Bosznia-Hercegovinát miért kellett ilyen szinten túlbürokratizálni?
Értem én, hogy 2 entitásra kellett osztani az országot a nemzetiségi ellentétek miatt, de olyan brutálisan bürokratikus az az ország, hogy ahhoz képest Magyarországon nincs is bürokrácia.
Az ország pont emiatt működésképtelen, és nem tudnak előrehaladni. Kezdjük ott, hogy a teljes költségvetés kb 60-70%-át csak a bürokrácia viszi el. Kismillió képviselő, kanton vezető, 3 miniszterelnök + a nemzetközi főképviselő, entitásonként külön megbízottak, és így tovább.
Ráadásul a legpiszlicsárébb dolgokhoz is mindhárom etnikum vezetőinek a beleegyezése szükséges.
Emiatt már mindenki elégedetlen, a szerbek el akarnak szakadni, mert Bosznia-Hercegovina nem halad semerre. Miért volt szükséges a Daytoni Békeszerződésnél, hogy az ország ilyen szinten bürokratikus legyen? Miért nem alakították ezt soha át, ha mindenki számára nyilvánvaló, hogy ez nem mehet így tovább?
Egyáltalán miből gondolták azt, hogy egy ilyen szinten bürokratikusan lekorlátozott ország életképes lesz?
Szerintem nagyon jól csinálták, hiszen a cél a béke a volt és az létre jött.
Az, hogy innen tovább lépni és egy új országot felépíteni már nem a külföld dolga, hanem az ott élőké. Minden joguk változtatni a jelenlegi berendezkedésen.
>> Értem én, hogy 2 entitásra kellett osztani...
Bosznia-Hercegovina három entitásra van osztva. A bürokrácia csak mellékszereplő itt. A nagyobbik baj, hogy olyanok kezébe (is) került a hatalom, akiknek ez sohasem volt meg. A demokrácia olyan, mint a csokoládé: nagy mennyiségben halálos.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!