Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Igaz, hogy egyes országoknak...

Igaz, hogy egyes országoknak azért kellene befogadni a migránsokat másoknak meg nem, mert akik a gyarmatbirodalmakkal kiraboltál azokat a térségeket ahonnan most menekülnek, felelősségük van a helyzetben?

Figyelt kérdés
(ők is az okai h nem tudtak megfelelően fejlődni, hanem aki kapja marja helyzetből lettek konfliktusok?)
2016. okt. 31. 17:45
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Mindkét lábára sántít ez az állítás , mert a mostani kor embereinek mi köze lenne ahhoz ami lezajlott a gyarmatokon ? Másrészt a gyarmatosítások nem egyenlőek a megsemmisítéssel , bizonyos fejlődést is hozott rájuk a nyugat . Továbbá akkor a térségünk kirablása után várható lenne a mi és környező országok kárpótlása .
2016. okt. 31. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

annyi közük van, hogy élvezik az előnyeit.

ha apám lop nekem egy autót, jogilag felelős nem vagyok a tettéért, de az autót vissza kell adnom...


valóban vittek fejlettséget, de milyen áron?

lettek jobb eszközeit, jobb fegyvereik is, de a családok széthulltak és a társadalmuk így sokkal több bűnözőt, terroristát nevelt.

én inkább lennék szeretettben paraszt paraszt szülők között, mint laptoppal modern fegyverekkel árván terrorista terroristák között.

2016. okt. 31. 17:58
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szíria nem alig 30 évig volt brit, aztán francia gyarmat.
2016. okt. 31. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 hollófernyiges ***** válasza:
79%
Jah, nekünk meg kártérítést kellene fizetnünk Svájcnak Sankt Gallen miatt.
2016. okt. 31. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Embereknek van felelősségük. Országoknak vagy más embercsoportoknak nincsen.
2016. okt. 31. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
25%

Nem, azért kellene ideiglenesen ellátni a menekülteket, mert megtehetjük és mert kötelezettséget vállaltunk rá.


Az más kérdés, hogy mi vezetett a mostani menekülthullámhoz, abban valóban szerepet játszik a gyarmati korszak.

2016. okt. 31. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez legalább három kérdéskör, ha nem több.

#1-hez. Mi köze a mai kor embereinek? Szinte minden. Azokból a kincsekből fejlődtek és lett olyan társadalmuk. És a gyarmatok e kincsek hiánya miatt lettek olyanok, milyenek. És akkor még nem szóltunk a berendezkedésről, intézményrendszerek különbözőségéről és sok egyébről, például az emberi természetről. Van ennek szakirodalma, sőt, népszerű irodalma is, nem én fogom itt elmondani a részleteket. Az első problémakör tehát, hogy a volt gyarmattartóknak rettenetes nagy adósságuk van, de nemhogy törlesztik, előnyüket kihasználva, tovább növelik azt a modern kor eszközeivel, sokkal hatékonyabban.


A migráció keletkezése is ebből fakad. Egyfelől a lezüllesztett intézményrendszer és berendezkedés, másfelől a sunyi uszítás. Szíriában, Afganisztánban, egy sor afrikai arab országban a háborúk, gátlástalan fegyveres rablások, emberirtások nem véletlenek, és nem az ottaniak gonoszsága következménye. Azt e jólétben élő államok gerjesztik ezer módon. A csoda az, hogy a migráció mértéke csak ekkora.


A harmadik dolog a migráció kezelése, ez is két részből áll. Egyfelől az emberiesség emberi kötelesség. Nem morális, nem kormányparancs, mindössze ez a kérdés, embernek tartja-e önmagát az, ahová ezek érkeznek. Ma úgy tűnik, a migránsok jobbára nem "emberek" közé érkeznek. Ellenségek közé. De ez csak a gyors intézkedési rész, a fontosabb a migráció megállítása. Ennek elven egyszerű a módja, meg kell szüntetni a háborút, meg kell tanítani őket a fejlett technológiára, és - akár kölcsönbe - adni nekik indulási lehetőséget. Nos a migráció alapvető problematikája az, hogy ez utóbbi dolog nemhogy nem történik, inkább fokozódik a háborús helyzet. És szépen megmagyarázzák. A tömeg - szerte Európában és Amerikában - meg beveszi a mesét. Meri így kényelmesebb.

Csakhogy ne legyen félreértés: a helyzeten nem segít néhány ember bármekkora önfeláldozása. A helyzeten csak az segít, ha nagyon sok ember rákényszeríti a kormányait a cselekvésre. És ez a nehéz. A sok ember együttgondolkodása.

2016. okt. 31. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
69%

Ez egy baromság.

A gyarmati időszak nélkül ezek az országok még mindig a kőkorban tartanának.

2016. okt. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
ha választhattak volna valószínűleg kihagyják azt a szuperfejlett civilizációt és a sokkal békésebb ártatlanabb, a kirablásuktól, kifosztásuktól mentes kőkort választják.
2016. nov. 3. 03:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!