Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért tartják fent törvényekke...

Miért tartják fent törvényekkel nyugat-Európában a jóléti államot? Miért nem süllyednek le a munkaalapú társadalom szintjére?

Figyelt kérdés

Nyugat-Európában a legtöbb országban nem is a minimálbér van hivatalosan megszabva, hanem az adott szakterületen, adott kategóriában dolgozók minimális bére.


A legegyszerűbb segédmunkát végzők, takarító/mosogatók, meki melósoknak is meg van szabva, hogy 9 Euro-s órabér a minimum, ha éjszaka dolgozik akkor mennyi jutalékot kell neki adni esetleg és sok más paraméter törvénybe van foglalva. Így mondjuk Ausztriában kijössz, ha nappal dolgozol akkor 1200-1400 Euro + 13. 14. havi fizetés.


Ha mondjuk pályakezdő informatikus vagy közgazdász vagy, és még nincs szakmai tapasztalatod, akkor itthon dolgozhatsz "gyakornok"-ként a legtöbb helyen, és sokszor nem is adnak fizetést egy gyakornoknak, kérjél pénzt anyádtól a megélhetéshez, amíg meg nem szerzed azt a röpke 5-10 év szakmai tapasztalatot ami kell, mert jogilag nem kötelező pénzt adni a gyakornokoknak. Ugyanez a dolog Ausztriában úgy megy, hogy megvan határozva minden egyes kategóriában, hogy egy kezdő programozónak mennyi a bére, és ennek megfelelően ilyen 2000-2500 Euro + 13. 14. havi fizetés (ami minden egyes dolgozó embernek jár) jössz ki.


Magyarországon ilyen munka alapú társadalom "farkas törvényei" uralkodnak, hogyha nem csinálod meg a munkát 80 ezerért, akkor majd jön helyetted a Peti, a Jocó, a Tomi, a Dani, te meg elmehetsz a sunyiba.

Ezt hívják kereslet/kínálatnak, ha te nem csinálod meg ennyiért, majd megcsinálja más, úgyis lesz mindig valaki helyetted.


A kérdés az, hogy a nyugat-Európai országok miért nem eszerint a kereslet/kínálat szerint járnak el? Miért szabályozzák törvényekkel a jóléti társadalmat? Miért nem úgy állnak hozzá mint mi, hogy ha nem csinálod meg ennyiért, akkor majd hozunk bantu négereket az egyenlítőtől akik megcsinálják?


A kérdést megfordítva, ha ez látszólag működik nyugaton, ez a jóléti rendszer, akkor miért nem szabályozzák Magyarországon is, a jóléti fizetéseket?


2016. júl. 28. 21:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Lényegében igazad van, de egy kezdő programozó nem fog 2000 eurót keresni (ismerősöm 3-4 éves gyakorlattal tudott elhelyezkedni Grazban 2200-ért) és itthon sem ennyire jó a helyzet a munkáltató szempontjából.


Nem olvasol újságot? Hetente sírják tele a munkáltatók, hogy nincs ember, úgyhogy nem annyira könnyű feltölteni a helyeket. Egyébként szépen lassan emelkednek azok a bérek, de egyenlőre csak a multiknál. A magyar vállalkozó pedig hamarosan abba a helyzetbe kerül, hogy vagy leköveti ezt a trendet, vagy lehúzza a rolót (mint a balatoni vendéglők egy része).

2016. júl. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mert így helyes. Munka alapú társadalom már csaj a legelmaradottabb országokban van.
2016. júl. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
8%

#2


Te miről beszélsz?

A munkaalapú társadalomnál nincs fejlettebb!

Erre egyből itt a bizonyíték, hogy Magyarországon is ez van és mondanom sem kell, a magyarnál nincs fejlettebb nép!

2016. júl. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A jóléti társadalom csak úgy tud jól élni, hogy kihasználja technikai, politikai előnyeit.


Tehát nem lehet általános modell.

Az USA, például 140 országban tart fenn hadsereget, és "független "civil" szervezetek ezreit pénzeli a világ minden sarkában, hogy neki megfelelő irányba tereljék a politikát és a gazdasági döntéseket.


Svédország a fegyverkereskedelemből és az acéliparból él olyan jól, Hollandia a gyémántból, aranyból és a kikötőből, a britek és a franciák pedig korábbi gyarmatbirodalmaikból.


Azok az országok, amelyeknek nem állnak rendelkezésre hadseregek, olaj, fegyverek, gyarmatok, azok csak a saját munkájukra hagyatkozva boldogulhatnak...

2016. júl. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

'és mondanom sem kell, a magyarnál nincs fejlettebb nép!'


Túlzásba azért ne essünk :)

2016. júl. 29. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!