Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A többség mivel és miért...

A többség mivel és miért próbálja bemagyarázni magának, hogy a németek álltak a rossz oldalon a 2. világháborúban?

Figyelt kérdés

Azokat hagyjuk, akik szerint nincs jobb és rosszabb oldal egy háborúban... (mindig van)

Nem értem ezeknek az embereknek a logikáját. Nem a németek kezdték az agressziót és a világháborút, és a nagyobb gazságokat sem ők csinálták (lásd pl. szovjet bűnök), akkor mégis milyen indok van arra, hogy ők voltak a rosszak? Még sokan el is ismerik, hogy a 2. vh okai a párizsi békediktátumok voltak, mégis az azt elszenvedőket vádolják. Németországgal sok aljas dolgot tettek a korábbi győztesek már jóval a 2. vh előtt: weimari köztársaság, dekadencia, infláció, német területek elcsatolása, a gazdaságilag erős Ruhr- és Saar-vidék francia megszállása (ezeket persze a háború után is hosszú időre megszállták és el akarták csatolni), a visszafizethetetlenül nagy "jóvátétel" követelése, stb. Lengyelország, melynek megtámadása miatt kirobbant a 2. vh, csatolta el a legtöbb német területet. A lengyel-német háború pedig önmagában nem lett volna világháború, csak az angol-francia-német háború, ami a szövetségesek sara volt. És ott van, hogy melyik fél volt gonoszabb. A szövetségesek min. 10-szer annyi civilt öltek meg szándékosan, mint Németország, a nyugati liberális államok a kor leggonoszabb államának lettek titkos, majd nyílt szövetségesei, és segítettek fél évszázadra kommunistává tenni Európa nagy részét, aminél ugye a német politika sokkal kevésbé volt rossz. Önmagában már a nyugati szövetségesek civil áldozatainak száma is vetélkedett a másik oldallal. De a fentieket teljesen másképp interpretálja a többség, és állandóan terel, kifogásokat keres. Pl. a németek miért szállták meg Csehszlovákiát és Lengyelországot, miközben a szövetségesek ugyanúgy megszálltak 5-ször annyi országot 50 évre, a lengyelek és a csehek pedig német területeket vettek el korábban, és nem óhajtották visszaadni. A liberális véleménydiktatúra, a német nemzettudat megsemmisítése máig tart és talán visszafordíthatatlan.



2016. szept. 1. 10:13
1 2 3 4 5 6
 11/56 anonim ***** válasza:
17%
már megint a pontozás aajj már bocs hogy az igazat írom..
2016. szept. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/56 A kérdező kommentje:

A nyugatiak durván 5 millió civilt öltek meg szándékosan, csak bombázásokkal 2-2.5 milliót, és ez vitatható, de sokak szerint a 2. vh után még több német halt meg táborokban a puszta ég alatt. A szovjetek áldozatainak számában is nagyok az eltérések, min. 20-30 millió, de valószínűleg 50-60-70 is lehet (nagy részük orosz). Bocs, lehet, tévedtem, már az én fejemben is csak a 6 milliós szám él (csak ezt szokták mondani, megfeledkezve a többiekről), pedig a nemzsidókkal együtt 11 millió a náczik áldozatainak száma. Ennél valószínűleg kevesebb volt az áldozat, akkor legyen 4-5-szörös a különbség a kettő között. És ez csak a hivatalos szám, és nem vettük figyelembe olyan dolgokat, hogy más megölni pl. egy kommunista gyilkos gazembert vagy hazaárulót, mint ha egy 7 éves ukrán gyereket öl meg egy kommunista gyilkos gazember. Igazából ég és föld a két eset, de ezt különböző okok miatt nem lehet elemezni. A valódi különbség szerintem óriási a két eset között. A hírhedt Rajna menti táborokról (nem valószínű, hogy mindezt csak kitalálták):

[link]

