Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mióta ilyen jó a kapcsolatunk...

Mióta ilyen jó a kapcsolatunk a japánokkal meg a svédekkel? Hogyan alakult ki? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Japánok: sokszor hallottam, hogy nagyon jó a kapcsolat velük, szeretnek minket. Némelyik animében beletették Magyarországot és Budapestet is. Sok japán fiatal jön ide zenét tanulni.


Svédek: Nem tudom, ennek köze van-e a történelmi háttérhez, mint pl. Raoul Wallenberg, aki segített a zsidóknak.



2013. szept. 5. 21:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Japán:

amerikai filmben is sokban benne van, de ott olyan kontextusban, hogy szerintem azt sem tudják, hogy mi az a Magyarország, csak nagyon exotikusan meg "távoli európaiasan" hangzik...

Amúgy tényleg sokan jönnek ide zenét tnaulni, mivel a Zeneakadémia viláhgírű :)

2013. szept. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A magyar fiatalok körében igen népszerű a japán kultúra.

Meg a diplomáciai kapcsolatok is jók, Japánnal.

Van egyfajta kölcsönös szimpátia.


A svédekkel szerintem semleges a kapcsolatunk.


Személy szerint én is nagy kedvelője vagyok Japánnal.

A bolygó legtökéletesebb országának tartom.

Zárt elszigetelt ország , de mégis liberális.Technológiai fejlődésben , innovációban világelsők.

2013. szept. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Valamelyik japán olimpiáról készült 60-70-es évekbeli magyar beszámolókat olvasva állítólag akkoriban volt olyan jó(?) a földrajz oktatásuk, hogy tudták, hol van Magyarország. Bár lehet, hogy csak hazai propaganda kérésre írták ezt a könyvet szerző házaspár, nem tudom.


Mindenesetre szerintem nem jobb velük a diplomáciai kapcsolatunk, mint bármely országnak a térségben.

2013. szept. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyszer beszélgettem egy japán lánnyal, itt tanult középiskolában. Azt mondta, a magyarok olyanok mint a japánok. Ott ez szent meggyőződés, hogy a magyarok nekik rokonaik. Érdeklődtem itt is erről, hogy ennek mi lehet az alapja. Állítólag a magyar nyelv ősét beszélő emberek, a hagyományos nyelvelmélet szerint 4000 éve éltek az Urál-hegység keleti, ázsiai felén a finn-ugor nyelvek őseit beszélő emberekkel, ezt megelőzően úgy 6000 éve volt az urál-altáji együttélés, itt éltek a japán nyelv ősét beszélő emberek, japán meggyőződés szerint a magyarok őseivel együtt. Hogy ez a rokonság milyen szintű volt vagy csak együttélés, az már nagyon nehezen felderíthető. De a japánok innen eredeztetik, hogy nekik itt Európában vannak rokonaik, egy nagyon nyugatra szakadt keleti népcsoport Európa közepén és ez a magyar. Ezért vonzódnak a magyar hagyományos népi kultúrához.

Szóval számukra a magyar egy Európa közepére szakadt rokon, keleti nép.

Én úgy gondolom, ez a kötődés részükről lehet erősebb.

Én úgy gondolom, hogy nem a svédekre, hanem a finnekre gondolhattál, mert a svédekkel semmiféle különösen jó kapcsolatunk nincs. A finnekkel viszont a hagyományos nyelvelmélet szerint 4000 éve éltek egy helyen a magyar nyelv ősét beszélő emberek.

De, ha jól tudom, a modern, népszerű nyelvelméletek a sumér rokonságot erősítik, tehát igyekszünk bebizonyítani, hogy ezekre a rokoni kapcsolatokra nincs szükségünk.

2013. nov. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!