Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mikor kezdődött a Szovjetúnió...

Mikor kezdődött a Szovjetúnió hanyatlása és pontosan mi vezetett ehhez?

Figyelt kérdés
Ők küldték fel az első műholdat,az első kutyát és az első embert az űrbe.Hruscsov idejében talán még erősebb is volt,mint az USA.Brezsnyev idejét tartják a pangás időszakának,de miért?Hruscsov elhozta az enyhülést,Brezsnyev visszatért a keményvonalas politikához.Brezsnyev után már csak 9 éve volt hátra a birodalomnak.Valamit Brezsnyev cseszett el,de nagyon.A kérdés,hogy mi volt ez,mi történt Brezsnyev alatt,ami végül a hanyatláshoz vezetett?Vagy egyáltalán Brezsnyev hibája?

2017. febr. 6. 19:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Sztálin hatalomra kerülésekor
2017. febr. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Végülis jogos érvelés.Ha nem Sztálin került volna hatalomra,akkor a Szu és ez egész szocializmus sokkal demokratikusabb is lett volna és az emberek szemében is sokkal szimpatikusabb lett volna.Talán nem lett volna fendszerváltás sem.Ma a szocializmusról/kommunizmuaról mindenkinek a gonosz mészáros Sztálin jut az eszébe.Ez az oka,hogy már valszeg soha nem térhet vissza az eszme
2017. febr. 6. 19:31
 3/12 A kérdező kommentje:
De a hidegháborús hanyatlás mikor kezdődött?
2017. febr. 6. 19:32
 4/12 anonim ***** válasza:

Az elsőnek teljes mértékben igaza van, Sztálin volt a hunyó.

Ha Sztálin nem lett volna, és a Szovjetunió kifog egy "emberbarát" vezetőt, akkor a SZU elérhette volna a 350-450milliós lakosságot a 80-as évekre. Ez akkora belső piacot, termelő kapacitást jelentett volna, hogy a nyugatnak esélye sem lett volna gazdaságilag kicsinálni. Brezsnyevet okolják, hogy a SZU lemaradt a nyugattól, de a valóság az, hogy Brezsnyev idején teljesedett ki az atomtechnológia, fegyvertechnológia. Ebben az időben érték be a nyugatot mennyiségileg, és minőségileg. Űrtechnológiában meg le is hagyták azt. Hruscsov idején a SZU-nak 1000 atomtöltete volt, a 80-as évekre meg már kb. 40 ezer lett.Amíg viszont a nyugat mintegy 1 milliárdos fős potenciális gazdasággal bírt, addig a KGST csak kb 300 millióssal. Még rontotta a helyzetet, hogy a technológiai fejlesztéseket a SZU, még a szövetségeseknek sem adta ki, így minden teher az árnyékgazdaságként jelenlévő ruszki hadiiparra rakódott. A kegyelemdöfést az új típusú tengeralattjárók, csillagháborús fejlesztések (BURAN) csillagászati összege adta meg. Csernobil sem a legjobbkor jött, az is rendesen deficitbe nyomta a költségvetést.

2017. febr. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%

"Hruscsov idejében talán még erősebb is volt,mint az USA"


Dehogy, soha nem volt erosebb. Az USAban olyan szintu jolet volt Hruscsov idejeben, hogy egy atlag orosz meg almodni sem tudott olyat.


A szocializmusba kodolva van a bukas.

2017. febr. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

'Ha nem Sztálin került volna hatalomra,akkor a Szu és ez egész szocializmus sokkal demokratikusabb is lett volna és az emberek szemében is sokkal szimpatikusabb lett volna.'


Mert kinek kellett volna hatalomra kerülnie, hogy elejét vegye a lenini módszereket folytató Sztalin tisztogatásait?

2017. febr. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Dehogy, soha nem volt erosebb. Az USAban olyan szintu jolet volt Hruscsov idejeben, hogy egy atlag orosz meg almodni sem tudott olyat."


Egy ország ereje marhára nem a jóléttől függ, hanem a katonai potenciáltól, a SZU szárazföldi hadereje meg többszöröse volt az amerikai erőknek. A jenkik csupán a tengereken és a levegőben voltak jobbak, egyébként ha nem lettek volna atombombák a SZU játszva bedarálhatta volna egész Nyugat Európát.

Amúgy csak egy példa hogy mekkora hülyeséget mondtál: jólét tekintetében az oroszok labdába se rúghatnak a finnekkel, most akkor Finnország erősebb mint Oroszország?

2017. febr. 7. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Egy ország ereje marhára nem a jóléttől függ"


De, attol is. A jolet a gazdasagi ero jele. A ruszkik mindig is gyengek voltak, egy roszag ereje nem attol fugg hogy mennyi tankja van meg repuloje.


Az amcsik ugy voltak a ruszkikkal egy szinten hogy nem hadigazdasagot mukodtettek, a gazdasagi erejuk egy toredeket forditottak fegyverkezesre, a ruszkik meg konkretan csodbe mentek a 80as evekre.

2017. febr. 7. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

'Egy ország ereje marhára nem a jóléttől függ, hanem a katonai potenciáltól, a SZU szárazföldi hadereje meg többszöröse volt az amerikai erőknek.'


Hiába volt bitang nagy a szovjet szárazföldi haderő, ha mögötte egy legatyásodott gazdaság állt.

2017. febr. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

"Mert kinek kellett volna hatalomra kerülnie, hogy elejét vegye a lenini módszereket folytató Sztalin tisztogatásait?"


Miről beszélsz?Lenin maga volt az,aki leírta végrendeletében,hogy Sztálin semmiképpen sem kerüljön a hatalomra.Sőt,a legjobb lenne likvidálni.Arra is magy az esély,hogy Sztálin keze benne volt Lenin halálában.

Egyébként a sokkal emberbarátabb Trockij és két társa-akiknek most nem jut eszembe a neve- került volna a Szu élére.

2017. febr. 7. 13:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!