2016. szept. 1. 10:55
 13/56 anonim ***** válasza:
22%

"Konrad Adenauer német kancellár 1948-as memoárjaiban olvasható, hogy az

1945-48 közötti brutális üldöztetések során a 18 millió német menekültből 6 millióan vesztették életüket.(Olvasható a Crimes and Mercies c. könyvben is.) A háború után a német hivatalok kutatásokat kezdtek folytatni az eltűnt katonák és civilek megmaradt családtagjainál, valamint a postai bejegyzések között. Eszerint 1,4/1,7 millió németről mai napig sincs hivatalos adat. Adenauer kancellár a hivatalos névsort átadta 1951-ben az ENSZ-nek. 1989-ben megnyitották a KGB titkos archívumait, ahol James Becque alapos kutatást folytatott 1992-93 között. Meglepően pontos nyilvántartást talált, melyet az oroszok a hadifoglyokról és a deportált civilekről vezettek. A német kormány vizsgálatai szerint az Odera-Neisse vonaltól keletre eső területekről az oroszok közel 220 ezer civilt hurcoltak el. Ez a KGB archívuma szerint 271.672 ember volt, akik közül 66.481-en haltak meg. A vizsgálatok alapján elmondható, hogy a KGB adatai megbízhatónak tekinthetők. Az oroszok 1941.jún.22 és 1945.szept.9 között 2.661.232 német katonát és civilt ejtettek foglyul összesen, akik közül 517.081-en haltak meg. Tehát a fenti adatokból arra a következtetésre kell jutnunk, hogy az eltűntnek nyilvánított 1,4/1,7 millió német közül körülbelül félmillióan haltak meg szovjet táborokban, a nyugati szövetségesek táboraiban pedig a hiányzó 900.000-1.200.000 német veszítette életét a hivatalos halálozási arányszámok alapján számolt foglyokon felül. James Bacque és kollégái nagyon alapos kutatásokat folytattak a National Archives-ban, a Virginiai Lexingtonban lévő Geogre C. Marshall Alapítványnál, az Amerikai Külügyminisztérium Archívumában, az USA Nemzeti Levéltárában, az Orosz Föderáció Elnökének Archívumában, államvezetők naplóiban, emlékirataiban. A katonákkal, magas rangú tisztekkel, hivatali vezetőkkel folytatott beszélgetések kellő bizonyítékkal szolgáltak arra, hogy bizonyítsák, az USA és szövetségesei hogyan követték el ezt az iszonyatos háborús bűntettet."



A MORGENTHAU-TERV:


Roosevelt egy nyilatkozatában így fogalmaz: „Keménynek kell lennünk Németországgal, úgy értem a német néppel, nemcsak a nácikkal. Vagy kasztrálni kell a német népet vagy úgy kell elbánni velük, hogy ne tudjanak olyan embereket nemzeni, akik a múlt példáját követnék.” Henry C. Morgenthau amerikai pénzügyminiszter Eisenhower tábornokkal volt a legelégedettebb, mert ahogy mondta, ő „keményen akart a németekkel bánni”. (1943-ban, Teheránban, az Orosz Nagykövetségen tartott vacsora során Sztálin a következőket mondta: „A háború után 50.000 német tisztet akarok felsorakoztatni és lelőni.” Roosevelt fia, Elliott, aki akkor az USA hadseregének dandártábornoka volt, válaszul poharát emelte „nemcsak az ötvenezerre, … hanem még sokszázezer német halálára”.)


