Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A történelem ismétli önmagát...

A történelem ismétli önmagát és most a II. világháború előtti időszakhoz hasonló korszakban járunk?

Figyelt kérdés

2008-ban kitört egy gazdasági világválság, ami megfeleltethető az 1929-esnek.

Mindkettő után hatalmas elszegényedés indult meg nagy munkanélküliséggel, s a kilábalás nagyon hosszú ideig tartott. Ez idő alatt a hagyományos pártok fokozatosan elvesztették a támogatottságukat, s a radikális (mind jobb, mind bal) pártok felettébb megerősödtek. Most is éppen ez zajlik: Dél-Európában a radikális baloldal (Podemos, Sziriza, stb.), míg Nyugat- és Kelet-Európában a radikális jobboldal (UKIP, Front National, Alternative für Deutschland, Freiheitliche Partei Österreichs, Jobbik) erősödik, míg az évtizedek óta megkérdőjelezhetetlen vezető pártok visszaszorulnak (német SPD, osztrák SPÖ, francia Parti socialiste, brit Labour Party, MSZP, stb.).


2016. júl. 10. 12:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
13%
Nagyon remélem. A háború így is, úgy is elkerülhetetlen, de akkor legalább kerüljenek kormányra olyan emberek, akiknek szándékában áll megvédeni Európát.
2016. júl. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem ez inkább a római birodalom időszakához hasonlít, egészen pontosan azon időszak amikor elkezdtek betörni a germán törzsek...ugyanaz történik most is csak annyi, hogy most az arabok jönnek
2016. júl. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
33%
elég hiányosak a történelmi ismereteid
2016. júl. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Jelentős különbség, hogy ma már Európa egyáltalán nem a világ közepe. Továbbá igaz, hogy volt egy politikai földindulás 2008 után, de még ha mindenütt az úgymond szélsőséges pártok kerülnének is hatalomra, azoknak elsősorban nem más európai országokkal van bajuk, pl. a Jobbik sem akarna háborúzni a románokkal meg a szlovákokkal, ha hatalomra kerülne, tény, hogy van egy szélsőségesedő tendencia, de ez befelé szélsőséges, míg a második VH előtt a fasiszta rendszerek jellemzően külpolitikailag is szélsőségesek voltak.
2016. júl. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Ebből a szempontból hasonló a helyzet, de sok szempontból teljesen más.

- Jelenleg az európai nagyhatalmak Oroszország kivételével egy katonai, gazdasági, politikai szövetségbe tartoznak, nincs köztük olyan ellentét, mint a '20-as, '30-as években. Nincsenek olyan területi viták, nemzetiségi ellentétek, mint az első világháború után.

- A globalizáció miatt az országok sokkal kiszolgáltatottabbak, sebezhetőbbek.

- A nukleáris elrettentés miatt is nagyságrendekkel kisebb az esélye egy nagyhatalmak közti nyílt, totális háborúnak.

- A társadalmak, politika is átalakult Európában. Ma már sokkal nagyobb a demokrácia. A mai európai szélsőjobb, szélsőbal is teljesen más, mint egykor a nácik, bolsevikok, utóbbi eszméknek ma már minimális a társadalmi támogatottsága.

2016. júl. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
47%
Az EU engem is a szethullo Romai Birodalomra emlekeztet, de sok osszefugges van a 30' evekkel is.
2016. júl. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem egyenlőre nincs olyan mértékű elszegényedés és munkanélküliség,mint akkoriban,ami indokolhatna egy hasonló folytatást.Persze,az EU széthullásával megnőne ennek az esélye,de Európában,szinte mindenki NATO-tag, legfeljebb az oroszokkal lehetne konfliktus.Viszont, Oroszország és a NATO atomarzenálja azért komoly visszatartó erő lehet mindemki számára.
2016. júl. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
#1:Kérdés,hogy a szerinted elkerülhetetlen háború után,lesz-e még Európa,lesznek-e országok,melyeknek bármiféle kormányre is szükségük lenne.
2016. júl. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
22%

Ismétli önmagát, de soha nem történik pont ugyanaz a dolog, mint korábban. Gyakorlatilag már 50-60 éve csak emelkedés van a világ fejlettebbik felén és lassan számíthatunk arra, hogy összeomlik az egész, mint ahogy ez történt korábban is.


Csak még azt nem tudjuk, hogy hogyan. Az is lehet, hogy jön egy olyan vírus, ami megállíthatatlan is kipusztítja az emberiség nagy részét. De az is lehet, hogy egymásnak feszül a NATO és az oroszok+kínaiak. Nem lehet előre tudni.


Az viszont biztos, hogy a 2008-as válság kutya füle volt ahhoz, ami a 30-as évek környékén történt és ahhoz képest is, ami állítólag még várható.


Például nem tudjuk, hogy milyen lavinát indít meg az, ha az angolok végleg kilépnek az EU-ból. Lehet, hogy semmi nem fog történni de az is lehet, hogy a feje tetejére áll minden.

2016. júl. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
20%
#8 Ha addigra elzavarják a haza- és kontinensáruló csürhét Európa éléről, akkor lesz. Mi európaiak sokkal intelligensebbek és fegyelmezettebbek vagyunk a bevándorlóknál, és a haderőnk is felkészültebb és jobban szervezett, mint ők. Ha akarjuk, könnyedén le tudjuk őket győzni. Persze ha az USA és Izrael nyíltan, katonailag is besegít nekik, akkor már más a helyzet.
2016. júl. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!