A franciák miért nem szavazhatnak az EU tagságról?
Közvéleménykutatások szerint náluk még magasabb az EU-ellenesség, mint a briteknél, mikor kiléptek az Unióból.
Marine Le Pen ott is hasonlóan erős, mint a briteknél Farage volt, hiszen a franciák jó része örömmel fogadja az euroszkeptikus, "Nemzetek Európája" modellt, amit ő képvisel.
2005-ben a média teljessége és a Nemzeti Frontot kivéve az összes párt kampánya ellenére UTASÍTOTTA EL A FRANCIA NÉP AZ EURÓPAI ALKOTMÁNYT, ami pedig az EU integrációjának mélyítését jelentette volna.
Ennek ellenére, a népet hülyének nevezve az UMP és a PS mégis megszavazta a hasonló tartalmú Lisszaboni Szerződést, meggyalázva és elárulva ezzel a demokráciát, ezt úgy tették meg, hogy tudták, egy népszavazáson az Eu Alkotmányhoz hasonlóan ez is elbukna.
Ma a kormánypártok úgy félnek egy EU-népszavazástól, mint ördög a szenteltvíztől, a demokráciától, a néptől félnek.
"ha holnap lenne népszavazás az EU tagságról akkor valószínűleg kilépnénk. "
Biztosan nem, Magyarorszagon tulnyomo tobbsegben vannak az EU partiak. Az mar mas kerdes hogy ha Orbannak eppen az lenne az erdeke hogy Magyarorszag kilepjen, inditana egy oriasi EU-ellenes kampanyt a hozza tartozo agymosassal (lasd migrancshiszti) akkor mi lenne az eredmeny...
Le Pen nem fog gyozni, erre merget vehettek. Es nagy valoszinuseggel a franciak amugy sem szavaznak meg a kilepest, nem annyir ostobak mint a britek.
Nagy a baj kérdező! A világ, benne Európával, valóban bonyolult. Az emberek többsége utálja a bonyolult dolgokat, egyszerűsít. Nem veszi észre, hogy ezzel éppen a lényeg esik ki. Az ilyen szélsőséges szerencselovagok éppen erre játszanak. Sokkal jobb eséllyel, mint a profik a turfon.
Farage egy ilyen szerencselovag volt, amint elérte célját, a káoszt, le is lépett. Ő már nem létezik, a probléma viszont igen, sőt nőtt. A franciák mások. Rendkívül nagy az önérzetük, a szájuk, magukat Európa egyedüli szellemiségének képzelik. Van is benn valami, ha nem is úgy. De nem hülyék, ha elérték a szakadék szélét, az utolsó lépést nem teszik meg. Magyarország is más. Itt az emberek nem tudják eldönteni, hogy mi jó nekik, és mi nem. Elmenekülnek a problémából. Itt annyira leépült sok minden, hogy minden lehetséges. Pillanatnyi hangulat kérdése. Mitől? A Fidesznek „még” nem érdeke a kilépés, hiszen onnan jön a pénz. Majd 2020 után lesz érdeke. De érdeke most is a „fellazítás”. Az ő alapvetően romboló természetét egy egységes erő nem fogadná el, sőt, lemosná a színről. Ha azonban egymással vannak elfoglalva, sokkal kisebb az erejük. Itthon ezt Orbán a tökélyig vitte, ott csak próbálkozik váltakozó sikerrel.
A te érzékelésed médiainformációkból származik. Onnan valóban az hallatszik, amit mondasz. De az nem a valóság. Európa és az Unió valóban hibát hibára halmoz. De nem az orbáni előadás szerint, hanem azért, mert a nagytőke érdekeit követi. Hazudnak ott is, csak ott többször döbbennek a földi valóságra. Az összes határozat és javaslat ettől ellentmondásos. És ez mindaddig így marad, míg fel nem fogják a saját érdekeiket. És az egyértelmű. Együttműködő, erős szövetségben lévő Európa, központi irányítással. Nem mások ellen, hanem a kapzsiság ellenében. Az erős szövetséget az azonos érdek adhatja csak. A központi irányítás egyedül hatékony, de csak akkor, ha konszenzuson, és nem a többség hatalmán alapul (mint most). Azonos akkor lesz az érdeke az országoknak, ha az erősek megértik, nem kizsákmányolni, hanem felzárkóztatni kell a gyengéket. Ezért például minden támogatást azonnal meg kellene tagadni Orbántól. Az utolsó centig. Orbántól, de nem Magyarországtól! Ez a lényeg. Ma ténylegesen Magyarországtól vonják meg, ha megvonják. Ettől van a nagy Unió ellenesség nálunk és másutt. Nem áltatom magam, a korrupció itt az egekben, és ott se alacsony. Mutatja ezt a FIFA botrány, a megszüntethetetlen válság és sok más.
"Magyarorszagon tulnyomo tobbsegben vannak az EU partiak. "
Ezt szeretném számszerűsítve is látni. És azt is
hogy a franciák közül hányan szeretnének kilépni.
Kösz. A Zsindex meg HVG igen megbízható forrás :-)
Amúgy megnyugtató hogy az előző függésből sem kiléptünk, hanem megszűnt a fejünk felől 1990-ben. Ezért sem kell kilépjünk a mostaniból sem mert egyszer arra ébredünk, hogy nincs EU.
#2 " de az EU polgárai szavaztak már az EU-s belépésről. "
Igaz...
De a többség nem azt kapta amire számított.
Eredetileg a nemzetek Európájáról volt szó, ahol a központi szervek az országok akaratát hajtják végre.
De most az a helyzet, hogy valójában egy országhoz sem kötődő társaság határoz el dolgokat, és azt kötelezően próbálja végrehajtatni az egyes országokkal.
Most az EU vagy visszamegy az eredeti elgondoláshoz, vagy megszűnik az EU és helyette lesz egy szövevényesebb országonkénti kétoldalú kapcsolatrendszer.
"Eredetileg a nemzetek Európájáról volt szó"
Soha nem volt errol szo eredetileg, mar az alapokmanyban is benne van az integracio maximalis elmelyitese.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!