), hanem mert nagyjából _eredménytelen_ volt.


Az 50-es és 60-as években folyt a program, a célja agyra ható vegyi anyagokkal való kísérletezés volt, közelebbről: "igazságszérum" előállítása (tehát a kihallgatást megkönnyítő anyag, aminek a beadása után a kihallgatott személy válaszol a kérdésekre, mégpedig igazat), a gondolkodást serkentő és segítő anyagok kikísérletezése, botrányos viselkedést okozó (az áldozatra ezzel szégyent hozó) anyagok kidolgozása, az alkohol részegítő hatását csökkentő anyagok, hipnózissal, emlékezetkitörléssel végzett kísérletek, "tiszta drog" (kellemes hatású, mellékhatás és függőség nélküli) előállítása, altatószerek kidolgozása.


A cél az volt, hogy a titkosszolgálati munka, politikai és katonai műveletek céljára hasznos vegyi anyagokat dolgozzanak ki. Ilyen kísérletek nemcsak az USA-ban folytak, hanem a SZU-ban, sőt, Magyarországon is előfordultak a hidegháború idején.

2010. máj. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
32%

ma 13:19


Az MKULTRA-nak több köze van a hülyeséghez, mint a modernséghez.

2010. máj. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, érdekes az egyszer biztos, de hírháttér.hu-n éppen arról beszélnek hogy műholdakkal csináltak tudatmódosítást és a magyarokon is, állítólag az 50-70 év közöttiek java ezért alkoholista vagy szellemileg sérült.Politikus valami izraeli vagy nem tudom pontosan azt élvezte hogy gyerekeket élve halálra kínoznak a szeme előtt.De a tudatmódosítás miatt ezt el tudták tusolni úgy ahogy manapság sok mindent.Amikor ezeket olvasom teljesen elképedem, hogy ilyen van a világon, ennyire naív lennék,fáj, hogy ilyen a világ.Egyszerűen nem értem hogy mire jó az embereknek ilyeneket tenni.Miért jobb ez mint a tisztesség.Nem hiszem el hogy így nem lehet valaki tehetős...
2010. máj. 20. 08:13
 10/18 A kérdező kommentje:

Ja és a Hit Gyülekezete teljes tudatmódosítást csinál. Idézem: "Németh Sándor elhitette a világgal.Szándékosan hallgatja el, hogy a fegyveres gyerekeket is a titokzatos Nagy Babilon gyártja mikrohullámokkal és belső átalakításokkal..."

forrás: Németh Sándor és a Sátán országa

2010. máj. 20. 08:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!