A szigetállamokat nem fenyegeti az erős belterjesség?
Nem bántásból kérdezem, csak ezen elgondolkodtam.
Még Anglia meg Írország hagyján, mert oda rengeteg bevándorló megy (így ott nem tudom, mi ezzel a helyzet), de például Izland, vagy Grönland?
Izlandon 300ezren laknak kb, Grönlandon csak 50ezren. Ennyi év alatt (pláne Grönlandon) nem lehetséges, hogy szó szerint mindenki mindenkinek a mindenkije?
Vagy akár Új-Zéland, vagy az ilyen kicsi szigetállamok, mint Barbados, Falkland-szigetek, stb.
Vagy ez egyáltalán nem probléma? Hogy van ez?
Ezen a problémán én is gondolkoztam annak kapcsán hogy a britek panaszkodnak azokra a "benefit-vadász" kelet-európai bevándorlókra, akik családostul telepednek le főleg Angliában és Írországban. Pedig genetikai szempontból nekik szerintem a létező legkedvezőbb megoldás hogy a fiatal nemzedékben jelentős mennyiségű új "fehérbőrű" génállomány keveredik az angol és ír génekkel. Csak esztétikai szempontból nézve is a kelet-európai lányok sokkal szebbek mint a brit egyedek többsége, nem hiszem hogy a helyi férfinépet ez hidegen hagyja.
Új-Zélandon nincs belterjességi gond, az ausztrálokkal elég jelentős a keveredés és jelentős a bevándorlás is, meg ugye nem is egy ezer éve ott lévő lakosságról beszélünk.
Régen ez valóban így volt, amíg csak néhány ezer, tízezer lakos volt, a világtól elzártan.
Manapság már könnyebb a helyzet, nagyobb a népesség, könnyebb utazni, ismerkedni, vándorolni az országban, világban, így ez már kevésbé jelent problémát, mint régen.
A beltenyészet miatti betegségek inkább Pakisztánban, az arab világban jelentenek gondot, mivel kulturális okok miatt nagyon jellemző, hogy unokatestvérek házasodnak egymással.
Én el nem hiszem, hogy az ilyen 50-ezres lakosságú államnál, mint Grönland, ez nem probléma. Alapból messze vannak ott a városok egymástól, a fővárosban, Nuuk-ban meg csak 20ezer ember él.
Hogy hogy nem fenyegeti őket a belterjesség?
Mert én mintha olyasmit olvastam volna Angliáról, hogy ott a belterjesség miatt van az, hogy nincs kiemelkedően szép ember közöttük, vis aki van, az mind bevándorló, nem őslakos.
De kialakul, azonban nem ilyen meredeken.
Ott van példának a Bounty története.
A Pitcairn szigeteken letelepedett kb 20 fő utódai - a mai kutatások szerint - kicsit gyengébb mentális képességekkel rendelkeznek mint a hasonló környezetben élő szigetlakók, de ettől függetlenül nem degeneráltak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!