Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha MAgyarország Oroszország...

Ha MAgyarország Oroszország felé húz jobban, mennyire lesz káros a magyar gazdaságra?

Figyelt kérdés

Azt látom hogy A Fidesz is és a Jobbik is inkább az orosz kapcsolatokat ápolja a legjobban. Nyilvánvalóvá vált számomra hogy némi korrupció is lehet a dologban, vagy csak jó haverság van Putyin és Orbán között. De az igazat megvallva nekem nem tetszik ez az egész. Így hogy lesz ebben az országban nyugatihoz hasonló bér ha kelet felé húz az ország?


Helyette nem lenne jobb az EUban pl Németországgal ápolni a jó kapcsolatot? Egy olyan ország felé lenne jobb húzni amelyik gazdaságilag már bizonyított hogy törekvő és gyorsan képes a semmiből is várat építeni. elvégre a németek két világháború után is képesek voltak talpra állni és a világon a 3. legjobb gazdasági hatalommá válni.

Ahogy észrevettem az EU parlamentben a németek és a magyarok között elég heves viták folynak. A múltkorában Orbán egy igen szúrós megjegyzést tett Merkelnek ami elég provokatív stílusban jött le az embereknek. Ennyire rossz lenne a kapcsolat a magyarok és a németek között? Te törekednél inkább a jobb viszonyra Merkelékkel?


Szóval a fő kérdésem az hogy miért az oroszok, és miért nem a németek?



Előre leszögezem hogy nem vagyok kíváncsi a provokációra. Csak normális és indokolt válaszokat szeretnék. Kösz.



2016. jún. 10. 00:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%

Nekem az orosz orientáció csak azért nem tetszik, mert tudja mindenki mi volt, mikor az oroszokkal haverkodtunk.. Keleti népség, nem szabad bennük megbízni.

Nekünk igazából egy hidat kéne képezni a kelet és a nyugat között.

2016. jún. 10. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
28%

A gazdasági kapcsolatot mind az oroszokkal mind az EU-val ápolni kell ez nem kérdéses,csak így lehetséges a fejlődés.

A bibi annyi,hogy most az oroszok ugyan már nem piszkálnak minket,de az EU egyre erőszakosabban próbálja erőltetni a hülyeségeit(menekültek befogadása,Oroszország elleni szankciók),ezért szerintem nem baj,ha egy kicsit tartjuk tőlük a távolságot.

2016. jún. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
39%

"Így hogy lesz ebben az országban nyugatihoz hasonló bér ha kelet felé húz az ország? "


Keleten is lehet nyugati bér :D

2016. jún. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Miután 30 évre eladósítottuk magunkat az oroszoknak Paks II miatt? Mondhatjuk, hogy igencsak káros lesz a gazdaságra.

Nem a legjobb a viszony a németekkel, főleg az eltérő migránspolitika miatt.


Nem a kérdéshez tartozik ugyan, de ebben is megmutatkozik az orbáni köpönyegforgatás: 98-ban még a baloldalt komcsizták, amiért korábban jó kapcsolatot ápoltunk a ruszkikkal. Kormányra kerülve szanaszét oltotta Putyinékat, most meg nyal nekik. Mondjuk nem csoda, lassan a ruszkik az egyetlenek, akik még szóba állnak ezzel a kormánnyal.

2016. jún. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

ÉRdekes. Ha egy komolytalanabb egyszerűbb hétköznapibb kérdést teszek fel, ömlenek ezren hogy mekkora tahó vagyok és menjek a pokolba. viszont egy olyan kérdésre amit nagyon komolyan kéne venni, elég népszerűtlen. Ebből látszik hogy az a sok száz ember akik csak kötekedni járnak fel, nem érdemes a szavukat komolyan venni.



Igen azt észrevettem hogy Orbán azért valamelyest igyekszik az EUval jó viszonyban lenni és mellette Putyinnal egy még az EUnál is szorosabb viszonyt kialakítani. Ez utóbbi nem igazán tetszik.


Viszont ha a Jobbik lenne hatalmon, szerintem 80% hogy kilépne az EUból és szaladna az oroszokhoz. De hogy mi a fenének? Nem értem.


Jó dolog az aranyközépút megtalálása, de ezek a pártok elég aránytalanul kezelik (kezelnék) a helyzetet. Orbán részben, Vona teljes egészben keletben látja a fantáziát.


Régen jóhiszemű voltam és hittem a jobbik propagandájában, a nagy radikális változásban, de mára úgy látom ők sem különböznek a fidesztől.

2016. jún. 12. 22:53
 6/12 anonim ***** válasza:

Kellenek a keleti piacok is, szerintem csak idő kérdése és összeomlik az EU. Ezért kellenek az új kapcsolatok, mert ha nem marad EU, akkor kell helyettük valaki.


Most lesz népszavazás az Egyesült Királyságban az EU-ból való kilépésről 23-án. Ha a britek kilépnek az könnyen elindíthat egy dominót, ami után idő kérdése, és borul az egész EU

2016. jún. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Tehát ez a kelet felé való húzás egyfajta B terv arra az esetre ha minden dőlne nyugaton.
2016. jún. 13. 11:38
 8/12 anonim ***** válasza:
Igen, én így gondolom. Persze a valóság akár lehet teljesen más is :D
2016. jún. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nyugaton hajlamosak érzelmi alapon dönteni,még ha ez a gazdaságukra ez nem is hat túl fényesen(tökéletes példa erre az oroszok elleni szankcióhadjárat vagy a menekültek ellátása ami szinte csak kiadást jelent 0 haszonnal és egyelőre beláthatatlan jövőbeli következményekkel).

Úgyhogy,ha bedőlne az EU félő,hogy a németekkel nemcsak a külpolitikai hanem a gazdasági kapcsolatunk is megromlana. De itt vannak az oroszok akik nem ilyen alapon válogatják gazdasági partnereiket. Például az oroszok szívesen vásárolnak magyar élelmiszereket,mert ő hozzájuk képest mi jó minőségű kaját gyártunk,míg nyugatra egy-két kivétellel kevés élelmiszeripari termékünk tud betörni.

2016. jún. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

" Így hogy lesz ebben az országban nyugatihoz hasonló bér ha kelet felé húz az ország? "


Elárulom neked, hogy soha nem lesz ebben az országban nyugatihoz hasonló bér és ez teljesen független attól, hogy kelet vagy nyugat felé orientálódunk.

2016. júl. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!