Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Észak-Írország miért nem tart...

Észak-Írország miért nem tart (hat) egy olyan népszavazást, mint ami Skóciában volt?

Figyelt kérdés
Nem akarnak visszakerülni Írországhoz?

2015. ápr. 22. 18:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Sosem tartoztak az önálló Ír Szabadállamhoz és a Köztársasághoz, de amúgy is az unionisták/royalisták vannak többségben. Viszont 1998-ban közvetett módon volt népszavazás a polgárháborús viszonyokat lezáró Nagypénteki Egyezményről, amiben leszögezték hogy Ulster az Egyesült Királyság része marad a továbbiakban is.
2015. ápr. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Akarom mondani közvetett módon a népszavazás a hovatartozásról is szólt, de közvetlenül az Egyezmény ratifikálását szentesítette.
2015. ápr. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

És így, 2015-ben sem akarnak Írországhoz tartozni? Régen egyben voltak, de Anglia irányítása alatt, majd Írországnak sikerült elszakadni.

Vagy miért kellett Angliának Észak-Írország, hogy azt a 6-8 megyét nem engedte elszakadni?

2015. ápr. 22. 19:08
 4/8 anonim ***** válasza:

Minek egy országnak gyarmat?

Anglia jeleskedik ebben. Szereti azt hinni, ő a világ közepe.

2015. ápr. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#3:

Végre béke van Észak-Írországban és virágzik a gazdaság, a brit-ír belső határ nyitva van (amolyan Schengen), a kifejezetten problémás belfast-i protestáns és katolikus kerületeket magas falak választják el. Ez a helyzet és sokáig tartott mire ezt elérték, a felek kötelezték magukat hogy be fogják tartani a Nagypénteki Egyezményekben foglaltakat, szinte kőbe vésték. Nincs semmi olyan körülmény ami indokolná azt hogy kihátráljanak belőle.


"Vagy miért kellett Angliának Észak-Írország, hogy azt a 6-8 megyét nem engedte elszakadni?"


Mert nem akartak elszakadni. Ulsterben erős többségbe kerültek a protestánsok a brit uralom évszázadai alatt, akik aztán a XX.század elején nem rejtették véka alá hogy az önrendelkezési törvény (Home Rule) értelmében nem óhajtanak a függetlenedő, katolikus dominanciájú ír államhoz tartozni. Ezt paramilitáris szervezetek megalakításával is nyomatékosították, London meg természetesen beleegyezett abba hogy 6 ulsteri megye az Egyesült Királyságban maradhasson.

2015. ápr. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azt is elcsalnák.
2015. ápr. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tarthatnának, de nem sok értelme lenne. Ugyanis valószínűleg hasonló lenne az eredmény mint 1973-ban.
2015. ápr. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Elég nagy a zavar a fejekben Magyarországon Észak-Írországgal kapcsolatban. Már több hasonló kérdés volt. Nem úgy van az, hogy a területet a csúnya britek megszállva tartják. Írország függetlenné válásakor ők azért maradtak a Királyságban, mert ott akartak maradni. És ez máig így van. Persze van egy katolikus kisebbség, ami Írországot akarná, de a többség unionista és royalista. Egyébként volt a hetvenes években népszavazás, ahol 99% az Egyesült Királyság mellett döntött, igaz azt a katolikusok bojkottálták.
2015. ápr. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!