Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért fizetnek olyan sokat...

Miért fizetnek olyan sokat nyugat-Európában egy segédmunkásnak, amikor egy magyar pl. a feléért is elvégezné azt a munkát?

Figyelt kérdés

Ausztriában pl. 1100 Euro a minimálbér (ha éjszakai a műszak, azért pótlékot kell fizetni, úgy 1450 Euro) + 13. 14. havi adókedvezményes fizetés. És ezeket rendre minden segédmunkás megkapja a mosogató/takarítótól kezdve a meki melósig minden segédmunkás, amit ha kiszámoltok egész évre, az nagyon komoly összeg, és nem csak a nagyvárosokban, hanem kisvárosokban, falvakban is, mivel ez a minimálbér.

De kérdem én, miért fizetnek ennyit egy betanított munkásnak, amikor egy magyar az ennek a feléért is vígan és dalolva elvégezné a munkát? Szeretnek többet fizetni? Humanitáriusok, vagy mi?

Fordítsuk meg a kérdést.. egy közgazdásztól kérdeztem, hogy Mo.-n a fővárosban is egy segédmunkás az legtöbbször magyar minimálbérért dolgozik, amiből bizony a pesti árszínvonal mellett nyomorogva lehet megélni, és nem értettem miért van ez a nagy különbség. Erre meg azt mondta, hogy azért mert a kereslet/kínálat, Pesten 2 millió proletár él, és ameddig a vállalkozók szarért-hugyért is találnak munkaerőt, addig minek fizessenek többet? Ez logikus. De akkor Ausztriában és attól nyugatra egész Európában miért fizetnek ilyen sokat, amikor sokkal olcsóbban is találnának munkaerőt? (Erre ő sem tudott válaszolni..)


Valaki meg tudná fejteni ezt a rejtélyt?


2016. júl. 20. 15:59
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Amúgy meg az én gépem már tele van osztrák cookie-kal, nekem már mindenhol a bécsi albérlet hirdetések villognak, és mindenhol ilyen 400-450 euro-s árkategóriába látok 30-40nm-es full modern lakásokat és nem a török gettóban.

Bécs az nem Budapest, ott minden lakás teljesen modern és felújított, nincs telis-tele régi lepusztult felújítatlan ingatlannal, az egy teljesen más világ.

2016. júl. 20. 18:41
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet 400-450 euróért lakást bérelni Bécsben? Dehogynem.


[link]


Ezt például el is fogadnám:

[link]


cca. 450 euró rezsivel az ára. Utcaseprőként is simán ki tudnék venni egy ilyen lakást.


Egyébként itthon, Budapesten sem kapsz 400 euró alatt normálisan felújított jó lakást, ami kellően tágas. Ehhez meg hozzájön a rezsi és 500 eurónál tartasz. Mennyi a magyar medián átlagbér? Ja, 380 euró, lol. Ausztriában ez 1600 euró. Vidéki városban pedig 6-800 euróért rezsivel együtt egy kisebb palotát bérelhetsz. Ha van párod és együtt keresitek meg a minimálbért, röhögve kifizetitek a normális lakást és nem kell zsíros kenyéren élni a következő fizuig.

2016. júl. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

ezek jellemzően garzonok ráadásul kint a fenében (unterdöbling)


nem igazán az azonos kategóriájú ingatlanokat vetettük össze


U-bahn az olyan mintha hévvel járnál

2016. júl. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
91%

1. Azt tudnám, akkor ti, nagy szószólók miért nem vagytok már kint az imádott Ausztriátokban (én vagyok az, aki kint él és rühellem az egész bagázst már több év után, ahogy nem egy magyar ismerősöm szintén, szinte mindenki menekül innen haza a határ mellé, aki megteheti).

2. Nem csak az osztrákokat rühellem, de az olyan magyarokat is, akik kétszer kijöttek Ausztriába turistaként, majd otthon úton-útfélen fröcsög a szájuk, hogy bezzeg a nagybetűs Ausztriában minden milyen tökéletes és álomszerű, ott még a kerítés is kolbászból van és az emberek pénzzel törlik ki a seggüket. Gyertek ki ide és itt legyen nagy a szátok, mikor belekóstoltok a nagy osztrák valóságba!

3. A linkelt hirdetésekhez nem számoltatok hozzá egy fontos tényezőt: minden lakáshoz, amit ingatlaniroda hirdet (ez városban kb a lakások 95%-a), tartozik egy úgynevezett Provision - ügynöki jutalék, ami általában 2 havi bérleti díj + adó, tehát egy 400 eurós lakás kibérléséhez ki kell pengetnetek a kaución és a berendezésen túl kb. 1000 eurót az ingatlanirodának azért cserébe, mert megmutatta nektek a lakást. Plusz beköltözéskor be kell mindezt jelenteni a pénzügyhivatalnál és még ott is odavágnak az újdonsült bérlőnek bérleti díjtól függően még 2-400 euro illetéket. Aztán fizethetitek havonta a tv adót, az autótok után a havi biztosítás lesz azontúl annyi, mint otthon évente volt és még sorolhatnám... aztán majd ha mindezt végigcsináltátok, majd akkor fröcsögjetek az imádott Ausztriátokról, ahol mindig csak harmadrendű állampolgárok lehettek/lehetünk (előttünk az osztrákok és lassan már a migránsok is). Sok sikert!

2016. júl. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
93%

Ilyeneket amúgy nagyjából vidéken is lehet fantáziálni Bp-ről. 10-ért ki tudsz venni egy szobát, 200e-t nem olyan nehéz megkeresni, csak kenyéren és hidegvízen elélek, és négy év után megveszem az új BMW-t.

És részleteiben igaz mind.

2016. júl. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

14: Ez mondjuk az érem másik oldala. Senki nem mondta szerintem, hogy ne lenne nehéz elindulni. Ezért is mennek sokan szállodába dolgozni, mert oda nem kell túl nagy tőke az induláshoz.


Egyébként többek között a volt munkatársam is lehúzott kint 5 évet, hazajött és hányingere van a magyar valóságtól. Pár hónap, aztán megy vissza. Szerinted miért, ha annyira nehéz ott megélni és szarok a körülmények? Nincs kolbászból a kerítés, de ott legalább még van kerítés.

2016. júl. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!