Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A Brexit oka lehett-e Brüsszel...

A Brexit oka lehett-e Brüsszel autokratizmusa?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy bosszanthatta-e Anglia csőrét az, hogy Brüsszel túlságosan ki akarta rá terjeszteni hatalmát? Tehát érezhették-e úgy az angolok, hogy a világpolitikai szinten betöltött szerepük és pozíciójuk ellenére lekezelték Angliát?

Vagyis követhetett-e el tekintély sértést Brüsszel Anglia felé Európai Uniós politikája által?



2016. júl. 11. 20:00
 1/9 A kérdező kommentje:

Elnézést kérek a kérdésben látható helyesírási hibáért.


A Brexit oka lehetett-e Brüsszel autokratizmusa?

2016. júl. 11. 20:04
 2/9 anonim ***** válasza:
A kampány fő csapása kezdettől a végéig az európai munkavállalók visszaszorítása volt. Még a leendő új miniszterelnök is ezzel kezdte ha nézted a híradót. Furcsa, hogy annyi mást szeretnének mi belemagyarázni.
2016. júl. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A másik ok pedig a britek ódzkodása volt, mindig is szerettek volna függetlenek maradni az EU-tól, már a csatlakozáskor is.
2016. júl. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ki az a Brüsszel?

Légy szíves definiáld.

2016. júl. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen, részben ez is az oka volt. Az már más kérdés, hogy mennyi az igazságtartalma, és mennyi tulajdonítható a kicsit érzékeny angolok tudatának.
2016. júl. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A Brexit oka egyértelmûen az volt, hogy a keleteurópai ( fõleg lengyel és magyar ) "bevándorlók" túlságosan igénybevették a szociális ellátó rendszert. Ugyanis ha már ott van, jár neki mindenféle ( egészségügy, munkanélküli segély ) akkor is, ha még egy percig sem dolgozott. Ez bökte az angolok csõrét, valjuk be némi alappal.


Illetve mégegy: Angliai is netto befizetõ, tehát többet fizet be, mint amennyit visszakap.


Így nem érezték az angolok, hogy nekik feltétlenül jobb lenne az EU tagság.


Mindenesetre holmi "brüsszeli autokratizmusnak" az +eg világon semmi köze hozzá, sõt, Angliának volt egy csomó kiváltsága, ami más tagállamoknak nem.


Amúgy autokratizmusnak általában azt szokták nevezni, amit a mi kedves vezetõnk csinál belpoliyikailag.

2016. júl. 12. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A britek elsősorban azért léptek be, hogy az EU ne lehessen vetélytársuk bizonyos területeken, és hogy valamilyen szinten segítsék az USA érdekeinek az érvényesítését.

Mivel az USA már évek óta mélyen bele tud nyúlni az EU működésébe, már nincs szükség a britekre.

A britek szeretnének egy különutas rendszert, amiben hozzáférésük van az európai piacokhoz, beleszólásuk van a politikába, de nem akarják megosztani például a munkaerőpiacot, és nem akarnak befizetni a közös kasszába.


Ami meg a szociális rendszert illeti, arra nem az európai munkások jelentik a terhet, hanem az ázsiaiak és afriakaiak. Az európaiak a betöltetlen állásokra mentek ki, általában nagyon jól szervezetten.

Az lehet, hogy a retorika őket nevezte meg a BREXIT egyik okának, de a valódi statisztika egész mást mutat.

2016. júl. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom, de nekem au a véleményem, hogy Anglia kilépése megakadályozható lett volna. Kedvezémyek adása, bifizetett összegek csükkentése, amire gondolok.


Mindenesetre felmerül a kérdés, hogy az Anglia helyén keletkezett űrt ki fogja betölteni? Tehát kell-e még bővíteni az EU-t? Mondjuk én a leállításra voksolnék, de ha jobban belegondolunk, akkor mégiscsak meg kell tenni, különben teret vesztünk mi, európaiak.


Lehetőségként, bár elég veszélyes megoldásként Ukrajna bevonása lehetne az egyik megoldás. Nyilván nagyságrendekkel kisebb Angliánál, ráadásul veszteséges, de a jövő szempontjából lehet, hogy jó megoldás.

Szerintem nagyon egyszerű megoldás van arra, hogy az ukrajnai kérdést, amely valójában ukrán-orosz kérdés is egyben, illetve az is, megoldja az EU, mégpedig úgy, hogy EU-tagságot kínál Oroszországnak is Ukrajnával egyidőben, azaz felvételük együtt, egyszerre történne.

2016. júl. 12. 12:09
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves Pozitív visszacsatolás nevű válaszoló.


"Ami meg a szociális rendszert illeti, arra nem az európai munkások jelentik a terhet, hanem az ázsiaiak és afriakaiak. Az európaiak a betöltetlen állásokra mentek ki, általában nagyon jól szervezetten.

Az lehet, hogy a retorika őket nevezte meg a BREXIT egyik okának, de a valódi statisztika egész mást mutat."


Tökéletesen igazad van, szuper a meglátásod.


Valóban a betöltetlen állásokra mennek ki a lengyelek, románok, magyarok, szlovákok, bulgárok stb. Tehát a maradékra.


És a nem európai bevándorlóik vagy vendégmunkásaik sokkal több szociális kedvezményt kapnak igényelnek. De nem is kapják és igényelik ők, hanem az angol állam tömi őket vele. Az európai munkavállalók igazságtalan megtámadása a szociális támogatási kérdésselel csak ürügy volt. Vagyis szándékosan csináltak bűnbakot a lengyel, magyar, román, cseh stb. munkavállalókból. Amúgy is ki akartak volna válni? Lehet, hogy igen.


Az angolok egoisták. Igazi partnerek csak akkor lehetnének, ha mentális beállítottságukon tudnánk változtatni. Mi nem tudunk. De a történelem folyása megteszi. Az írek elkezdték, de őket vérbefolytották. Most jön a skótok kilépése. A szeparáció jelei mutatkoznak ott, Angliában. Amit most az EU tehet, az nem más, mint az, hogy segíti Skócia leválását Angliáról, valamint az, hogy az íreket felébreszti álmukból.

Na és Wales is ott van. Számolni kell vele. Átállítható.

2016. júl. 12. 12:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!