Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Nyugat-Európában miért tud...

Nyugat-Európában miért tud ilyen könnyen megélni bárki? A legegyszerűbb emberek is?

Figyelt kérdés

Egyik közeli ismerősöm kiment Ausztriába, és egy hét alatt többet megkeresett kerti segédmunkával és takarítással mint itthon a budapesti átlagbér. Egyedül bérel egy 39 nm-es teljesen modern és felújított albérletet 500 Euro-ért rezsivel együtt. Nem szorul lakótársakra, önálló és független. (bár Ausztriában minden ingatlan modern és felújított, egyik sem lepukkant és/vagy azbeszt bánya, rákkeltő panel mint a magyar ingatlanok)


1 hét se volt megkeresni 1 havi saját önálló lakhatást és rezsit egy 2-es/3-as érettségivel, szakma nélkül. Ilyen hol lenne lehetséges Magyarországon?


2016. nov. 8. 15:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
A jóléti társadalomban az a fontos, hogy mindenki jól éljen, a munkaalapúban meg az, hogy mindenkinek legyen munkája.
2016. nov. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%

Mert, ott normális az életszínvonal.

Budapesten még az országos átlagbérrel sem jössz ki jól.


Magyarország teljesen élhetetlen Ausztriához képest.Kivéve, hogyha villamosmérnök vagy, esetleg van bent vagy bizonyos politikai körökben és csinálnak neked pozíciót.


Én közlekedésmérnökként 3 hónap alatt találtam állást.


Milyen ország az, ahol közlekedésmérnökként ilyen nehéz állást találni?

A fizetésem meg nincs összhangban a diplomába fektetett energiámmal,pénzemmel.

2016. nov. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%
Nincs 27% ÁFA mint itt, hogy még a budipapíron is az van. És sokkal barátabb/másabb a járulékfizetés és minden.
2016. nov. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
22%

Szia! Egyetlen ismerős alapján szerintem ne vonj le ilyen következtetést. Direkt a kérdésed kapcsán összeszámoltam, hány közelebbi ismerősöm él kint, közülük hánynak van saját lakása, hány fizet saját albérletet s mennyit tud félretenni (ezt saját beszámolóik, illetve a családjukhoz való hazajövetelből vontam le). Szóval:

8 él kint.

Egyiknek sincs saját lakása.

7 albérletben él, ezek közül csak 1, aki képes egymaga ezt fenntartani. Londonban ketten az albérlet minőségére nagyon panaszkodnak.

1 ember katolikus menedékszálláson lakik, ami egy 6nm-es saját szobát jelent, közös mosdó és konyha.


Fizetésükből csupán egy ember képes félretenni normálisan (nem véletlen, hogy éppen ő tud saját maga albérletet fenntartani). A többiek évi kétszer tudnak hazajönni, a többi úthoz (múltkor pl. egy varatlan temetés jött sajnos közbe), mellékmunkát kell vállalniuk. Egyikőjük haza sem tudott jönni.


Mind diplomás, diplomájukkal helyezkedtek el külföldön.


Nem kétlem, hogy amit írsz, igaz. Nem szembemenni akarok vele, csak szerintem ez árnyaltabb kérdés.

2016. nov. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
94%

Ismerősöm gondnok volt egy üdülőtelepen, a sógoroknál:)

Egy év után hazajött, most jár neki egy évig a szociális ellátás, csak negyedévente el kell menni jelentkeznie, hogy nem talált új ellátást.

Az ellátás összegét nem írom, mert sokak anfarktust kapnának ha meglátnák, hogy egy évig mennyi pénz jön, meló nélkül.

Itthon egy doki vagy mérnök nem keres ennyit.

Ha letelik neki visszamegy, és megint egy év után ugyanezt csinálja.

rengeteg magyar csinálja ezt, majdnem minden országban.

Erre a kiskapura ő hívta fel a figyelmem, de ez már megy évek óta, majdnem minden nyugat európai országban.

2016. nov. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%
Mert ott nem az orbi az elnök
2016. nov. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
97%

Mert gondolom ott nem épít a miniszterelnök stadionokat és kisvasutakat mindenhova, nem vesz a haverjainak sertéstelepeket és kaszinókat, nem osztogat nekik százmilliárdokat, hogy aztán felszívják az orrukba Ibizán és ehhez hasonlók.

ott a pénzt az emberekre költik és az ország fejlesztésére, nem úgy, mint itt.

Ez a nagy különbség.

2016. nov. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
91%
Megmagyarázták a hírekben. Mert állítólag nem dolgozik annyit a magyar mint a nyugati. Csak azt nem értem hogy ha ugyanaz a magyar átlépi a nyugati határt akkor már azonnal annyit dolgozik mint egy osztrák?
2016. nov. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
40%

"Mert állítólag nem dolgozik annyit a magyar mint a nyugati."


Árnyaltabb a kép.


A nyugat-európai ipari komplexumok automatizáltabbak,modernabbak, ezáltal többet termelnek.Ebből adódóan,sokkal jobbak a termelékenységi mutatók.

A magas bérek miatt,muszáj volt fejleszteni.


A magyarországi,kelet-európai üzemek sokkal gagyibbak.Nem fejlesztik őket olyan modernra, mint a nyugatit, mert olcsó a munkaerő.Nem éri meg belefektetni milliárdokat a fejlesztésbe, mivel az élő munkaerővel olcsóbb dolgoztatni.


A kereskedelem esetében pedig,nyugaton sokkal nagyobb a fogyasztás.Egy osztrák LIDL-nek sokkal nagyobb a bevétele, mint egy magyarnak.

2016. nov. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
35%
Nekem is az a tapasztalatom, mint 4-esnek. Pontosabban van, akinek bejon kint, van, akinek nem. En is ismerek pro es kontrat egyarant. Na indulhat a lepontozas...
2016. nov. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!