Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért fizetnek olyan sokat...

Miért fizetnek olyan sokat nyugat-Európában egy segédmunkásnak, amikor egy magyar pl. a feléért is elvégezné azt a munkát?

Figyelt kérdés

Ausztriában pl. 1100 Euro a minimálbér (ha éjszakai a műszak, azért pótlékot kell fizetni, úgy 1450 Euro) + 13. 14. havi adókedvezményes fizetés. És ezeket rendre minden segédmunkás megkapja a mosogató/takarítótól kezdve a meki melósig minden segédmunkás, amit ha kiszámoltok egész évre, az nagyon komoly összeg, és nem csak a nagyvárosokban, hanem kisvárosokban, falvakban is, mivel ez a minimálbér.

De kérdem én, miért fizetnek ennyit egy betanított munkásnak, amikor egy magyar az ennek a feléért is vígan és dalolva elvégezné a munkát? Szeretnek többet fizetni? Humanitáriusok, vagy mi?

Fordítsuk meg a kérdést.. egy közgazdásztól kérdeztem, hogy Mo.-n a fővárosban is egy segédmunkás az legtöbbször magyar minimálbérért dolgozik, amiből bizony a pesti árszínvonal mellett nyomorogva lehet megélni, és nem értettem miért van ez a nagy különbség. Erre meg azt mondta, hogy azért mert a kereslet/kínálat, Pesten 2 millió proletár él, és ameddig a vállalkozók szarért-hugyért is találnak munkaerőt, addig minek fizessenek többet? Ez logikus. De akkor Ausztriában és attól nyugatra egész Európában miért fizetnek ilyen sokat, amikor sokkal olcsóbban is találnának munkaerőt? (Erre ő sem tudott válaszolni..)


Valaki meg tudná fejteni ezt a rejtélyt?


2016. júl. 20. 15:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Gondolom így könnyebb ott is tartani őket. Konkrétan németek meg olaszok is dolgoznak fos munkát mert annyival jobbak a fizetések meg a munkakörúlmények. Lehet hogy hajbókolnak a vendégnek de otthon már indítanak is kisvállalkozást meg spanyolországba mennek nyaralni audi meg új lakás szóval ezzel lehet megtartani a dolgozókat méghozzá azt akit akarnak mert van túljelentkezés. Miért mennek el itthonról mert szarér hugyér akarják megalázni őket kinnt meg fizetésért alázzák meg őket
2016. júl. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

"amit ha kiszámoltok egész évre, az nagyon komoly összeg"


Neked, az itteni viszonyokhoz mérten tűnik nagyon komoly összegnek.


Egy tavalyi átlagbértábla szerint az átlagfizetésük 2320 euró, ami így is majdnem egy ezressel több, mint a minimál.


Ennyi erővel azt is kérdezheted, hogy miért alkalmaznak itt minket, amikor egy afrikai munkás az itteni minimál feléért is vígan eldolgozna.


És igazából a kérdésedre az az igaz válasz, hogy nem ők fizetnek sokat, hanem te keresel mocskosul s**rul.


(A legtöbben pont a magasabb bér miatt mennek ki dolgozni. Ha nem lenne olyan ámulatba ejtően nagy a különbség, mi értelme lenne kimenni?)

2016. júl. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

#2


Nem a kérdésre válaszoltál.


A kérdés az volt, hogy ha az itteni vállalkozók úgy állnak hozzá, hogy ha minimálbérért is találnak munkaerőt, akkor minek fizessenek egy centtel is többet?

Akkor a nyugati vállalkozók miért úgy állnak hozzá, hogy találnának fele annyi pénzért is ugyanolyan munkaerőt, de én mégis dupláját fizetem nekik, mert nagylelkű vagyok?

2016. júl. 20. 16:39
 4/16 anonim ***** válasza:
93%
1100 euróból kb nyomorogni lehet. Hiába szorzod fel 12-vel hogy többnek tűnjön, az albérletet is fel kell szorozni akkor 12-vel, meg minden havi kiadást. Pöltenben most vett ki egy barátom egy kétszobás panelt 750euró/hó-ért. És csak törökök laknak ott. Ennyiből ilyen életet lehet élni.
2016. júl. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

#4


Akkor valamit nagyon rosszul csinált a haverod, Bécsben is ki lehet venni 400 euro-ért egy 35 nm-es teljesen felújított modern lakást, ahol nem él semmilyen kisebbség.

2016. júl. 20. 16:52
 6/16 anonim ***** válasza:

minimál bér vagyis ha 8 óra heti 40 havi 160 óra akkor ennyi a minimum Az ország valahogy kitudta ezt sakkozni persze red bull meg knh bank meg ilyenek vannak de akkor is szép teljesítmény


Na mindegy a lényeg hogy ennyi a minimálbér vagyi hiába itthon se lehet 120 brutto alatt dolgoztatni főállásban

Azt megnézem mondjuk hogy 400 euroért Bécsben egy hónapra kiveszel egy lakást az meredek

2016. júl. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Pedig ezt a kérést is megválaszoltam.


Mi értelme lenne kimenni külföldre, ha nem fizetnek csábítóan többet? Semmi! Nem találnának munkaerőt!

Minek menjen ki valaki egy idegen országba szívni, ha annyit itthon is össze tud szedni?


Mellesleg minimum annyit kell fizetniük, hogy megtudjál élni. A minimálbér fele kevés lenne ahhoz. Márpedig, általában az árakat a bérezéshez igazítják.

2016. júl. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor valamit nagyon rosszul csinált a haverod, Bécsben is ki lehet venni 400 euro-ért egy 35 nm-es teljesen felújított modern lakást, ahol nem él semmilyen kisebbség."


Ez baromság, kinn élek a párommal Ausztriában egy vidéki nagyobb városban, 520 euróért bérlünk egy 1 szobás lakást, 45m2. Rezsivel együtt közel 700 euró. Bécsben ugyanennyiért maximum 25-30m2-t kapsz, és akkor tedd hozzá, hogy ehhez nincs garázs, a lakás eredetileg bútorozatlan, az elhelyezkedése pocsék és min. 1 éves szerződést íratnak alá szinte mindenhol (azaz 1 év után mondhatod fel először a lakást).

Egyébként én is közgazdász vagyok, de a kérdésedre én sem tudom a választ. Talán annyi, hogy a kormányok nem akarják teljesen külföldiekkel megtölteni az országot, a hazaiaknak ez közös érdeke egyébként, így szakszervezeteket működtetnek, amik kiharcolják a magasabb bért. Ausztriában pl egy informatikusnál már nem 1100 a minimálbér, hanem a másfél-kétszerese. Nem azért, mert más nem vállalná olcsóbban, hanem mert államilag szabályozva van.

2016. júl. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
91%
Megválaszolták előttem. Lehet szépen hirdetni hogy olcsónak tűnjön, a vége kb 700 euró lesz. Amúgy meg ki akar 35 nm-en élni. Most élek 90 nm-en, abban se férek el. 35 nm az nyomorgás.
2016. júl. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Én már éltem egyedül 20nm-en is. Az mondjuk még egymagam is nyomorgás volt, de egy 35 nm-es modern bútorozású lakás egy embernek teljesen ideális. Ha valaki a párjával él, ne adj isten még gyerekeket is akar, akkor egyértelmű, hogy 35 nm az nyomorgás, akkor kell legalább 90, de egymagadban minek?
2016. júl. 20. 18:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!