Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi már megint kimaradunk? Mi...

Mi már megint kimaradunk? Mi már megint rossz oldalra állunk?

Figyelt kérdés

A németek, franciák, spanyolok és olaszok gyakorlatilag létrehozzák az Európai Egyesült Államok-at:

[link]


Közös költségvetés, közös ügyészség, közös hadsereg, egységesen szabályozott szülési szabadság, egységes nyugdíjkorhatár, közös adórendszer, közös menekültpolitika.



2017. márc. 9. 13:37
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
51%

Nem olvastam végig a kommenteket.


"Közös költségvetés, közös ügyészség, közös hadsereg, egységesen szabályozott szülési szabadság, egységes nyugdíjkorhatár, közös adórendszer, közös menekültpolitika."


Na, ezekből én személy szerint ki szeretnék maradni. Fiatal nemzetállam vagyunk, még nincs 30 éve saját országunk és már most odadobnánk a nagy közösbe? Közös költségvetés, közös hadsereg, közös igazságszolgáltatás? Ez a függetlenség teljes feladása, soha nem volt szó arról, hogy ez lesz az EU-ból. Nem vagyok az integráció ellen, de amiket leírtál az még az Osztrák-Magyar Monarchiában lévő önállóságnál is kevesebbet eredményezne.


Az egységes nyugdíjkorhatás, adórendszer stb. pedig azt feltételezné, hogy az adott régiók azonos fejlettségi szinten vannak, ami meg abszolút nonszensz. Hogy lehetne már Németországban és mondjuk itt közös adórendszer? Abszolút semmiben nem hasonlít egymásra a két gazdaság, ami az egyik helyen előnyös lenne, az a másikat hazavágná.

2017. márc. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
36%

Eddig azzal érveltél, hogy 1000 éve létezik az ország, most meg hirtelen csak 30 lett?


Funfact: a globalizáció óta nincs olyan ország, ami független lenne. Igen, Észak-Korea sem az.

2017. márc. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
80%
Indexes hivatkozás, a szokásos jajveszékeléssel.
2017. márc. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
19%

"a nemzeti bankoknak nincs joga pénzt kibocsátani, hanem a FED-nél kell kuncsorogni... "


Te valami egészen speciális vagy. Mondd, nem okoz gondot a mindennapi életben, hogy komoly képpel ekkora ostobaságokat jelentesz ki?

2017. márc. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
78%

"Eddig azzal érveltél, hogy 1000 éve létezik az ország, most meg hirtelen csak 30 lett?


Funfact: a globalizáció óta nincs olyan ország, ami független lenne. Igen, Észak-Korea sem az."


Funfact: hülye vagy. Direkt ki is emeltem, hogy nem olvastam el a kommenteket, ergo nem is válaszoltam eddig, tehát nem, nem érveltem eddig mással.

Maga a magyar államiság amúgy valójában kb. ezer éves, a jelenlegi magyar köztársaság viszont meglehetősen fiatal.


A globalizációnak pedig a jelentésével sem vagy tisztában. A vámunió, monetáris unió, stb. amik eddig az EU zászlajára voltak tűzve is globalizációs folyamatoknak tudhatóak be, de ezek egyáltalán nem új dolgok, a történelem folyamán számos ilyen intézkedés volt már.

A közös hadsereg, költségvetés viszont abszolút a függetlenség teljes feladása. Ezek nélkül mégis mi lenne a magyar állam feladata? Mibe lenne egyáltalán beleszólása? Értem én, hogy nem zsenik járnak ebbe a kategóriába, de azért erre válaszolhatnál, már ha képes vagy értelmezni a kérdésemet.

2017. márc. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
85%
Most vissza görgettem, nincs is másik 66%-os válaszoló, te mégis ki a makkommal akartál összekeverni? Imádom amikor szándékosan adják a másik szájába a vitapartnerek a szavakat.
2017. márc. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
26%

Ki beszélt itt a kérdésről? GYK-n rengetegszer emlegetted Magyarország 1000 éves fennállását. Nem kell hülyének tettetned magad azon túl, hogy hülyeséget beszélsz.


A függetlenség "elvesztésért" cserébe pedig átláthatóbb rendszert, kevesebb adminisztrációt és sokkal nagyobb érdekérvényesítési képességet szerzünk. Ha szerinted a "függetlenség" lenne a legnagyobb érték, akkor soha, semmilyen szövetség nem létezett volna. De már elmondtam, hogy semelyik ország nem független, ezért nincs mit védened. Magyarország pedig pont elég korrupt ahhoz, hogy egyenesen előnyünk származzon az "önállóság" feladásából.


