Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Milyen jövő fog várni az...

Kíváncsi ember kérdése:

Milyen jövő fog várni az európai fiatal értelmiségiekre, egyetemistákra, főiskolásokra?

Figyelt kérdés
24 éves fiatalember vagyok. A Szent István Egyetem gazdasági, agrár és egészségtudományi karán tanulok hulladékgazdálkodást FSZ- en. Mar csak fel év van a zarovizsgaig. Ezután föltétlenül diplomát adó szakra szeretnek bekerülni. Az utóbbi sokat aggódom amiatt, hogy a nyugat-európai országokban mire számíthatok majd a jövőben. Miért szeretnek kijutni? Nem csak az anyagi jólét miatt, hanem azért is, mert úgy érzem, az ottani civilizációtól sokkal többet lehetne tanulni szakmailag és kulturálisan egyaránt. A legfontosabb: Aki kellően elszánt és lelkiismeretes is és ennek megfelelően az energiát is befekteti, a feladatokat kihíváskent kezeli, annak számára lehet- e nagyobb a tét, meg az egyre kényesebb politikai helyzet mellett is?
2017. jan. 22. 23:39
 1/9 anonim ***** válasza:
34%
Aki értelmes dolgokat/hiányszakmát tanul és egész életében folyamatosan fejleszti önmagát arra jó jövő fog várni. A többiből meg élősködő, kommunista hulladék lesz.
2017. jan. 23. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Bocs, de mi a kérdés?
2017. jan. 23. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

"Miért szeretnek kijutni? Nem csak az anyagi jólét miatt, hanem azért is, mert úgy érzem, az ottani civilizációtól sokkal többet lehetne tanulni szakmailag és kulturálisan egyaránt. "



Akkor te még nem sokat voltál kint ezek a trógerek közt.

2017. jan. 23. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kedves 2/3. A kérdés lényege, hogy pl a migráns helyzet, és Trump elnök hatalomra lépése mellett is lehetséges- e az, hogy nyugat európában többért fektessen be a fiatal több energiát és így előrébb is juthasson, nem úgy mint itthon, hogy attól nagyon sokan attól lehangoltak, hogy ugyanakkora erőfeszítés árán annyit kapnak, hogy éppen csak hogy nem halnak éhen.
2017. jan. 23. 10:34
 5/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! A lehangoltság oka éppen az, hogy azokat a nagy elszánásokat nem oda fektetik, ahová kell. Mert nem látják, hová kell.

A feltételeket egy jó működéshez, egyszer valakinek meg kell teremteni. A nyugat európai országokban ezt valakik megtették korábban. Eredményeit ők kívánják élvezni. Te mehetsz oda, de tudnod kell, kizárólag agyelszívásra leszel jó. Nem hiszed el. Azok a professzorok (és mások) se hitték el, akiknek az anyanyelve is német volt, akik 20-40 éve tettek le annyit, hogy világhírűek a szakmájukban, és mégis másodrendűek. Hangsúlyozom, jól élnek. De tudják, nem "egyenlők". Ahogy Angliában, Norvégiában és másutt se. De jól élnek.


Itthon senki se akarja megteremteni a feltételeket. Pedig lehet, van rá példa. Múltban és jelenben, még ha elenyésző is. Az első feltétel a tudás. Aztán a következetesség. Az együttműködés. Az ellenértékek megkövetelése. Kikényszerítése. Ehhez időnként a szakmán kívüli dolgokra kell használni mindazt a tudást, átlátóképességet, elemzési adottságot és szervezőkészséget, ami egy igényes pálya kialakításához nélkülözhetetlen. Lehet erre válasz, hogy egyedül nem megy. Nem. És kommunikálni nem tudsz?

