Ha Anglia kilep az Eubol (ma jelentette be a Kiralyno, hogy elfogadta a kormany tervezetet, hogy mar iden! Szavazhatnak a britek az eu tagsagrol) elindithat egy lancreakciot a tobbi gazdag orszagoknal ez?
Kérdező, egyszer majd próbálj meg ne tabletről vagy okostelefonról írni, mert így eléggé káosz az írásod.
Továbbra is 2017 év végére van a népszavazás betervezve, szóval csak nyugi addig is, a "láncreakcióra" még várni kell egy ideig :)
Tudod más dolog a bejelentés (populizmus), a politikus elképzelése, és a társadalom véleménye. Sőt, más dolog a társadalom véleménye, ha csak dumál, és más, ha szavaz.
Az EU tagság nem szimpla formalizmus. Léte, vagy nem léte egy csomó következménnyel jár mind a törvényhozásnál, mind a gazdaságban. Aki nincs az EU-ban, arra nincsenek kötelezettségek, és nincsenek lehetőségek. Például beleszólni az EU politikájába közvetlenül. A vámmentesség és a többi dolog pedig nem automatizmus, minden országgal kemény alkudozások után egyenként kötnek meg mindent. És az EU alapszabálya, hogy csak olyan szerződést köthet, amelyet minden tagállam megszavazott. Ezért például bármit megakadályozhatnak azok a tagállamok, amelyek állampolgárait nem engedik oda dolgozni. Szóval nem olyan szimpla dolog ez, hogy kimegyek, bemegyek.
#4: "braiking news"
:-DDD
Pedig ha értenél egy kicsit is angolul, akkor el tudnád olvasni az egészet. Ne csak azt a szövegrészt nézd hogy "Queen's Speech 2015: EU referendum, tax freeze and right-to-buy", tovább is van :))
A fejlett országoknak a legjobb biznisz az EU.
A bevándorlók hatalmas hasznot hoznak a UKnak.
Csak arról megy a vita, hogy mennyire kényeztessék el a külföldi munkavállalókat.
A kilépés csak beijesztés volt
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!