Miért nem lehet elkapni a legnagyobb drogbárókat?
Hogy lehet az, hogy tudják a nevüket, tudják, hol vannak a földbirtokaik, amelyeken élnek...sőt...ott van a kokaintermelés. Azért egy kokainültetvényt nem túl nehéz kiszúrni műholdról a hadseregnek. Kiszúrják, odamennek és felgyújtják.
De azért az állig felfegyverzett katonákat minden híradásban mutogatják meg azt, hogy az amerikai hadsereg néha akciózik. Nem lenne egyszerűbb mondjuk északról délre végigvonulni a területeken és kiszorítani őket a hadsereg segítségével? Nem hiszem, hogy tankok és helikopterek ellen sok esélyük lenne.
Ezt évente megcsinálnák, hamar rend lenne dél-amerikában, megunnák.
Vagy mi ennek az akadálya?
12: Nem értem, hogy jönnek ide más rendőrök. Az egész kérdés Dél-Amerikáról szól, az ottani viszonyokról és ezek hátteréről.
De ez a világon mindenhol így működik. Ahol a tömeges nyomort és kilátástalanságot az állam nem képes vagy akarja felszámolni, és az embereknek reális kitörési utat nyújtani, ott azonnal meg fognak jelenni olyanok, akik alternatívát kínálnak erre. Ez a természetes, és nem az, hogy olyan emberektől várjuk el a társadalmi normák/szabályok vakon követését, akik ebbe a társadalomba valójában soha nem tartoztak, és esélyünk sincs becsatlakozni.
Egyébként 80-as években megjelent könyvben írták -a címének majd utánanézek-, egyszer sikerült kultúr- és haszonnövények termesztésére rávenni a gazdákat, csak később megjelentek a bárók fegyveresei és visszakényszerítették mindannyiukat a drog-növényekre :P
Ezzel tul.képp befuccsolt a 'kísérlet'.
14: Pont erről beszélek. Az ilyen programokban valahogy kipótolták az árkülönbözetet, így persze találtak olyan gazdákat, akiknek papíron akár meg is éri. De azt a drogbáróktól sem lehet elvárni, hogy tétlenül nézzék, ahogy ellehetetlenülnek. Az ellenük való harcra viszont sem pénz, sem kapacitása nincs az államnak, nem tudja megvédeni az állampolgárait, érvényesíteni az akaratát.
De nem kell ilyen messzire menni, ugyanez a helyzet Olaszországban is, ami pedig egy fejlett ország. Ott is csak az ezredforduló óta kezdtek a maffiák számottevően meggyengülni. Ezt úgy kell érteni, hogy még most is nagyjából egy évnyi magyar GDP az összbevételük a becslések szerint. És jelenleg is csak úgy mernek a helyiek gazdálkodni a maffiától lefoglalt földeken (ezeket az állam kedvezményesen használatba adja), hogy a katonaság (!!) vigyáz rájuk. Ezt Olaszország jelenleg képes finanszírozni, de Dél-Amerikától ne várjunk sokat.
Az ottani viszonyokhoz egy friss hír az Indexen. Börtönlázadás Brazíliában:
"Egy rövidgatyás férfi ment ki tárgyalni a rendőrökkel, akik csak vasárnap (!) késő délután vonultak ki a helyszínre, miután szombaton már tíz rab meghalt (!!) az első összecsapásokban. A kép alján a börtönt elfoglaló rabok egy csoportja látható."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!