A nagy országok pl. Kína, India, USA stb. miért szaporodik ennyire? Nem ismerik az óvszert? Ez benne van az agyukban, hogy hé minél nagyobb a család annál jobb?
Alapvetően ezek az országok a 2.-3. demográfiai szakaszban vannak. A fejlett orvostudomány már jelen van, a csecsemőhalandóság viszonylag kicsi, de még megvan az emberekben az, hogy több gyereket kell vállalni.
Az USA egy kicsit másabb, mondjuk a magyar átlagnál több gyereket vállalnak, de ez inkább amolyan ötvözése a "kultúrának" és az életszínvonalnak, de mindemellett azért nem a természetes szaporodás, hanem a bevándorlás nyomja őket.
Mert a primitív ember nem gondolkodik el azon, hogy ha 6 gyereket csinál a nyomorba, akkor csak szenvedni fognak.
Nálunk is ez van a cigányoknál és a proliknál.
a születési ráta, azaz, hogy egy nő élete során átlagosan hány gyereket szül
USA esetén 1,8-1,9
Kína esetén 1,6
India esetén 2,3-2,4
különböző dolgok miatt (pl. balesetek, betegségek) a populáció fenntartásához szükséges szám 2,1
azaz India is éppen, hogy csak növekszik (de a ráta folyamatosan esik az elmúlt évtizedekben) USA fogy, Kína meg lassanként a kihalási határon van (1,4-1,3 alatt már nem lehet visszafordítani a folyamatot, az adott populáció idővel ki fog halni)
a 3-as teljesen rossz nyomon jár. a helyzet az, hogy a szegény populációkban (országokban) a megélhetés módja is szegényes, egyszerű. jellemzően alacsony termelékenységű, betanított, kétkezi munkák. (ide sorolható, a kéregetés, gyűjtögetés, lopás, kábítószer előállítás/kereskedés, prostitúció is)
ezekben pedig a gyerekek termelékenyebbek, mint a felnőttek, mert ugyanannyi kajával több munkát végeznek, kisebb helyen elférnek, gyorsabban gyógyulnak stb. azaz ezekben a populációkban a sok gyerek a család a megélhetésének záloga, mert többet hoznak a konyhára, mint amennyit elvisznek.
pontosan az figyelhető meg, hogy az oktatással, a termelés bonyolódásával, a gyerek gazdasági előnye elveszik (mert pl. tudnia kell olvasni ahhoz, hogy dolgozni tudjon) és egyből, mindenfajta külső kényszer nélkül leesik a születési ráta, mert már nem érdemes sok gyereket szülni.
az, hogy sok helyen az alacsony születési ráta ellenére nő a népesség, az leginkább a bevándorlásnak és az élettartam növekedésének köszönhető.
ha érdekel részletesebben: (van magyar felirat)
# 4
Most őszintén kérdező,erre mit lehet mondani?
Kína - konkrétan bő 30 évig egy gyerekes családmodell volt,ami azt jelentette,hogy az állam az egy gyereket támogatta és mivel a lakosság nagy része szegény így nem is engedett meg magának többet.
Csak azért vannak ilyen sokan,mert nagy az ország.
USA - Általánosságban 1,5 gyerekes háztartások vannak,de pl a nagyvárosokban már egyre kevesebben akarnak gyereket vállalni,viszont nagy ország,sok ember.
India - Tök más környezet,mint a másik kettő.
Indiában hatalmas a szegénység,sokan villany és víz nélkül élnek.
Fogalmuk nincs róla,hogy mi az a családtervezés,de ha lenne is,akkor se lenne pénzük óvszerre,ellenben a pasiknak van igényük a szexre.
Azért nem válaszoltam elsőre a kérdésedre,mert süt belőlle a tudatlanság.
Mintha életedben nem olvastál volna 2 sort se ezekről az országokról,amikor a googlén két kattintás alatt ott lenne előtted minden...
"A szegénységben élőknek nincs más szórakozása a "gyerekcsináláson" kívül. Ezt most eléggé leegyszerűsítettem, de nagyjából ez a lényeg."
Érdekes. Én is szeretem a gyerekcsinálás műveletét, de a lövés előtt mindig kihúzom az asszonyból és végül nem lesz gyerek.
Lehet, hogy gondolkodni kéne putriséknak...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!