Az EU-ban miért nem hoznak olyan törvényt, hogy mostantúl 35 vagy 36 órás munkahét van, azokban at tagállamokban, ahol nincs 3 évük van bevezetni?
Ez már a 21. század, nem minden a munkáról szól.
Heti 35-36 óra lenne az optimális, jelenleg.
Ha meg egy ember nem bírná 35 óra alatt elvégezni a dolgát, akkor bővítenék a látszámot.Ez nemcsak, hogy csökkentené a munkanélküliséget, a dolgozóknak is jót tenne, ugyanis nem lennének agyonhajtva.20-30 százalékkal is növekedne a boldogságuk, kiegyensúlyozottságuk.
Akkor itt az idő kötelezni a cégeket,hogy fejezzék be a rabszolgatartást.
Franciaországban erős a kormány.Ugyanis hiábba lobbiztak nála a nagy multicégek, hogy "emeljék 39-re", akkor sem emelték.
Ugyanis, egy kormánynak az emberek mellett kell lennie, nem a nagycégek érdekeit képviselni.
A válasz egyszerű, prózai és elkeserítő.
Az EU-ban és mindenütt van egy csomó ember, cég, csoportosulás, akinek más az érdeke. És mivel nagyobb a hatalma, ezért az ő érdek érvényesül.
Minden létező vágyálom, amit valamiféle vélt vagy valós anomália, saját érdek alapján jelentkező igény hoz létre, akkor megvalósítható, ha kellő erővel rendelkező érdek is áll mögötte. Az érdek az emberek motivációja a cselekvésre akkor is, ha nincs ennek tudatában. Ezt bonyolítja, hogy sok embert félre lehet vezetni, és így képes az ellenérdekét is érdeknek látni. Ennek vagyunk tanúi ma Magyarországon (is).
A nemdógodzó, lusta lipsik alá akarják ásni munkaalapú társadalmunkat!!! Riadó!!!
Mongyuk meg a sok lipsinek, hogy mi minél többet akarunk dógodzni és minél keminyebben!!! Kína a példaképünk, jó sokat kell dógodzni mindenkinek Magyar Testvérek!!!
"Ugyanis, egy kormánynak az emberek mellett kell lennie, nem a nagycégek érdekeit képviselni."
Álmodik a nyomor. A szocializmus erről szólt VOLNA, de még az is utópisztikusnak és a megvalósíthatatlannak bizonyult. Most meg kapitalizmus van, találgass milyen magasról sz.rja le bármely kormány, hogy neked hány órát kell dolgozni éhbérért.
"Ugyanis, egy kormánynak az emberek mellett kell lennie, nem a nagycégek érdekeit képviselni."
Tévedés. A kormánynak az ország működőképességét kell biztosítania, nem ész nélkül az emberek mellett lennie. A munkaidő csökkentése a termelékenység csökkenését (is) vonja maga után. Svédországban próbálkozott egy nagyvállalat a csökkentett munkaidővel, de 2 év után megszüntették a projektet, mert gazdaságtalan volt.
Abban igazad van, hogy nem minden a munkáról szól, de nem is kötelez senki arra, hogy bárhol munkát vállalj.
Lehet vállalkozni, kitalálhatod saját magadnak, hogy hogyan akarsz élni, és hogy teremted meg magadnak a megélhetésedet.
Ha végképp nincs más ötleted, akkor akár munkát is vállalhatsz valahol - megegyezés kérdése, hogy mennyi munkaidővel, és mennyi bérért.
Sok szerencsét!
A magyar nép 2014-ben nem a liberálisok jóléti államára szavazott, hanem a családok és nemzetérdekeit előtérbe részesítő igaz magyar munkaalapú társadalomra szavazott.
Nem fogjuk hagyni, hogy holmi Brüsszelből ránk erőltessék a liberális eszméket, amelyek romba döntenék a nemzetet.
"A magyar nép 2014-ben nem a liberálisok jóléti államára szavazott..."
Magyarországon soha nem volt jóléti állam. Sem 2014-ben, sem pedig előtte.
"Nem is azt írták, hogy az volt, hanem hogy arra szavazott. :-D"
De hogy szavazhatott volna arra, amikor nem volt?
Ami nincs, arra hogy lehet szavazni?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!