Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A németek miért szövetkeztek...

A németek miért szövetkeztek a japánokkal?

Figyelt kérdés
Egyrészt amikor a németeknek kellett vna a segítség, megnemtámadási szerződést kötöttek a szovjetekkel, illetve össze-vissza támadták a szovjeteket, nem összehangoltan a németekkel. Ráadásul azzal az ürüggyel lépett be az USA is hogy japán megtámadta őket. Csak hátránya volt ennek a szövetségnek

2017. febr. 7. 17:47
1 2
 11/14 Szimeon ***** válasza:
78%
A japánok nullának, emberi hulladéknak tekintették az európaiakat, a németeket is. Magasról tojtak arra, hogy a németek mit terveztek. Őket ez nem érdekelte. Ők a saját céljaikat akarták elérni. Meghódítani Kínát, Dél-Kelet Ázsiát, a Csendes-óceánt majd Ausztráliát és Dél-Ázsiát. Azt gondolták, a nagyszájú németek csak elbírnak a szovjetekkel. Tévedtek.
2017. febr. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 meszike91 ***** válasza:

# 8/11 Időpont ma 19:25


Folytassuk ott, hogy Hitler ultimátumot kapott Lengyelország lerohanása miatt. Nem kéne más országokat megtámadni.

2017. febr. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Márpedig el is bírtak volna a szovjetekkel,ha nem száll be az USA a háborúba meg nem kezd el egy totál felesleges frontot Afrikában
2017. febr. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Azt ne feledjük, hogy az utóbbi pár évszázadban (vagy talán régebben is?) többnyire avval szövetkezett a legtöbb nyugati állam, akivel AKTUÁLISAN érdeke volt, azaz váltogatta partnereit és ellenségeit, többnyire aljas okokból. (Talán részben Japán is ide értendő.)


Ennél fogva, ha hónapokkal, évekkel később ellentétes érdeke volt prioritásban adott másik állammal egy állam, akkor meg ellene lett, vagy legalábbis elfordult tőle, és szövetkezett másokkal - aki utóbbiakkal megint csak hónapokig, évekig volt szövetségben, később akár őellenük is elfordult adott amerikai, vagy nyugat-európai nép (nem mind, de többnyire a germán népek ill germán többségű népekre jellemző ez a fajta sunyiság).


Pl mind a két világháború folyamán több olyan nyugati ország is mikor éppen kivel szövetkezett, majd taktikát változtatott és ellenük fordult, és a régebbi ellenségükkel szövetkeztek, majd megint váltottak stb.


Nem olyan esetekre gondolok, mint amikor kényszer, nyomás alatt volt egy ország, pl Magyarország (pl Horthy) a nácik miatt.

2017. febr. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!