Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Megéri-e fiatalon politikusnak...

Megéri-e fiatalon politikusnak menni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Másodéves joghallgató vagyok, már általános iskolás korom óta foglalkoztat a politika. Az itthoni helyzet súlyosbodásának köszönhetően egyre inkább úgy érzem, hogy ideje lenne cselekedni valamit, mert a mostani pártrepertoár nem igazán nevezhető kielégítőnek.


Nyugaton általában idősebb, már jól menő vállalkozást működtető vagy egyéb módon jól kereső emberek mennek el politikusnak.

Én viszont még csak 20 éves vagyok, egy autón kívül más vagyontárggyal nem rendelkezek, a szüleimmel lakok és ha van egy kis szabadidőm suli mellett a családi vállalkozásban segítek. Ez leginkább azért fontos, mert az ilyen helyzetű "politikusokat" szeretik bemocskolni, hogy csak a pénzért fog bele a dologba ami később esetleg később kihathat a karrieremre is (akár politikusként, akár a civil szférában helyezkedek el).

De más lehetőséget sajnos nem látok, pár hasonlóan gondolkodó csoporttársamban is felmerült ez az ötlet, annyira lehetetlennek érezzük a helyzetet (talán főleg mi fiatalok - családtagok külföldön, barátok egy része külföldön, az itthon maradtak 90%-a pedig ki akar menni dolgozni külföldre). Mi lesz így 30 év múlva?


2014-ben a választásra jogosultak közel 60%-a adta le a voksát, ergo 40% vagy teljesen kiábrándult a politikából, vagy nem talált számára szimpatikus pártot amire szavazhatott volna.


Leginkább az LMP-hez hasonlóan "rendszerváltó" politikusoktól elhatárolódó formációban gondolkodtunk,ami zöld, inkább liberális és visszafogottan konzervatív, kisgazdálkodókat támogató, hazai érdekeket képviselő (itthon is megtermelhető élelmiszerek importjának minimálisra csökkentése, hazai ipar és munkaerő támogatása), azonban az LMP-nél kicsit komolyabb hangvételű "párt" lenne.


Nem tudom, hogy a 2014-ben nem szavazó 40%-ot mivel lehetne rávenni a voksolásra, de mi van ha pont ez a választási lehetőség hiányzik?



Rizsa vége, kérdéseim:


Mennyire "cseszné el" a fiatalságomat és a későbbi karrieremet egy ilyen próbálkozás? Mert ugyebár a legjobb kampány az ellenkampány, amit főleg a nagyobb pártok alkalmaznak.


Mennyi tartjátok életképesnek ezt az irányvonalat? (Tudom, ennyi erővel beléphetnénk az LMP-be is, de a nőket - részben jogosan - sajnáltató és miértnincstöbbnőipolitikus dolgaikkal nem igazán, vagy abszolút nem szimpatizálunk.)


Bármilyen kérdést, kritikát szívesen várok és megválaszolok!

Ha eddig eljutottál, akkor respect. :)


Tamás



2015. nov. 29. 19:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb nagy politikus így kezdte. Hajrá!
2015. nov. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Próba szerencse!

Nem veszíthetsz vele semmit!

2015. nov. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A Te döntésed.

Egyébként, készülj fel arra, hogy a sajtó az egész életedet figyelemmel fogja kísérni, ismertté válásodtól kezdve, de a gyerekkorodig is leásva, keresni fogja a támadási pontokat. Ha ezzel együtt tudsz élni, akkor jó neked.

Tapasztalatlan fiatalként remélhetőleg a liberalizmus jó értelmezését tekinted a magadénak, nem a jelenlegi trend patkány liberalizmusát. A többi célotokkal még egyet is tudok érteni - ezeknek a gondolatoknak van helye a politikában.

Te is meg fogod kapni sokaktól, mint ahogy OV és baráti köre (a kollégiumi szobatársak) megkapták, hogy az iskolapadból beültetek a parlamentbe <ha beültök>, semmi élettapasztalattal - erre ki kell találnotok valamilyen jó választ.

A fiatalságodat csak akkor fogod elcseszni, ha nem szívvel, örömmel csinálod, amit csinálsz, hanem megélhetési politikussá válsz, beállsz olyanok mögé, akikkel nem v. nem teljesen értesz egyet, de az érdekeid mögé kényszerítenek.

Női politikus: hozzá nem értő, v. alkalmatlan nőkkel hígítani a politikát felesleges, és káros. Ha Ti nem fogtok érteni hozzá, vagy/és nem jó ügyet fogtok képviselni, akkor Ti is feleslegesek és károsak lesztek.

2015. nov. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nyugodtan mehetsz.

Ne válj megélhetési fizetett birkává, az a lényeg.

Gazdaságilag jó körökben mozogsz, az értékrended nem írtad, de utaltál rá. Az LMP nem mindenben felel meg Neked, alapíts mozgalmat ismerőseiddel, és erősítsd!

Sok szerencsét!

2015. dec. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nézd,ha ezt a szemléletedet később is képes lennél megőrizni,akkor azt mondanám vágj bele.Csak azért vagyok egy kicsit szkeptikus,mert valamikor Orbánék is így kezdték,ilyennek tűntek...
2015. dec. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Próbáld meg! Ha most nem is sikerül, idősebb korodban kampányfogásnak is felhasználhatod akár azt, hogy fiatalkorodban politizáltál.


Sok sikert!

2015. dec. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha fiatalként csatlakozol egy párthoz, azt később nagyon jól feltudják használni ellened, tehát ne csatlakozz az LMP meg más olyan párthoz, ha nem tudod elképzelni, hogy több év/ évtizedekig benne tudsz maradni, mert azokat, akik az egyik pártból a másikba ugrálnak, azokat a közvélemény is megélhetési politikusnak bélyegzi, jó tanács a jövőre.


Én 23 éves vagyok közgazdaságot tanulok, engem is érdekel a politika, de ma nincs olyan párt, amibe tiszta szívvel tudnék csatlakozni...alapítani kellene, de az alapításhoz is kb, rendszerváltáshoz kellő "viharos víz" kell, hogy sikeres legyen, egy mostani "álló víz"-ben nem sok esély van elérni az 5%-sem. Magyarul, pártot jókor kell alapítani.


Engem is érdekel a politika, de még a sulimban is kevés embert érdekel a politika, így nehéz "társakkal" találkozni, de ha akarsz beszélni velem, írj nyugodtan.

2016. márc. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!