Van esélye annak, hogy az USA nemzetállamokra szakadjon
szét?
Figyelt kérdés
2016. okt. 6. 19:05
1/9 anonim válasza:
Az USA 1 db nemzetállam
2016. okt. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
2/9 anonim válasza:
Nincs. Mi értelme lenne?
2016. okt. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
3/9 anonim válasza:
Esély mindenre van, de Kína, India, Pakisztán vagy Oroszország, ahol valóban több különböző nemzet él egy országban hamarabb fog szétszakadni, de ha már Észak-Amerika, Kanadában inkább van egy erős ellentét a Québec-i francia és a többségi angolajkú lakosság között.
2016. okt. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
4/9 anonim válasza:
Milyen nemzetállamokra szakadna szét egyáltalán?
2016. okt. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
5/9 anonim válasza:
A nemzetállamoknak egyedül Európában van értelme, máshol ez nem vált igazán közösségszervező tényezővé.
2016. okt. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
6/9 anonim válasza:
Az amerikai nemzet eléggé egységes, a "nagy olvasztótégely". Van néhány tagállama az Egyesült Államoknak, ahol van erős helyi identitás (pl. Texas, Hawaii, Alaszka), de az elszakadási törekvések nem túl jelentősek, alacsony a támogatottság. Nemzetiségileg, területileg az indiánok, indián rezervátumok különülnek el, de ezekben sincs jelentős függetlenségi törekvés. A déli államokban van nagy demográfiai átalakulás, egyre többen vannak a latínók, spanyolajkúak, de ők is jól érzik magukat az USA-ban. Ami változás szerintem elképzelhető, hogy bizonyos államokban hivatalos nyelv lesz a spanyol is. Egyébként az amerikai alkotmány nem engedi meg a tagállamoknak az egyoldalú elszakadást. Amikor legutóbb megpróbált elszakadni néhány állam, abból ugye egy nagy véres polgárháború lett. Washington, a központi kormány valószínűleg most is fellépne a szeparatista államokkal szemben, hogy egyben tartsák az országot.
2016. okt. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
7/9 anonim válasza:
Nyilván semmi sem elképzelhetetlen. Ki tudja, hogy 200-300 év múlva mi lesz...
De a közeljövőben nem sok esély van rá szerintem.
Amerika pont, hogy a nagy olvasztótégely.
Szerintem inkábbeurópa lesz néhány száz év múlva hasonló olvasztótégely mint amerika.
A túlnépesedés rengeteg térségben problémát jelent. Nem lesz elég a terület.
Ki lehet számolni, hogy ha ez a tendencia folytatódik, mennyi idő mire túl sokan leszünk a földön, és nem lesz egyáltalán nemzetállam.
2016. okt. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
8/9 anonim válasza:
És milyen nemzetek alkotnák?
Hahahaha...
2016. okt. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
9/9 anonim válasza:
Nincs esély erre. Mégpedig azért, mert az USA tagállamai sosem voltak önálló nemzetállamok.
Mi a különbség nyelvileg és kulturálisan mondjuk Montana, Wyoming, Oregon, Delaware, Dél-Karolina meg Florida között? Semmi. Egyedül Kalifornia és Texas volt régebben egy rövid ideig független állam, de az azonos nyelv és kultúra miatt ők is beolvadtak az USA-ba.
Hiába tagállamok, és hiába van külön parlamentjük meg vezetőjük, kulturálisan annyi köztük a különbség, mint Magyarország megyéi között. És ide most nem veszem be a rengeteg mexikói spanyolajkú bevándorlót, mert az megint más téma.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!