Az Egyesült Királyság, ha kilép az EU-ból akkor ők nem csak veszítenének vele?
De, veszítene vele. Ezt Cameron is tudja, nem is azért erőlteti a népszavazást, mintha azt várná, hogy az angolok ki akarnának lépni.
Sőt, a kilépést elutasító népszavazási eredmény (ami azért erősen várható) egy megerősítés lenne a Cameron-kormánynak, amire lehet hivatkozni - "azért csináljuk ezt meg azt, mert ez az EU érdeke, és Anglia az EU tagja akar maradni."
A népszavazás mindenképpen megerősíti a Cameron-kormányt, ennek nem a kilépés a tétje, hanem a kormány erősebb legitimizációja.
Miért romlana a pénzük?
Hmmm, hagyják ott az országot, legyen, nő a munkanélküliség 2%-kal. Ebből kifolyólag romoljon a pénzük is hasonló mértékben, ha már ezt is említetted.
Menekültségi státusz? Ez is fő ok, hogy ki akarnak lépni. Lényegesen többet fognak elutasítani, mint most.
A továbbiakat inkább nem kommentálom. ..." tényleg ennyire nem látják át az egészet?"
Szerintem jobban átlátják a politikusaik a helyzetet, és tudják, mi történik, ha kilépnek. Ők ebben élnek, mi meg csak találgatunk. Tisztában vannak a negatív hatásokkal is.
Egyébként meg érdemes betartani. És azt gondolom, komolyan is veszik, mert 3 párt kampányában is ez szerepelt.
Teljesen valószínűtlen, hogy egy alapító tag kilép. Viszont remekül lehet használni különféle rétegek befolyásolására.
Anglia egy bonyolult ország volt és maradt. Anglia sziget, ezért a meghatározó gondolkodásmód a kint is vagyok, bent is vagyok. Körülbelül így: ha bent vagyok (értsd nem sziget), akkor eláraszt a kontinens, hogy leszünk függetlenek, meghatározók, a világ befolyásolói. ha kint vagyok, nehéz ellenőrizni, mit machinál ellenünk a kontinens, a végén még befolyásolnak.
Anglia meghatározó gondolkodásmódja ma is a világbirodalmi szerep. Több száz éves állapotból visszalépni nagyon nehéz ám megemészteni. Ez sok szöveget eredményez, de éles helyzetben mindig győz a józan ész. Így volt ez az Armada legyőzésénél, a II. világháborúban (jóban lenni a rettenetesen utált Sztálinnal), és így lesz ezután is. Az angliai szemléletmód csinált Észak Amerikából demokráciát és nagyhatalmat, a spanyol szemléletmód Dél Amerikából lezüllött, kifosztott és megnyomorított áldemokráciát, vagy éppen diktatúrát.
Anglia nem lép ki sehonnan, sőt inkább belép, és mindenütt ellenzéki marad, ha nem tud (demokratikus) egyeduralkodó lenni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!