Már a GYK-n ezerszer bebizonyítottad, hogy te is abba a konteós körbe tartozol, akik szerint az EU-ban fölöttünk döntenek és nem együtt döntünk. Egy magyar ember is ugyanannyira befolyásolhatja az EU sorsát, mint bármelyik más nemzeté. Természetesen ugyanez lesz a helyzet egy szorosabb együttműködés esetében is.

2017. márc. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
63%

"Ki beszélt itt a kérdésről? GYK-n rengetegszer emlegetted Magyarország 1000 éves fennállását. Nem kell hülyének tettetned magad azon túl, hogy hülyeséget beszélsz. "


Írj rám privátban, válaszolok a leveledre és látni fogod, hogy nem a a felhasználónevem, akire gondolsz. Azért ez már egyenesen röhejes, hogy havonta talán válaszolok itt egy kérdésre és egyből nekem esik valaki ÍGY.


" függetlenség "elvesztésért" cserébe pedig átláthatóbb rendszert, kevesebb adminisztrációt és sokkal nagyobb érdekérvényesítési képességet szerzünk."


Már miért is lenne átláthatóbb rendszer és kevesebb adminisztráció? Ez inkább az EU miatt eddig csak bonyolódott, hisz lett egy másik rendszer is az állam felett. A saját bevallásod szerint is függetlenség vesztéssel hogy nyerünk már érdekérvényesítési képességet? Ez csak szerintem baromi nagy ellentmondás?


"Ha szerinted a "függetlenség" lenne a legnagyobb érték, akkor soha, semmilyen szövetség nem létezett volna. De már elmondtam, hogy semelyik ország nem független, ezért nincs mit védened. Magyarország pedig pont elég korrupt ahhoz, hogy egyenesen előnyünk származzon az "önállóság" feladásából. "


A függetlenség alatt természetesen nem elszigetelődést és teljes gazdasági függetlenséget értek, ez nyilán hülyeség, Észak-Korea csinálja ezt, meg Kuba.

Én a politikai önrendelkezésre gondolok.


"De már elmondtam, hogy semelyik ország nem független, ezért nincs mit védened."

<--->

Magyarország pedig pont elég korrupt ahhoz, hogy egyenesen előnyünk származzon az "önállóság" feladásából.


Most ha nincs önállóságunk, akkor hogy adjuk fel? Saját magadnak mondasz ellent egymás utáni mondatokban.

Mellesleg baromi jó vitakultúra az, ha a vitapartneredet valami harmadik félnek állítod be, aztán még ráadásul a saját kijelentéseidet tényként állítod be. "ezért nincs mit védened". Ez azért még a gyk - politika színvonalon is baromi gáz.


"Már a GYK-n ezerszer bebizonyítottad, hogy te is abba a konteós körbe tartozol, akik szerint az EU-ban fölöttünk döntenek és nem együtt döntünk. Egy magyar ember is ugyanannyira befolyásolhatja az EU sorsát, mint bármelyik más nemzeté. Természetesen ugyanez lesz a helyzet egy szorosabb együttműködés esetében is."


Nem tartozok semmilyen konteós körbe és pláne nem szoktam itt válaszolgatni. De ezt nehogy már nekem kelljen védeni :D Tudod mit? Akkor te meg tuti Balázska vagy. Vagy valami másik idióta gyk celeb.

2017. márc. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
29%

Annyi felhasználót regisztrálsz a fórumra, ahányat akarsz. Ha ellentmondást tapasztalsz az érdekérvényesítő képesség és a szövetség között, akkor az csak a te logikai készségeid bizonyítványa. Az idézőjeleket meg nem viccből raktam ki, azok a te téveszméid, így maximum te mondtál ellent magadnak.


Másrészt de, a konteós köröd rendkívül látványos.

2017. márc. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
75%

Te nagyon egyszerű, írtam neked levelet, láthattad a felhasználónevemet. De ezen a vonalon elindulva (bármennyi felhasználót regisztrálhatok), semmivel sem tudnám bizonyítani, hogy nem az vagyok akire gondolsz :D Viszont te sem tudod, hogy az vagyok, mert hát ugye hogy is tudnád. Ez esetben egyet tudok javasolni: ne vedd figyelembe a hozzászólásaimat és ignorálj.


(Amúgy ilyen "érveléssel" még az életemben nem találkoztam neten sem :D Nem ismeri el, hogy egy önálló ember vagyok, beszarok :D)

2017. márc. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!