Japán (az egyetlen ország, amelyet atomtámadás ért) miért szavazott az atomfegyverek betiltása ellen?
#2
Szerintem kicsit naiv dolog azt gondolni, hogy Japán másnak akar jót. Inkább valószínű, hogy magának nem akarja mégegyszer.
Úgy pontosabb a példád, hogy: Ha meglőnek kétszerutána támogatnád
Emberek, tessenek már ránézni a térképre! Kikkel van konfliktusa, vitája Japánnak? Kínával és Oroszországgal! Hadseregük méretét és élőerejét tekintve Japán hosszabb távon képtelen lenne velük harcolni, főleg, hogy a japán gazdaság is elég régóta csak kínlódik. Viszont azzal, hogy Japán az USA védelme alatt áll, és amerkai bázisok is vannak Japán földön, így ha őket megtámadnák az olyan lenne, mintha magát az USA-t támadnák meg. Szerintetek mitől fél jobban mondjuk Oroszország? a besorozott Jamamotó-san-tól vagy az amerikai atomarzenáltól?
Ha megvan a válasz, talán megértitek, hogy Japán miért ellenzi az atomfegyverek betiltását!
Meg amúgy is, bár tényleges atombombával, ami bevethető hivatalosan nem rendelkezik Japán a világ egyik úgynevezett kvázi atomhatalma, tehát ha elszánná magát rövid idő alatt tudna atombombát gyártani ismerve az ország ilyen természetű képességeit és tudásközpontját.
Az amerikai lobbi miatt szavazott ellene.
Japán ugyanabban a helyzetben van, mint Németország.Hivatalosan nincs megszállás alatt, egy kicsit viszont mégis.
Először örültem, és elég szürreálisnak hatott a hír. Félálomban hallgattam reggel, ezért nem is voltam benne biztos, hogy tényleg így van-e.
Viszont még a hír végéig sem jutottam el, amikor arra gondoltam, hogy ez a legnagyobb ökörség, amit valaki kitalálhat.
Legkevesebb _húszezer_ nukleáris robbanófej van ma a világon, amennyi hivatalos formában bevallott.
Egészen teljesen biztosan kizárt, hogy nem lehetne mindet leszerelni. Most is titokban van a készlet egy része. És kizárt, hogy ne rakna félre minden atomhatalom valamennyit titokban elhelyezve, csak a biztonság kedvéért, a többiek felé való bizalmatlanságból. Vagy hogy Pakisztánnak, Indiának is alávetettsége lenne.
Ha a világon néhány tíz, néhány száz maradna valahol (és maradna, ez qurvabiztos, lennének, akik kimenekítenének egyet-egyet ilyen nagy mennyiség átláthatatlan felszámolása esetén) és senki nem tud a másikéról, az sokkal nagyobb veszélyt jelentene a világbékére, mint a mostani, mindenki által ismert és felfogott húszezer nukleáris fegyver.
A világ biztonságát éppen ez adja.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!