2017. jan. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kommunikáció tekintetében biztos vagyok benne, hogy vannak nálam sokkal jobbak is. Sajnos van bennem egy kis zárkózottság is, amit nagyon nagyon szeretnék örökre elfelejteni. Anyukám 15 éves koromig egyedül nevelt. Igencsak elszigetelt az emberektől. Még azt sem szerette amikor a szomszédokkal beszélgettem. Sajnos a mai napig is üldözési mániával küzd,és sajnos legalább 20 éve nincs munkája sem, de hiába beszélünk neki. Apukámhoz kerültem, aki néhány éve a kitartás varázslatos világába visz bele. Mostanára, főleg a felfedezett óriási ellentét tovább fejlesztette a gondolkodásomat. Mostmár az a kérdés: Miért és mennyire KELL kitartónak lenni. Kevesebb elismerésért, tiszteletért, szeretetért, nemutolsó sorban jövedelemért, életszínvonalért kevésbé?? Vagy pedig Nagyobb kihívásokkal jó étvággyal érdemes szembe nézni a fentiek kedvező alakulásáért? Eleve, ha kapunk, akkor tudunk adni is. Melyiket érdemesebb? Otthon ülni és leépülni? vagy pedig szembe nézni a kihívásokkal és fejlődni?
2017. jan. 23. 12:14
 7/9 anonim ***** válasza:
Itthon szar.
2017. jan. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is csak egyetemista vagyok, tehát ebből a szemszögből nyilatkozok. Gondolom önmegerősítést vársz, én ezzel sajnos nem szolgálhatok. Lehet, hogy 10 év múlva már teljesen másként látom a világot, jelenleg ez a véleményem.


Trump és migráncsok. Momentán csak halvány sejtésünk van csak arról, hogy ezek mit is fognak eredményezni. Lehet, hogy csak légypiszok lesz mindkettő az élet szélvédőjén.

Inkább az az aggasztó számunkra, hogy az egész nyugati világban mi vagyunk az a generáció, akiknek valószínűleg nem lesz jobb élete, mint a szüleiké (anyagi biztonságot tekintve). Ez valóban egy globális, és aktuális probléma.


Még mindig nem világos a kérdés. Hogy mit gondolok arról, hogy minden fiatal ki akar menni külföldre? Az én ismerősi körömben is aktív téma, és bevallom én is szívesen kimegyek/kimennék 3-4 évre kihívásként. Modern világban élünk, élni kell minden lehetőséggel. Viszont alapvetően azt az elvet vallom, hogy "mi lenne, ha mindenki úgy gondolkozna, mint én".


Akinek nehézséget okoz a megélhetés, azt nem lehet elítélni azért, mert kimegy. Azonban azt gondolom, hogy ha én meg tudok itthon jól élni a végzettségemmel és maszekkel, akkor nem kívánom végleg elhagyni a 'süllyedő hajót', mivel morálisan nem tartom ezt helyesnek. Kissé úgy érzem, mintha ezzel csak egy problémát odáznánk el.


Ami tovább árnyalja a képet: Ha a hajón mi vagyunk a zenészek/a személyzet, akkor a kormány képviseli a kapitányt. Amit én az előbb felvázoltam, az csak akkor működik, ha az emberek érzik, hogy az állam valamilyen szinten támogatja őket. A mai közhangulat egyáltalán nem ezt tükrözi. Az állam semmit nem tesz azért, hogy hitelesen játssza a szerepét, és így még a legelszántabb kadétnak is megrendül a bizalma abban, hogy menthető, amit menteni kell. Ezt sajnos nem lehet tagadni. Remélhetőleg ez változni fog a közeljövőben.


Önmagával az itthoni léttel nincsenek (egyelőre) nagy problémáim. Szeretem a magyar humort, látásmódot, az ismerősi körömet. A nyelv is hiányozna, a megszokott környékek, tájak, stb. Nincs is kedvem ahhoz, hogy teljesen újrakezdjek mindent. Egyszerűen ez nem való mindenkinek, és én ezt jól ismerem magamat.


Kicsit egyoldalúnak tűnik a látásmódod. Ha nem értettelek félre, akkor azt vázoltad fel, hogy aki itthon marad, az azt vállalja, hogy egy goromba, borús lepratelepen építi le magát hátralévő éltében. "Kevesebb elismerésért, tiszteletért, szeretetért..." Ennek mégis mi a frász köze van a munka világához? Kint sem feltétlen van tisztelet, ott is van bérfeszültség, társadalmi feszültségek, és ott sem fog senki babusgatni felnőtt külföldiként.

2017. jan. 24. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem is viszonylag sz r gyerekkorom volt, így megértelek. De azt javaslom, hogy ne célokhoz kösd a boldogságot. Jó közérzetűnek kell lenni helyzettől függetlenül, különben csak annyit érünk el, hogy önmagunkat gáncsolgatjuk, ha valami negatív jön be az életünkbe.
2017. jan. 24. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!