Miért nem tört az USA világhatalomra, amíg még lehetett?
Figyelt kérdés
Elsőként fejlesztette ki az atombombát, ez akkora hatalom volt akkor, amíg mások még nem rendelkeztek vele, hogy simán elfoglalhatta volna a világot, ill. megfenyegethette volna az egész világot hogy legyenek a gyarmatai vagy beveti. A nácik majdnem megcsinálták az atombombát (rakétát) az amcsik előtt, tulajdonképpen csak balszerencséjükre lelőtték azt a civil hajójuat ami a bombának a hozzávalóját szállította. De amerika "csak" (nem helyeslem, rohadjon meg érte, persze...), de amilyen felfogása van, simán elfoglalhatta volna a világot, de ehelyett megvárta, míg a többi nagyhatalomnak is lesz atombombája ezzel veszélyezteteve a saját fönnmaradását is egy esetleges újabb háború esetén.2016. aug. 23. 15:06
1/9 anonim válasza:
Egyrészt 6 évnyi világháború után már mindenkinek tele volt a töke, és nyugalmat akart. Másrészt hiába csinált 2 atombombát, annyi kevés a világuralomhoz. Harmadrészt az akkori Szovjetunió is megszopatta volna, nem hiába nem mentek neki, nem hogy az egész világ.
2/9 anonim válasza:
Egy egész világot nem olyan egyszerű megszállva tartani. Talán, ha még épít két-három atombombát és egyet esetleg be is vet a szovjetunió ellen, akkor egy rövid háborúval meg lehetett volna előzni a hidegháborút de legalább Kelet-Európa szovjet megszállását. De a szovjetuniót megszállni és felügyelet alatt tartani rengeteg pénz és ember.
3/9 anonim válasza:
Tört. Kiderült, hogy mégsem lehetett.
4/9 anonim válasza:
Nagyon rosszul látod. A második világháború után már nem hagyományos fegyverekkel vivják a háborúkat hanem gazdasági és pénzügyi eszközökkel. Ha igy nézed bizony az USA világuralomra tört. A Szovjetunió nem tudta tartani a lépést és összeomlott a gazdasága. Az atombomba nem annyira elrettentő mert mindenki tudja hogy ha ledobod a szomszédodra akkor te is kapsz a sugárzásból.
5/9 anonim válasza:
Az "amcsik" több száz atombombát robbantottak már, abból legalább kettőt élesben, háborúban. Ettől még nem lesznek a világ urai, még ha csak nekik lenne, akkor sem. Nem olyan nagy fegyvertény az, mint a közvélemény gondolja, max. egy nagyobb várost tudsz vele egyszerre elpusztítani. Ha hirtelen atomháború lenne, előbb szennyeznék be az egész bolygót sugárzással, minthogy bárki bárkit is legyőzne.
6/9 anonim válasza:
Épp elég nagy fegyvertény, ha csak egyvalakinek van és nem fél alkalomadtán használni. Az atombomba bevethetőségét a sugárszennyezés mellett a válaszcsapás kockázata rontja.
7/9 anonim válasza:
Mert a kormányok nem számító szociopaták. Az országuk közvéleménye sem lenne elragadtatva, ha megtámadnának és leigáznának egy csomó országot, csak mert megtehetik. És embereket sem akarnának elveszíteni a háborúkban (lásd Vietnám, Irak elleni tiltakozás). A fenyegetésnek nem dőlt volna be a többi ország.
8/9 anonim válasza:
"...de amilyen felfogása van, simán elfoglalhatta volna a világot,..."
esetleg nem lehet, hogy azért, mert mégsem olyan a felfogása...? csak mondom...
9/9 anonim válasza:
Soha nem volt rá lehetősége. A 2. világháború előtt még gyenge volt, az atombomba kifejlesztése után már nem volt erejük hozzá ( ugyebár őket is megviselte gazdaságilag a világháború ), mire pedig lett volna erejük hozzá az '50-es években, már ott volt a rivális atomhatalom, a Szovjetunió. Ugyebár ez a hidegháború, a két nagyhatalom és híveik közti rivalizálás, mivel nem mertek egymásnak menni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!