Morgenthau 1944 szeptemberében elkezdte a terv kidolgozását. Határozott elgondolása az volt, hogy Németországot ipara és bányái tönkretételével „állattenyésztővé” kell tenni, egy hatalmas farmmá kell változtatni. Tudta, hogy az ipar lerombolása komoly éhínséghez vezetne. Cordell Hull szerint: „A Morgenthau-terv Németországból a földek kivételével mindent kitörölne. Ez azt jelentette, hogy a német lakosságnak csak 60 %-a tarthatta magát el a földből, a fennmaradó 40 %-ra halál várt volna.” Ez kb. 20 millió német halálát jelentette volna. Morgenthau Churchillel Quebeckben folytatott tárgyalásán rámutatott, hogy ha a német ipart lerombolják, a nyersanyagért folytatott küzdelem lecsökken és megnyílnak a piacok a brit, amerikai és francia gyáriparosok előtt. A tervet egy titkos jegyzékben fogadták el, melyet Morgenthau kirobbanó örömmel fogadott: megkaptuk, amit akartunk” – mondta. Lényege: „… A Ruhr- és Saar-vidék iparának e megszüntetésére irányuló program várt célja Németországot jellegben elsődlegesen mezőgazdasági és földművelő országgá változtatni.” (Aláírások: FDR és WSC, 1944. szeptember 16.)

2016. szept. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/56 anonim ***** válasza:
16%
"Lábuk alatt hamar mocskos és fertőző ingovánnyá vált a talaj. Az időjárás viszontagságainak kitett, a legprimitívebb egészségügyi ellátást is nélkülöző, alultáplált foglyok hamarosan belehaltak az éhezésbe és a betegségekbe. 1945 áprilisától az amerikai és a francia hadsereg nemtörődöm módon közel kétmillió embert pusztított el, főként amerikai táborokban."
2016. szept. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 hollófernyiges ***** válasza:
79%

"Nem a németek kezdték az agressziót és a világháborút"


Kapásból itt megdől amit állítasz...

2016. szept. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/56 anonim ***** válasza:
35%

Az Egyesült Királyság és Franciaország már korábban megállapodott, hogy Lengyelországot nem hagyják Csehszlovákia sorsára jutni. 1939. szeptember 3-án ultimátumot küldtek Németországnak, amely a hadműveletek leállítását és a tárgyalások felvételét követelte. Mivel ez nem valósult meg, az Egyesült Királyság és Franciaország is hadat üzent Németországnak,[39] de kisebb összetűzéseken kívül nem történtek háborús cselekmények, ezért hívják ezt furcsa háborúnak



Az agressziót igen mivel visszaakarták kapni a német lakta területeket Meg Elsas Lotaringiát viszont a világháborút a szövetségesek

2016. szept. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/56 A kérdező kommentje:
Az agressziót is ők kezdték, Németország területeinek elcsatolása a józan ész szerint agressziónak minősül. Ahogy visszafizethetetlen mértékű pénz behajtása a semmiért, vagy az ország ipari központjainak megszállása is. Nem arról van szó, hogy a nemzetközi jog szerint ki kezd egy háborút vagy agressziót, hanem hogy kinek van igaza. Hihetetlen, hogy nemhogy néhányan, de a többség ilyen logikai színvonalon áll.
2016. szept. 1. 11:59
 18/56 anonim ***** válasza:
77%

Ja, nem a németek kezdték.

Kezdjük ott, hogy ha Hitler nem akar háborút, akkor nincs II. világháború. Ez lényegében kizárólag rajta állt és azon, hogy már a kezdetektől egy újabb nagy háború megvívására készítette fel az országát.

2016. szept. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/56 anonim ***** válasza:
26%

[link]

nem voltz az vészes

A jóvátételt az 1919-es versailles-i békeszerződés rótta ki Németországra, összegét akkor 269 milliárd aranymárkában határozták Még egyszer EZERKILENCSZÁZTIZENKILENCBEN KETTŐSZÁZHATVANKILENCMILLIÁRD ARANYKORONA

2016. szept. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/56 anonim ***** válasza:
16%

https://www.youtube.com/watch?v=w4Nq2yFsOwc

kis segítség jött az amerikaiaktól ha nincs amerika nincs háború nekik meg kellett az eladósodott európa nagyon fura.. :)))

2016. szept. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!