Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Nyugat-Európában miért tud...

Nyugat-Európában miért tud ilyen könnyen megélni bárki? A legegyszerűbb emberek is?

Figyelt kérdés

Egyik közeli ismerősöm kiment Ausztriába, és egy hét alatt többet megkeresett kerti segédmunkával és takarítással mint itthon a budapesti átlagbér. Egyedül bérel egy 39 nm-es teljesen modern és felújított albérletet 500 Euro-ért rezsivel együtt. Nem szorul lakótársakra, önálló és független. (bár Ausztriában minden ingatlan modern és felújított, egyik sem lepukkant és/vagy azbeszt bánya, rákkeltő panel mint a magyar ingatlanok)


1 hét se volt megkeresni 1 havi saját önálló lakhatást és rezsit egy 2-es/3-as érettségivel, szakma nélkül. Ilyen hol lenne lehetséges Magyarországon?


2016. nov. 8. 15:12
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
87%

#4: Nyolcból hat haverod nem tudja egymaga fenntartani az albérletét? Na ne szórakozz. Van egy olyan gyanúm, hogy valami kimaradt itt a történetből, pl. hogy nem egyszemélyes lakásokról van szó, hanem haverral, barátnővel élnek, értelemszerűen nagyobb lakásban.


Én Németországban élek, a helyi viszonyokat ismerem: bármilyen alja munkát is végzel, akár minimálbérért, fillérezgetés nélkül is meg tudsz élni belőle. Feltéve persze, hogy nem kell rádszakadt, Magyarországról hozott svájci frankos hiteleket törlesztened közben.

2016. nov. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
8-ból egy, igen. A történetből talán az maradt ki, hogy nem a legalkalmasabb diplomájuk van. Zenészek plusz egy óvónő ( ő nem tudja használni 100%-osan a diplomáját, mert más az óvodai rendszer kint). De a jogász pl. simán belefér abba a kategóriába, amit a kérdező is írt. Nagyon jól él kint. Igazából én tényleg csak arra akartam rávilágítani, hogy valós dolog az, hogy kint jól élnek, de ha nem a legmegfelelőbb a diploma, és ehhez ragaszkodik az illető, akkor nem biztos, hogy a legjobb esélyekkel indul. De ha beáll kétkezi munkára (ismerek ilyen zenészt is, de ő nem a közeli ismerősi köröm), akkor jobban keres.
2016. nov. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Amit a 9-es válaszban olvastam már csak az okozatot taglalja és nem az okokat.

Az a baj hogy a magyar vállalkozók még nem értenek úgy az üzlethez mint a nyugatiak akiknek már volt előttünk több évtizedük beletanulni a kapitalizmusba.


Az üzleti ellenfelek legyőzésére leginkább csak egy eszközt ismernek a magyar cégek. Ez az eszköz az árak leszorítása nagyon alacsony szintre. A beteges árverseny.

Csak ennyit értenek a kapitalizmusból a magyar cégek és az emberek.

Egyre olcsóbb áron adják a termékeiket és szolgáltatásaikat és egyre kevesebb bevételük van.

A kevés bevételből keveset tudnak adni a munkavállalónak és szinte semmit a fejlesztésre csak ha már muszáj. A sok alacsony fizetést kapó munkavállaló alacsony vásárlóerőt jelent. Magyarország benne ragadt ebben a körforgásban.


A másik probléma a magyar munkaadókkal az a mentalitás hogy ha te nem vállalod el ezt a munkát pl havi 100 ezerért akkor jön más aki elvállalja. A harmadik probléma ebből adódik hogy az a 100 ezret kereső munkavállaló ezért a kis pénzért nem lelkes és nem fog jó munkát végezni. Csak le akarja tölteni a munkaidejét minden nap. Meg is értem. A munkavállalót jól lehet motiválni több pénzzel és juttatásokkal és jobb munkakörülményekkel. Ezt nyugaton a fejlett kapitalista kultúrában tudják és amennyire csak lehet megfizetik az embereket. A magyar ezzel szemben olyan keveset próbál fizetni amennyiért még elvállalja valaki a munkát.


Ezt az egészet én is tapasztalom mert mobil készülékre fejlesztek kis játék és üzleti appokat. Van cég ami már ingyen adja az üzleti appját. Vagy ha nem is ingyen de akkor egy évre 5 - 10000 forintért. Ilyen olcsón adott termékek mellett csak sok év alatt jön be a fejlesztés ára. De mégis olcsón vagy ingyen adja mert azt hiszi hogy ezzel csak az ő termékét fogják használni mert az a legolcsóbb.

Mégis megveszik a drágább termékeket és még többen mint az ingyeneseket vagy az olcsóakat.

Hol a hiba?

A vállalkozók fejében akik az árcsökkentésben látják a versenyt. A kapitalizmus ennek az ellenkezőjéről szól. Egyre többet és jobbat nyújtani de akkor ennek rendesen megkérni az árát is. Az alkalmazottakat is egyre jobban jutalmazni ahogy a cégnek jobban megy. Akik még jobban fognak dolgozni. Ezt teszik nyugton és működik. Jobban mint a magyar üzleti modell.


Ha az osztrákoknál is nagy árversenyek lennének és egymást taposnák az emberek 100 ezer forintos fizetésért akkor náluk is ugyanez a színvonal lenne.

2016. nov. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!